WAŻNE

Korea Północna wezwała USA do wysunięcia nowych propozycji

2019-06-27 04:35
publikacja
2019-06-27 04:35

USA powinny przed końcem br. wysunąć nowe propozycje i doprowadzić w ten sposób do wznowienia rozmów na temat denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego - oświadczyło w czwartek północnokoreańskie MSZ. Wezwało też Seul do zaprzestania prób odgrywania pośrednika w kontaktach z Waszyngtonem.

/ fot. Jonathan Ernst / FORUM

Dyrektor departamentu amerykańskiego w MSZ Korei Północnej Kwon Dzong Gun powiedział, że Stany Zjednoczone "mówią ostatnio o dialogu a jednocześnie dokonują pogardliwie wrogich aktów".

Dodał, że "dialog nie wynika sam z siebie, jeśli Stany Zjednoczone nie wykazują realistycznego podejścia" oraz że Waszyngton "nie ma zbyt wiele czasu, jeśli chce osiągnąć pożądane rezultaty".

Reuter przypomina, że po załamaniu się drugiego szczytu przywódców obu krajów w lutym br., Kim Dzong UN powiedział, że kolejny szczyt byłby możliwy tylko jeśli Waszyngton przyjmie bardzie elastyczne stanowisko. Dodał, że będzie na to czekał tylko do końca br.

Według prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina Waszyngton prowadzi zakulisowe rozmowy z Pjongjangiem i zaproponował wznowienie negocjacji na poziomie grup roboczych.

Północnokoreańskie MSZ zdementowało w czwartek te informacje i wezwało Koreę Południową aby zaprzestała prób odgrywania pośrednika w kontaktach z Waszyngtonem.

W opublikowanym oświadczeniu podkreślono, że Pjongjang "nigdy nie skorzysta" z pośrednictwa Seulu w kontaktach z Waszyngtonem.

Trump podczas obecnej podróży do Azji na szczyt G20 w Japonii złoży wizytę w Korei Południowej. Nie spotka się jednak z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konflikt USA z Koreą Północną

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki