Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Kopcińska: zwolnienie z PIT dla pracowników lub zleceniobiorców do 26. roku życia

Zwolnienie z PIT będzie zerową stawką podatku wprowadzaną w miejsce 18-proc. stawki dla rozliczających się z przychodów przez PIT37, czyli pracowników lub zleceniobiorców do 26. roku życia - powiedziała w piątek rzeczniczka prasowa rządu Joanna Kopcińska.

(fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP)

Kopcińska odnosząc się do wątpliwości, czy zwolnienie z PIT będzie tylko w pierwszej skali podatkowej, czy też dla drugiej, poinformowała, że "zwolnienie będzie w istocie zerową stawką podatku wprowadzaną w miejsce 18-proc. stawki dla rozliczających się z przychodów przez PIT37, czyli pracowników lub zleceniobiorców do 26. roku życia".

Jej zdaniem, nie ma też obaw, że firmy będą przepisywane na dzieci, aby uniknąć podatków. "Zerowa stawka dla wchodzących na rynek pracy jest skierowana dla osób pracujących" - podkreśliła rzeczniczka rządu. Poinformowała, że prace nad tym rozwiązaniem już trwają. "Chcemy, aby zaczęło obowiązywać jeszcze w tym roku podatkowym" - dodała.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że koszty uzyskania przychodu każdego pracującego Polaka zostaną podwyższone o co najmniej 100 proc. "Dla statystycznego podatnika to będzie oznaczało, że łącznie z obniżką PIT-u w ciągu roku w portfelu zostanie między 600 zł a 1000 zł" - powiedział.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 wektorwg

Ci ludzie nie mają bladego pojęcia o prowadzeniu firmy.

! Odpowiedz
0 14 bankier_david

A po przepisywać firmę jak można zatrudnić syna/córkę na umowę o pracę? Wtedy będzie zwolnienie, jakiś dziwny pomysł z tym zwolnieniem do 26 roku życia. Tutaj jest mnóstwo scenariuszy do nadużyć. Zwolniliby wszystkich z PIT i po problemie. I wyszłoby taniej, niż te wszystkie nowe obietnice :P

! Odpowiedz
1 9 2kbb

To będzie sposób na duże nadużycia.... Chyba ze PIS przed wyborami na jesieni ogłosi w ogóle zmniejszenie PIT do np 15 czy nawet 9 %

! Odpowiedz
1 3 greatmongo

firmy nie beda, ale zlecenia beda :) szczegolnie w malych firmach gdzie wszyscy sie znaja

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.