Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Kopcińska: 5 marca mapa drogowa pięciu nowych zagadnień programowych rządu

5 marca rząd przedstawi mapę drogową dotyczącą wprowadzania projektów zapowiedzianych podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - zapowiedziała podczas wtorkowego briefingu rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Pragnę zapewnić, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego zrealizuje całą piątkę nowych propozycji programowych PiS do końca lata - dodała.

(Twitter)

Po wtorkowym posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki spotkał się m.in. z wicepremier Beatą Szydło, szefową resortu finansów Teresą Czerwińską, szefem resortu infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, a także szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

Jak poinformowała Kopcińska, spotkanie dotyczyło omówienia pięciu propozycji programowych, które zostały zapowiedziane podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

"Praktycznie na ukończeniu jest projekt, który mówi o odbudowie połączeń autobusowych. Już w najbliższych dniach projekt ten zostanie skierowany do wykazu prac legislacyjnych rządu" - zapowiedziała rzeczniczka, która uczestniczyła we wtorkowym spotkaniu.

Jak dodała, następnym projektem będzie projekt "emerytura plus", oraz ten dotyczący "500 plus" na pierwsze dziecko.

"Kolejne zmiany dotyczące podatków, czyli zerowy podatek PIT dla osób pracujących do 26 roku życia, oraz obniżenie PIT dla osób pracujących wraz z wyższymi kosztami uzyskania przychodu pojawią się na kolejnym etapie prac" - oświadczyła.

Kopcińska poinformowała ponadto, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi mapę drogową dotyczącą wprowadzania zapowiedzianych zmian.

"Na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, 5 marca, przedstawiona zostanie mapa drogowa projektów, o których mówię. Wtedy również przedstawimy państwu szczegółowe rozwiązania" - powiedziała rzeczniczka rządu.

"Dzięki dobrej kondycji finansowej naszego państwa, dobrej gospodarce, zwiększonym wpływom z VAT mogliśmy dotrzymać słowa danego społeczeństwu. Tak stanie i w tym wypadku, i już 5 marca przedstawimy +mapę drogową+, czyli dokładne terminy, kiedy konkretny projekt będzie w wykazie prac legislacyjnych, kiedy będziemy się zajmowali w KPRM, na posiedzeniu Rady Ministrów poszczególnymi ustawami, jak również to, kiedy zostaną one poddane konsultacjom i pracom parlamentarnym" - powiedział rzeczniczka rządu na briefingu prasowym po spotkaniu.

"Pragnę zapewnić, że resorty, które wymieniłam, komitet społecznym, któremu przewodzi pani premier Beata Szydło, rząd premiera Mateusza Morawieckiego zrealizuje cała piątkę do końca lata" - dodała Kopcińska. 

Dochody budżetu wyższe, wydatki niższe

W 2019 r. można liczyć na wyższe niż założono w ustawie budżetowej wpływy do kasy państwa oraz na niższe niż zakłada ustawa wydatki - poinformował we wtorek Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Dodał, że nie ma potrzeby nowelizacji budżetu na 2019 r.

"Taki plan nowelizacji ustawy budżetowej przynajmniej na chwilę obecną nie jest potrzebny. (...) Prognozy, które mamy na ten rok wyraźnie pokazują, że podejście, które założyliśmy w ustawie budżetowej na ten rok jest podejściem ostrożnym - ono dotyczy zarówno wydatków, ale przede wszystkim dochodów. W znacznym stopniu możemy liczyć na większe dochody, aniżeli założone w ustawie budżetowej, a także na mniejsze wydatki. To stwarza pole do realizacji tego typu ambitnych programów (wydatkowych zaproponowanych przez PiS - PAP)" - powiedział dziennikarzom Kwieciński.

W ustawie budżetowej na 2019 r. założono dochody na poziomie 387,7 mld zł, a wydatki w wysokości 416,2 mld zł i deficyt nie większy niż 28,5 mld zł.

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę "trzynastki" dla emerytów w wysokości najniższej emerytury - 1100 zł. Ponadto PiS chce znieść podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotnie podnieść kwotę uzyskania przychodów, a także przywrócić zredukowane wcześniej połączenia autobusowe, co dotyczyć ma przede wszystkim mniejszych miast i wsi. Program ten ma kosztować 30-40 mld zł. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Maciej Zubel

rbk/ zub/ hgt/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 h-b

Niestety .... dług kraju coraz bardziej Rośnie do spłaty - już ponad 100 milionów złotych i to tylko na dobę !. Żałosne nieodpowiedzialne i krótkowzroczne pseudo rządzicielsto
od wielu już lat na coraz droższy kredyt-dług do spłaty niestety całego społeczeństwa ---- https://commodity.com/debt- clock/poland/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 2 prs

~search

Przyczajony tygrysie, ukryty, zakonspirowany smoku...

Przestalabys gadac o majtach, pisiorkach, brudzie, smrodzie..

Zadzwon do Biedronia, podniesie cie nie tylko "na duchu"..

! Odpowiedz
5 8 search

Wyborcy PIS to takie male dzieci co sikaja w gacie. Na poczatku ciesza sie ze jest cieplutko zapominajac ze zaraz bedzie zimno w majtach i bedzie smierdzialo.
Kupujcie ludzie waluty bo pln nic nie bedzie za 2-3 lata.

! Odpowiedz
25 7 jkl777

Za PiS mapa drogowa obietnic, za PO mapa drogowa autostrad oddanych do uzytku. Teraz "kupilem za 500+" maja gdzie zlom rozpedzac.

! Odpowiedz
27 26 misafi

Na początku kadencji Morawiecki próbował chociaż coś "merytorycznego" obiecywać. Elektromobilność, Lux Torpeda 2.0, doganianie zachodu, obniżanie długu. A teraz wychodzi Kaczyński i mówi "Hej wyborcy, wiem, że jesteście na tyle tępi, że i tak nie kumacie skąd się bierze kasa, którą wam dajemy dlatego powiem krótko. Mam dla każdego emeryta po tysiaku, dla każdego dzieciaka po 5 stów a dla tych, którzy na to pracują wała. Jak to chcecie to dawać głos na PIS". Strategia jest prosta, przekonać emerytów, patologię, rolników, wygrać wybory a potem zrobi się Wenezuelę i nawet przy 0% poparciu społeczeństwa koryto dla swoich będzie zawsze pełne. To jest straszne ale w takim kraju żyjemy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 30 kapitaneo

Przypomnij może czytelnikom, misiu kolorowy, która partia w Polsce jako jedyna obniżyła podatki PIT.
Pamiętasz? Pewnie nie, sądząc po twoim wpisie. Przypomnę zatem.
Uważaj........PIS. Tak, tak, misiu kolorowy. Po raz pierwszy w 2006 (weszło w życie od 2009) roku likwidując 3 próg - 40% i zastępując 19% i 30% dwoma progami 18% i 32%. Przy czym nowy próg 18% obejmował dochody do limitu z progu 30% - zatem dla średnio zarabiających była to 12% obniżka podatków.
Teraz za sprawą 500+ jest kolejna kolosalna obniżka podatków dla WSZYSTKICH posiadających dzieci 6000 zł/ rocznie na dziecko.
Pokaż mi drugą taką partię, która tak zmniejszyła obciążenia podatkowe dla pracujących.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 9 jkl777 odpowiada kapitaneo

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/awaria-pieca-straty-kghm/zw9f7b1

To ja POdziekuje za takie "obnizki". PiS to sa deficyty umyslowe z kazdym dniem dojace POlske na niezrownana skale. PSLe to male smarki przy Misiewiczach i Sadurskich.

! Odpowiedz
9 12 kapitaneo odpowiada jkl777

Wpłacaj dobrowolnie w takim razie wyższe podatki skoro nie chcesz obniżek. Powodzenia

! Odpowiedz
8 6 jkl777 odpowiada kapitaneo

Wystarczy NIE KRASC i nie wsadzac THE BILLa na stanowisko DOJENIA. Taki narobi strat za MILIARDY, a ty sie cieszysz ze dzis dostales na wodke. Pozniej zaplacisz slony rachunek, bo i tak spadnie to na POdatnikow.

! Odpowiedz
6 6 kapitaneo odpowiada jkl777

Masz na myśli Kwaśniaka i Jakubiaka wsadzonych na stanowiska w KNF przez Tuska, a których decyzje kosztują nas - podatników teraz 650 mln zł kar?
Zgadzam się w 100%.Tusk nie powinie wsadzać THE BILLi na stanowiska Dojenia. Widać lubił takie klimaty.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil