Kopacz: od 1 lipca sms-y z ostrzeżeniami o pożarach i powodziach

Od 1 lipca ostrzeżenia o zdarzeniach takich jak pożary, czy powodzie, a także np. informacje o zaginionych podczas wakacji dzieciach, otrzymamy dzięki sms-om - poinformowała w środę premier Ewa Kopacz. Przewiduje to rozszerzona wersja Regionalnego Systemu Ostrzegania.

(EastNews)

Kopacz przypomniała, że rozszerzenie Regionalnego Systemu Ostrzegania to jedna ze zrealizowanych zapowiedzi z ubiegłorocznego expose szefowej rządu.

"Od 1 stycznia 2015 roku wszedł system ostrzegania RSO, czyli Regionalny System Ostrzegania, który od 1 lipca, a dzisiaj mamy właśnie 1 lipca, będzie systemem, który jest jednym z najnowocześniejszych w Europie" - powiedziała Kopacz na środowej konferencji prasowej zorganizowanej na jednej z miejskich plaż nad Wisłą.

Premier wyjaśniła, że system będzie ostrzegał sms-em o pożarze, czy powodzi. "Na plaży, nad jeziorem, czy nad Bałtykiem, kiedy nagle któryś z naszych milusińskich się gdzieś zagubi i dotrze do osoby, która zgłosi to do ratownika, wtedy dostajemy sms na nasze komórki nieodpłatnie o tym, że tego rodzaju zdarzenie miało miejsce" - powiedziała Kopacz.

Według niej, sms z ostrzeżeniem otrzymamy również w sytuacji takiej, kiedy np. w galerii, gdzie robimy zakupy, wybuchnie pożar.(PAP)

mkr/ mrr/mok/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~rk

W końcu, lepiej późno niż wcale. Na syreny alarmowe nikt nie zwracał uwagi, nie mówiąc już o identyfikacji znaczenia nadawanych sygnałów.

! Odpowiedz
0 3 ~kkk

Mieszkam 300 km od Warszawy i dostaję sms-y o wyładowaniach atmosferycznych 25km od Warszawy. Takie idiotyczne pomysły ma ORANGE

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil