Kopacz: nazwiska nowych ministrów po niedzieli

Ewa Kopacz zapowiada, że po niedzieli przedstawi nazwiska nowych ministrów. Premier rządu zdecydowanie odrzuca możliwość poparcia przez PO wniosku o samorozwiązanie Sejmu.

Premier Kopacz, która jest w Brukseli, powiedziała dziennikarzom, że nazwiska nowych członków rządu przedstawi w najbliższych dniach, w ciągu trzech dni po niedzieli.

Premier nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy rozważa kandydaturę Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu. Dodała, że na razie Schetyna jest szefem MSZ i nie zgłaszał ochoty, by coś zmieniać.

Ewa Kopacz mówiła, że nie widzi powodu, by podać rząd do dymisji i poprzeć wniosek o rozwiązanie Sejmu. Taki pomysł złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. Premier przypomniała, że do skrócenia kadencji potrzeba 307 głosów w parlamencie. Mówiła też, że jej rząd ma jeszcze sporo planów na najbliższe cztery miesiące.

Wczoraj po południu Ewa Kopacz ogłosiła, że kilku członków rządu podało się do dymisji w związku z aferą podsłuchową. Z rządu odeszli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat. Z KPRM odchodzi szef doradców premiera Jacek Rostowski. Funkcję koordynatora służb specjalnych stracił Jacek Cichocki. Poza tym z rządu odeszło trzech wiceministrów. Premier ogłosiła też, że rezygnację z funkcji marszałka złożył Radosław Sikorski.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Magdalena Skajewska/Małgorzata Naukowicz/Bruksela/jp/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Balsam

dlaczego nie umiałeś postawić się górnikom i innym uprzywilejowanym wyżeraczom budżetu i emerytur uczciwie pracujących obywateli

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil