Kopacz gotowa zostać premierem

Jak będzie tego sytuacja wymagała, pewnie tak - w ten sposób marszałek Sejmu Ewa Kopacz odpowiedziała w piątek dziennikarzom na pytanie, czy byłaby gotowa objąć funkcję premiera.

"Jak się przychodzi do polityki, to człowiek bierze pod uwagę każdą działalność, która ma służyć Polsce. Jeśli będzie tego sytuacja wymagała, pewnie tak" - powiedziała Kopacz, pytana czy byłaby gotowa zostać premierem, gdyby Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej.

"A co, już znudziłam się wam jako marszałek Sejmu?" - odpowiedziała Kopacz żartem dziennikarzom na pytanie, czy zostanie premierem. "Tak źle było ze mną?" - dodała, a dziennikarze od razu zwrócili uwagę, że użyła słowa "byłam".

Pytana, czy Donald Tusk powinien objąć stanowisko szefa Rady Europejskiej, odpowiedziała: "Osobiście, jeśli miałabym mówić o swoich odczuciach, to bym powiedziała, że nie. Ale gdybym miała mówić jako odpowiedzialny polityk kraju, w którym żyję i który kocham, to bym powiedziała, że to byłoby budowanie pozycji Polski w Europie" - powiedziała marszałek Sejmu.

Z kolei szef SLD Leszek Miller powiedział w piątek dziennikarzom, że z informacji "od europejskiej lewicy wydaje się, że dwa stanowiska są uzgodnione". "Pierwsze - szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, Włoszka, socjaldemokratka, i drugie stanowisko szef Rady Europejskiej Donald Tusk" - powiedział Miller.

Dodał, że o ile chodzi o Mogherini "to wyraziła zgodę, o ile chodzi o Donalda Tuska, jeszcze się waha". W każdym razie - dodał szef SLD - wszystko zależy od osobistej decyzji premiera.(PAP)

pś/ sdd/ as/ mow/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~jj5

to chyba jakiś tragiczny żart ... !

! Odpowiedz
0 3 ~leming

To ja emigruję.

! Odpowiedz
0 3 ~krysztofiak1963

Jeśli misja kierowania rządem zostanie powierzona Kopacz, to na pewno notowania PO w sondażach dramatycznie zapikują. Obecna marszałek Sejmu jest bowiem odpowiedzialna za „aferę z trumnami smoleńskimi”. Niestety kandydatura Sikorskiego na premiera również spowoduje pikowanie notowań PO. Wyborcy przypomną mu jego dworskie ambicje. Siemioniak, który jest obecnie szefem Ministerstwa Obrony Narodowej, jest politykiem bez wyrazu. Wyborcy go nie identyfikują. Jego wybór na premiera wywoła efekt rozczarowania, co wpłynie na spadek poparcia dla PO. Z punktu widzenia interesu establishmentu najlepszym kandydatem na szefa rządu jest Bieńkowska. Ma doświadczenie. Posiada wyrazisty wizerunek. Jest atrakcyjną kobietą. Potrafi uderzyć pięścią w stół. Jest skłonna do poszerzenia koalicji i całkowitego przemeblowania sceny politycznej. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/691242,kto-po-tusku-nowym-premierem-kopacz-nie-z-powodu-trumien-sikorski-nie-z-powodu-dworu-bienkowska.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~salowa

Nic nie zapikuje, wyborców PO nic nie obchodzi Smoleńsk, raczej są wdzięczni Kopacz, że dzielnie ściemniała i manipulowała z wdziękiem działaczki powiatowej

! Odpowiedz
2 0 ~lol

@robert i @makWy naprawdę wierzycie, że barany z wiejskiej mają duży wpływ na wasze życie? Nieważne kto by siedział przy korycie w Warszawie a w Polsce i tak byłby gnój...

! Odpowiedz
0 1 ~Arkageddon

Jeszcze tylko trzeba poznać odpowiedź na pytanie: kto w rzeczywistości za ten gnój jest odpowiedzialny?

! Odpowiedz
0 2 ~robert

To już trzecia liga.

! Odpowiedz
0 3 ~mak

Zrobił z Polski zieloną wyspę, zrobi i z Europy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil