Kopacz: Polacy powinni wreszcie zarabiać tak, jak na Zachodzie

Polacy powinni wreszcie zarabiać, tak jak zarabia się na Zachodzie - uważa premier Ewa Kopacz. Doprowadzenie do tego to wyzwanie na następne cztery lata - mówiła szefowa rządu w poniedziałek na spotkaniu ze środowiskami lokalnymi w Hajnówce (woj. podlaskie).

Premier w poniedziałek odwiedza województwo podlaskie; we wtorek w Białymstoku odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu.

Na konwencji (PO w Poznaniu w minioną sobotę) powiedziałam znamienne słowa i tego będę się trzymać, bo uważam, że to jest coś najcenniejszego: każdy rozsądny Polak nie powie, że Polska dzisiaj jest tym samym krajem - jeśli chodzi o jej wygląd, infrastrukturę jak jeszcze osiem lat temu - mówiła szefowa rządu.

Jej zdaniem, Polska to państwo, które w sposób szczególny potrafiło wykorzystać szansę europejską. Polska potrafiła środki europejskie wykorzystać do maksimum - oceniła.

Kopacz podkreśliła, że zgadza się z opiniami, że powinniśmy czuć Zachód we własnej kieszeni, że Polacy powinni zarabiać wreszcie tak jak na Zachodzie. To jest moje prawdziwe wyzwanie na następne cztery lata - oświadczyła.

Szefowa rządu zapewniła, że nie jest to czcza obietnica. 11 miesięcy temu obejmowałam urząd premiera, w przeciwieństwie do wielu polityków uważam, że każde słowo wygłoszone przez polityka ma swoją wartość () nie należy dawać ludziom nadziei, której potem człowiek nie jest w stanie zrealizować, bo taka nadzieja jest zwykłym oszustwem - powiedziała premier.

"Mogę powiedzieć wyborcom, patrząc im w oczy: +tak, wykonałam wszystkie deklaracje, które złożyłam 1 października (w expose)+. To jest moja wizytówka i moja legitymacja do tego, żeby jeżdżąc po Polsce mówić: +chcę przez cztery lata zrobić coś konkretnego+, a to coś konkretnego ja nazywam lepszym życiem Polaków" powiedziała szefowa rządu.

Przez następne cztery lata, to im (Polakom) przede wszystkim chcę poświęcić rządzenie w kraju, a więc jeśli lepsze życie, to Polacy muszą widzieć Zachód we własnej kieszeni i we własnym domu, w zbyt wielu domach niestety tego Zachodu nie widać dodała.

Premier mówiła też, że zawsze bardzo ciężko pracowała. Przełożenie solidności i tej chęci do roboty - zarówno w swoim pierwszym zawodzie, jak i w zawodzie, który teraz wykonuję, w polityce, wymaga od nas rzetelności i przyzwoitości, bo w polityce też warto być przyzwoitym - podkreśliła Kopacz. (PAP)

mrr/mok/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~strachsiebać

Ściema ściemę ściemą pogania, żeby tylko przy korycie jeszcze trochę posiedzieć. Przez 8 lat naród do ruiny doprowadzili i jeszcze taka śmie się odzywać.

! Odpowiedz
0 1 ~sadasd

Ale tylko przed wyborami czy po wyborach też?

! Odpowiedz
1 0 ~roger45

Skoro tu na forum niejaki krysztofiak uwaza za pracodawcy okradaja to mysle ze sam daje dobry przyklad i zatrudnia ze 20 osob placac im co najmniej z 6 tys na miesiac.

! Odpowiedz
0 1 ~krysztofiak

http://pl.blastingnews.com/ekonomia/2015/08/platforma-obywatelska-przegrywa-z-prawem-i-sprawiedliwoscia-z-powodu-plac-00523415.html Gdyby udział płac w naszym PKB wynosił tyle, ile w Europie, czyli 56%, to wówczas powinniśmy zarabiać średnio w każdym miesiącu 5043 zł. brutto. Oznacza to, że etat typowego obywatela naszego państwa jest niedopłacany w wysokości około 800 złotych brutto miesięcznie. Gdzie więc ta kwota 800 zł w przeliczeniu na jedną osobę pracującą znika każdego miesiąca w systemie finansowym naszego państwa?

Odpowiedź wynika z matematycznego wzoru makroekonomii: znika jako zysk tworzący kapitał właścicielski lub jako dochód państwa. Opisując tę sytuację w języku moralnym, można powiedzieć tak: każdego miesiąca, pracodawca prywatny lub państwo, "okrada" na osiemset złotych przeciętnego polskiego pracownika.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~zodiak

obudziła sie przed wyborami a co robili przez 8lat,dopiero zaówazyła ze polskie wypłaty to nedza 1300zł na reke.

! Odpowiedz
3 6 ~ccc

ale ta baba głupoty wygaduje ... głowa boli ... zatraciła się w tym "rządzeniu" kompletnie ... władza i koryto zaćmiły jej mózg ... współczuję ...

! Odpowiedz
0 0 ~PPPP

...się do tego nie nadaje po prostu i już.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil