REKLAMA

Kopacz: Polacy powinni wreszcie zarabiać tak, jak na Zachodzie

2015-09-14 16:57
publikacja
2015-09-14 16:57
fot. Mateusz OWSIANNY / EastNews

Polacy powinni wreszcie zarabiać, tak jak zarabia się na Zachodzie - uważa premier Ewa Kopacz. Doprowadzenie do tego to wyzwanie na następne cztery lata - mówiła szefowa rządu w poniedziałek na spotkaniu ze środowiskami lokalnymi w Hajnówce (woj. podlaskie).

Premier w poniedziałek odwiedza województwo podlaskie; we wtorek w Białymstoku odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu.

Na konwencji (PO w Poznaniu w minioną sobotę) powiedziałam znamienne słowa i tego będę się trzymać, bo uważam, że to jest coś najcenniejszego: każdy rozsądny Polak nie powie, że Polska dzisiaj jest tym samym krajem - jeśli chodzi o jej wygląd, infrastrukturę jak jeszcze osiem lat temu - mówiła szefowa rządu.

Jej zdaniem, Polska to państwo, które w sposób szczególny potrafiło wykorzystać szansę europejską. Polska potrafiła środki europejskie wykorzystać do maksimum - oceniła.

Kopacz podkreśliła, że zgadza się z opiniami, że powinniśmy czuć Zachód we własnej kieszeni, że Polacy powinni zarabiać wreszcie tak jak na Zachodzie. To jest moje prawdziwe wyzwanie na następne cztery lata - oświadczyła.

Szefowa rządu zapewniła, że nie jest to czcza obietnica. 11 miesięcy temu obejmowałam urząd premiera, w przeciwieństwie do wielu polityków uważam, że każde słowo wygłoszone przez polityka ma swoją wartość () nie należy dawać ludziom nadziei, której potem człowiek nie jest w stanie zrealizować, bo taka nadzieja jest zwykłym oszustwem - powiedziała premier.

"Mogę powiedzieć wyborcom, patrząc im w oczy: +tak, wykonałam wszystkie deklaracje, które złożyłam 1 października (w expose)+. To jest moja wizytówka i moja legitymacja do tego, żeby jeżdżąc po Polsce mówić: +chcę przez cztery lata zrobić coś konkretnego+, a to coś konkretnego ja nazywam lepszym życiem Polaków" powiedziała szefowa rządu.

Przez następne cztery lata, to im (Polakom) przede wszystkim chcę poświęcić rządzenie w kraju, a więc jeśli lepsze życie, to Polacy muszą widzieć Zachód we własnej kieszeni i we własnym domu, w zbyt wielu domach niestety tego Zachodu nie widać dodała.

Premier mówiła też, że zawsze bardzo ciężko pracowała. Przełożenie solidności i tej chęci do roboty - zarówno w swoim pierwszym zawodzie, jak i w zawodzie, który teraz wykonuję, w polityce, wymaga od nas rzetelności i przyzwoitości, bo w polityce też warto być przyzwoitym - podkreśliła Kopacz. (PAP)

mrr/mok/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~strachsiebać
Ściema ściemę ściemą pogania, żeby tylko przy korycie jeszcze trochę posiedzieć. Przez 8 lat naród do ruiny doprowadzili i jeszcze taka śmie się odzywać.
~sadasd
Ale tylko przed wyborami czy po wyborach też?
~roger45
Skoro tu na forum niejaki krysztofiak uwaza za pracodawcy okradaja to mysle ze sam daje dobry przyklad i zatrudnia ze 20 osob placac im co najmniej z 6 tys na miesiac.
~krysztofiak
http://pl.blastingnews.com/ekonomia/2015/08/platforma-obywatelska-przegrywa-z-prawem-i-sprawiedliwoscia-z-powodu-plac-00523415.html Gdyby udział płac w naszym PKB wynosił tyle, ile w Europie, czyli 56%, to wówczas powinniśmy zarabiać średnio w każdym miesiącu 5043 zł. brutto. Oznacza to, że etat typowego obywatela naszego http://pl.blastingnews.com/ekonomia/2015/08/platforma-obywatelska-przegrywa-z-prawem-i-sprawiedliwoscia-z-powodu-plac-00523415.html Gdyby udział płac w naszym PKB wynosił tyle, ile w Europie, czyli 56%, to wówczas powinniśmy zarabiać średnio w każdym miesiącu 5043 zł. brutto. Oznacza to, że etat typowego obywatela naszego państwa jest niedopłacany w wysokości około 800 złotych brutto miesięcznie. Gdzie więc ta kwota 800 zł w przeliczeniu na jedną osobę pracującą znika każdego miesiąca w systemie finansowym naszego państwa?

Odpowiedź wynika z matematycznego wzoru makroekonomii: znika jako zysk tworzący kapitał właścicielski lub jako dochód państwa. Opisując tę sytuację w języku moralnym, można powiedzieć tak: każdego miesiąca, pracodawca prywatny lub państwo, "okrada" na osiemset złotych przeciętnego polskiego pracownika.
~zodiak
obudziła sie przed wyborami a co robili przez 8lat,dopiero zaówazyła ze polskie wypłaty to nedza 1300zł na reke.
~ccc
ale ta baba głupoty wygaduje ... głowa boli ... zatraciła się w tym "rządzeniu" kompletnie ... władza i koryto zaćmiły jej mózg ... współczuję ...
~PPPP
...się do tego nie nadaje po prostu i już.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki