Kopacz: Płace takie, jak na Zachodzie, to wyzwanie na kolejne cztery lata

Polacy powinni wreszcie zarabiać, tak jak zarabia się na Zachodzie - uważa premier Ewa Kopacz. Doprowadzenie do tego to wyzwanie na następne cztery lata - mówiła szefowa rządu w poniedziałek na spotkaniu ze środowiskami lokalnymi w Hajnówce (woj. podlaskie).

(fot. kashanowa / YAY Foto)

Premier w poniedziałek odwiedza województwo podlaskie; we wtorek w Białymstoku odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu.

Na konwencji (PO w Poznaniu w minioną sobotę) powiedziałam znamienne słowa i tego będę się trzymać, bo uważam, że to jest coś najcenniejszego: każdy rozsądny Polak nie powie, że Polska dzisiaj jest tym samym krajem - jeśli chodzi o jej wygląd, infrastrukturę jak jeszcze osiem lat temu - mówiła szefowa rządu.

Jej zdaniem, Polska to państwo, które w sposób szczególny potrafiło wykorzystać szansę europejską. Polska potrafiła środki europejskie wykorzystać do maksimum - oceniła.

Kopacz: Płace takie, jak na Zachodzie, to wyzwanie na kolejne cztery lata

Kopacz podkreśliła, że zgadza się z opiniami, że powinniśmy czuć Zachód we własnej kieszeni, że Polacy powinni zarabiać wreszcie tak jak na Zachodzie. To jest moje prawdziwe wyzwanie na następne cztery lata - oświadczyła.

Szefowa rządu zapewniła, że nie jest to czcza obietnica. 11 miesięcy temu obejmowałam urząd premiera, w przeciwieństwie do wielu polityków uważam, że każde słowo wygłoszone przez polityka ma swoją wartość () nie należy dawać ludziom nadziei, której potem człowiek nie jest w stanie zrealizować, bo taka nadzieja jest zwykłym oszustwem - powiedziała premier.

"Mogę powiedzieć wyborcom, patrząc im w oczy: +tak, wykonałam wszystkie deklaracje, które złożyłam 1 października (w expose)+. To jest moja wizytówka i moja legitymacja do tego, żeby jeżdżąc po Polsce mówić: +chcę przez cztery lata zrobić coś konkretnego+, a to coś konkretnego ja nazywam lepszym życiem Polaków" powiedziała szefowa rządu.

Przez następne cztery lata, to im (Polakom) przede wszystkim chcę poświęcić rządzenie w kraju, a więc jeśli lepsze życie, to Polacy muszą widzieć Zachód we własnej kieszeni i we własnym domu, w zbyt wielu domach niestety tego Zachodu nie widać dodała.

Nowy program budowy dróg

Kopacz powiedziała też, że przyjechała na Podlasie z "dobrymi wiadomościami" - chodzi m.in. o niedawno przyjęty przez rząd Program Budowy Dróg Krajowych. "W tym programie wasz region był szczególnie dowartościowany, jako ten, który odgrywa szczególną rolę w rozwoju naszego kraju. Dlatego też będziemy kontynuować budowę drogi S8 (od Wrocławia do Białegostoku) zapowiedziała szefowa rządu na spotkaniu z mieszkańcami regionu.

Przypomniała, że w planie ujęto też budowę drogi S61 via Baltica (droga ekspresowa z Ostrowi Mazowieckiej do Budziska - na granicy z Litwą), która - jak mówiła - poprawi połączenie z Litwą, ale też innymi państwami bałtyckimi.

To, na co najbardziej czekacie, to pewnie droga S19 (pomiędzy przejściem granicznym z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej, a granicą ze Słowacją w Barwinku). I ta droga S19 znalazła się w naszym programie. Ta droga to szczególny kręgosłup tego regionu, połączy nie tylko Białystok z Lublinem i Rzeszowem, ale też kraje nadbałtyckie z krajami Europy południowo-wschodniej - mówiła premier.

Kopacz pogratulowała też samorządowcom porozumienia ws. "Programu Zintegrowanego Puszcza Białowieska - Leśne dziedzictwo Europy". "Będą o was mówić nie tylko w Polsce, ale też w Europie, będziemy zachęcać, żeby ten piękny zakątek był odwiedzany - podkreśliła.

Porozumienie z puszczańskimi samorządami ws. realizacji "Programu Zintegrowanego Puszcza Białowieska - Leśne dziedzictwo Europy" - realizowanego przez Lasy Państwowe podpisano w lipcu w Hajnówce z udziałem ministra środowiska Macieja Grabowskiego i marszałka województwa podlaskiego Mieczysława Baszki. Program ma kosztować około 100-140 mln zł. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z kilku źródeł, m.in. z budżetu Lasów Państwowych oraz ze środków UE, zarówno z puli regionalnej, jak i krajowej.

Główne cele programu to m.in.: rozwój turystyki w Puszczy Białowieskiej, ale też rozwój gospodarczy regionu. Ma m.in. powstać centrum przyrodnicze na wzór centrum Nauki Kopernik, czy ścieżka edukacyjna w koronach drzew. W ramach promocji puszczańskich terenów projekt zakłada też stworzenie m.in. aplikacji i informatorów, które mają ułatwiać turystom poruszanie się, a także np. przybliżać im ciekawostki przyrodnicze.

Podczas kolejnego spotkania w trakcie poniedziałkowej wizyty, w firmie PRONAR w miejscowości Narew, premier podkreślała, że budżet państwa przez ostatnie lata bardzo mocno zaciskał pasa i dzięki temu Komisja Europejska zakończyła procedurę nadmiernego deficytu wobec Polski. Chcę podziękować Polakom za to, że wytrzymali ostatnie lata bez podwyżek, szczególnie w budżetówce, bez szczególnych udziałów w tym sukcesie ekonomicznym - mówiła Kopacz.

Podatki na tle krajów europejskich wcale nie są takie wysokie, ale obciążenia, które są dodatkowe powodują, że jednak mimo wszystko musimy oddawać znaczną część swojej wypracowanej pensji - zaznaczyła szefowa rządu.

Przypomniała, że na sobotniej konwencji programowej PO zaproponowała likwidację składek na ZUS i NFZ. Polskę dzisiaj stać na to, żebyśmy nie płacili ZUS-u i składki na NFZ. Zasługujecie państwo na to, żeby to, co do tej pory odprowadzaliście, znalazło swoje odzwierciedlenie w waszych poborach, żebyście wreszcie zarabiali więcej - oświadczyła premier.

Zapewniła, że to nie są tylko i wyłącznie czcze obietnice. Jestem dzisiaj przygotowana na wariant odpowiedzi na każde pytanie - zadeklarowała szefowa rządu.

Według przedstawionej w sobotę propozycji PO, miałby zostać wprowadzony jednolity podatek PIT, który miałby w sobie zawierać dotychczasowe składki ZUS i NFZ. Wynosiłby on w zależności od dochodów od 10 do 39,5 proc. Nowy, jednolity podatek miałby być obliczany od dochodu na głowę w rodzinie, a najniższa stawka tego podatku - 10 proc. - miałaby obowiązywać dla osób najgorzej zarabiających i płynnie rosnąć do 39,5 proc. dla najlepiej zarabiających. Zgodnie z tym pomysłem, ani pracownik, ani pracodawca nie będą już odprowadzali składek na ubezpieczenia społeczne ani zdrowotne, a należne wpłaty do ZUS byłyby finansowane bezpośrednio z budżetu państwa.

Jeśli jest człowiek, który sam utrzymuje swoją rodzinę i zarabia od 1800 złotych netto do niewiele ponad 2 tysięcy złotych i ma dwójkę dzieci, to dzięki takim rozwiązaniom, będzie mógł zyskać 5 tysięcy rocznie - powiedziała w poniedziałek Kopacz.

Premier podkreślała, że jest dumna z Polski m.in. dzięki takim ludziom, jak pracownicy firmy PRONAR. Jak mówiła, kiedy słyszy, jak niektórzy Polacy wychwalają inne kraje, to krew się w niej burzy. Myślę sobie: +chłopie doceń najpierw to co masz u siebie, znajdź choć jeden drobniutki szczegół, którym możesz się pochwalić, jak pojedziesz za granicę+ mówiła.

Kiedy spotykam się z szefami innych państw, w życiu przez myśl by mi nie przeszło, żebym mogła powiedzieć coś złego o moim kraju, wręcz przeciwnie, mówię zawsze (o Polsce) z wielką dumą podkreśliła szefowa rządu.

Kopacz nazwała firmę PRONAR wyjątkowym zakładem, wizytówką kraju. To stuprocentowa polska firma; jestem dumna z takich miejsc - powiedziała. Podkreśliła, że region podlaski, choć "nazywa się go turystyczno-rolniczym, jest regionem, w którym również kwitnie przemysł". Podkreślała, że PRONAR - czyli, jak mówiła, jeden z największych producentów części i maszyn rolniczych - zatrudnia ponad 2 tysiące osób i eksportuje swoje towary do 60 krajów. Nie jest to zakład, który jest znany tylko i wyłącznie tu, w powiecie hajnowskim, czy na ziemi podlaskiej, jest to zakład znany na całym świecie i który ma swoją markę - podkreśliła szefowa rządu.

Kopacz w poniedziałek odwiedziła też hajnowski Sobór Świętej Trójcy. (PAP)

mrr/ kow/ mok/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~mike

a tak naprawdę daleko daleko na zachodzie to jest Ukraina, więc zalecam ostrożność. Poza tym te wszystkie pomysły pięknie wypowiedziane to odlgos truposza nacisnietego na klate, nic więcej, no bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że PO to trup.

! Odpowiedz
0 0 ~Edmund

Siedem lat nie wystarczyło , zatem kolejne cztery - czas na zmiany w polskim rządzie.

! Odpowiedz
0 1 ~mateus

Jakby nie patrzeć hen daleko na zachodzie jest meksyk. może i spełnią się obietnice

! Odpowiedz
0 1 ~s5

Ja wciaz czekam,ze moze wreszcie przeprosi za tuska i nie jestem wyznawca pisiakowatym.

! Odpowiedz
0 0 ~ja-pierdo

plan 4 letni jak za ciężkiej komuny ciekawe czy partia każe strzelać do wróbli dla wyrobienia normy.

! Odpowiedz
0 7 ~gosc

Wszyscy tutaj pisza,ze klamstwo i ze niemozliwe jest podnoszenie pensji jakimis dekretami,tylko wydajnosc pracy musi isc w gore,Polacy musza wytwarzac drogie i dobre jakosciowo dobra. No i sama racja,nikt tutaj sie nie daje na to nabrac. Ale drogi czytelniku bankiera,to nie sa obietnice premier kopacz skierowane do Ciebie. Tobie to ona takimi obietnicami pokazuje wielkiego fakolca. To sa obietnice skierowane do ciemnego motlochu,ktory to kupi i pojdzie na nich zaglosowac. PO pokazuje Ci ze bedzie Toba rzadzic i beda dalej robic swoje interesy za pomoca motlochu. Ta obietnica to nic innego jak puszczanie oka i wykorzystywanie najglupszych,do rzadzenia i dojenia ludzi z glowa na karku. Z glupkow malo da sie zedrzec,bo niewiele maja,ale wyokorzystuja ich do utrzymania sie przy wladzy i dalszego zdzierania z ludzi przedsiebiorczych. Wyjatkowo perfidne

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~Gnom

I tak właśnie dwóch żuli może w świetle prawa przegłosować i obrabować każdego prof. dr hab.

! Odpowiedz
0 3 ~FRANC

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 17 ~Gnom

Głosujcie na mnie - Jarząbka Wacława. Ja wam obiecuję lato w styczniu i darmowe wakacje na Madagaskarze.

! Odpowiedz
0 6 ~POtoKRWIOPIJCY

EWCIA ..TOBIE TO PODWYZKI DLA POLAKOW TO BY NIE PRZESZLO PRZEZ GARDLO!
A TUSK od was juz wiecej naobiecywal.....tylko ze dla siebie WROZYL lepiej!

! Odpowiedz
0 24 ~Gnom

Czyżby Pani Premier mówiła do nowej grupy docelowej - stada baranów?
Przecież to już nawet nie jest śmieszne.

! Odpowiedz
2 7 ~bubu

Politycy opowiadają głupoty i szkoda, że dziennikarze nie komentują tego od razu racjonalnie. Płace są powiązane z PKB. Jeśli mamy PKB 3 x niżej od Niemiec , Szwecji itp to mamy wynagrodzenia 3 x niżej. To nie zmieni się w kilka lat. to jest ciężka praca na dziesięciolecia.

! Odpowiedz
0 19 ~VonPO

To już nawet nie jest kiełbasa wyborcza ...to jest wyborcza kaszana w wykoianiu PO czytaj Partii Oszustów

! Odpowiedz
0 23 ~mat

Zanurzona po uszy w śmierdzącym szambie skompromitowana PO wierzga brzydko nogami
i coraz bardziej się kompromituje. Cuchnie już strachem przed narodem.

! Odpowiedz
0 16 ~Kimi

Kłamliwa suka myśli że naród jest aktem być już wie że wtedy gdy mały przecież przyciemnia rozgarnięty obywatel wie że będziemy zarabiać tak jak na zachodzie tylko sytuacji gospodarka będzie tak wydajne i nie zmienią tego 4 lata

! Odpowiedz
0 1 ~lektor

Naucz się pisać po polsku, a nie "polskiemu" .

! Odpowiedz
0 9 ~krzysztof

http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1885825

W tej chwili wpływy z obowiązkowych składek ZUS i NFZ wynoszą 210 mld zł, a wpływy z PIT - 45 mld zł. Najwyższa stawka podatku PIT - jak twierdzą politycy PO - ma wynosić 39 proc., to jakim cudem ma to o pięć razy zwiększyć wpływy z tego podatku?

! Odpowiedz
0 1 ~piotr

39% pracownik a reszte pracodawca:))
przecież nic sie zmieni oprócz ilości przelewów , zamiast 4 będzie jeden

! Odpowiedz
0 8 ~pablog

a przez poprzednie lata to nikomu nie przeszkadzało ile zarabiają Polacy? No widać do czego człowiek jest zdolny w momencie kiedy robota mu się kończy, oj nie ładnie nie ładnie, co prawda zdecydowanie wolę PO niż PiS, ale z takimi wywodami to uważałbym.....

! Odpowiedz
0 9 ~wer

Kopacz i PO powinni udać się do szpitala. Może by się wyleczyli z bzdur które mówią.

! Odpowiedz
0 0 ~obserwator

Im nie pomorze już nawet i szpital psychiatryczny

! Odpowiedz
0 12 ~MIKI

Komorowski Bis. Festiwal obietnic ogłaszam za rozpoczęty.

Czy jest jeszcze ktoś kto jej wierzy?

I pomyśleć, że kiedyś głosowałem na tych g ......

wyKOPACZ ją.

! Odpowiedz
0 15 ~popo

kiełbasa rzucona
czy tylko jeszcze ktos to kupi
napewno czlowiek myslacy widzi co sie dzialo przez 8lat
obiecanki cacanki chcialbym zebyscie byli z nich rozliczani

! Odpowiedz
0 12 ~LódSamokręt

Ma na myśli swoich kolegów z partii, którzy zarobili miliony na przekręcie z Bogdanką?

! Odpowiedz
1 9 ~show

Przez 8 lat podnosiła najniższą o kilka złotych a teraz chce równać do euro. Kopacz jesteś żałosną kłamczuchą.

! Odpowiedz
0 4 ~V_jaK_Vendetta

co za klamliwa baba!
Kopacz:"Przypomniała, że na sobotniej konwencji programowej PO zaproponowała likwidację składek na ZUS i NFZ. Polskę dzisiaj stać na to, żebyśmy nie płacili ZUS-u i składki na NFZ. Zasługujecie państwo na to, żeby to, co do tej pory odprowadzaliście, znalazło swoje odzwierciedlenie w waszych poborach, żebyście wreszcie zarabiali więcej - oświadczyła premier."
Szczurek - to dotyczy tylko ujednolicenia struminia pieniedzy, zamiast placic trzy skladki zaplacimy jedna...co bedzie kosztowac 10 mld zl

PO - klamcy, ale swietni sprzedawcy.
POlacy - smiech na sali, bo to kupia, gdy nie chcieli zaakceptowac faktycznej likwidacji ZUS i PIT , co od zawsze proponuje Korwin.
Zal mi mojego kraju :(

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~ojoj

Kopacz zacznie od podniesienia pensji wszystkim zatrudnionym w budzetowce?

! Odpowiedz
0 4 ~daffa

Czy jest szansa na komentarz ze strony bankier.pl do słów Pani Premier?

! Odpowiedz
0 6 ~az

JAK POLAK BĘDZIE ZARABIAŁ TYLE CO NIEMIEC TO CO ZROBI FIRMA NIEMIECKA Z FABRYKĄ W POLSE ??
ZAMKNIE !!!
TA PANI NIE MA ŻADNEGO POJĘCIA CO JEST DLA POLSKI KORZYSTNE , NIE DŁUGO BEDZIE WNUCZKI BAWIĆ ZAMIAST GŁUPOTY KLEPAĆ

! Odpowiedz
0 6 ~daffa

Pani Premier miała na myśli zarobki w budżetówce:)

! Odpowiedz
0 0 ~xyz odpowiada ~daffa

Zarobki w budżetówce od 2008 roku stoją w miejscu (zamrożone) , właśnie dzięki PO , mam na myśli szeregowych urzędników a nie kadrę kierowniczą i ministerstwa, minimalna płaca w tym czasie wzrosła o 100 %.

! Odpowiedz
0 10 ~cv

Pani Kopacz.
Przecież od 8 lat słyszymy, że nie ma na to pieniędzy.
I jak podniesiemy płace minimalną to stracimy "przewagę konkurencyjną".
Co za ZMIANA POGLĄDÓW tuż PRZED WYBORAMI

! Odpowiedz
0 2 ~V_jaK_Vendetta

Czlowieku - nie daj sie nabierac!
To nie jest zmiana pogladow-to zadna zmiana.

PO chce tylko ujednolicic trzy podatki (PIT/ZUS/fundusz zdrowotny) w jeden podatek, ktory z budzetu "rozdzieli".
Czytajcie ze zrozumieniem te klamstwa zanim cokolwiek kupicie od oszustow i zlodzieii!!!

! Odpowiedz
4 8 ~POzer

brawo efica powinnismy tyle zarabiac to dlaczego wasza partia PO zabiera nam 1/3 zarobionych pieniedzy ?

! Odpowiedz
3 14 ~JubilerZGenewy

BARDZO DOBRA WYPOWIEDŹ I KOLEJNY SPADEK W SONDAŻACH! OBY TAK DALEJ. ZA MIESIĄC BĘDZIE PONIŻEJ 20%.

! Odpowiedz
2 14 ~hdrvn

Place takie jak na zachodzie? Nawet nie chce mi się tego czytać.

! Odpowiedz
2 18 ~Term

Kochani socjaliści tu nie chodzi o wymuszanie minimalnej krajowej 2500 bo to doprowadzi tylko do bezrobocia. Jeżeli miałbym prowadzić firmę i za sprzątanie klatek płacić komuś 2500zł (+koszt pracodawcy) to ktoś musiałby mi zapłacić około 4000zł za to że mój pracownik sprząta klatkę i ja wtedy jestem na 0. To w warunkach rynkowych jest niemożliwe ale niektórzy myślą, że ustawą sprawę się załatwi. Skupić powinno się na biznesie i na oszczędnościach oraz inwestycjach. Jeżeli by otworzyć firmę mimo, że nie mam nawet grosza przychodu muszę płacić haracz - no bo nie mam z tego nic (ubezpieczenie z ZUS jest nic nie warte) a 1000km obok mogę zrobić to samo, płacić jakieś śmieszne pieniądze i normalnie się rozwijać to chyba wybór jest prosty. Wzrost wynagrodzeń nigdy nie powinien być sprawą rządu. Biznes musi się rozwijać ale nie będzie się rozwijać przy takich warunkach i postulatach komuszków o minimalne wynagrodzenie 2500zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Adorator

Szkoda, że tak niewielu to rozumie.

! Odpowiedz
0 0 ~obserwator

Tak najlepiej i najprościej się opłaca zatrudniać na umowy śmieciowe przy których się płaci pięć złotych za godzinę pracy brutto i w dodatku nie płacić żadnych składek za pracownika .wtedy biznes się rozwija nie ludzi pracujących tylko tych krwiopijców wyzyskujących ludzi,którzy na nich harują by przetrwać jutra.

! Odpowiedz
3 11 ~spoko

Za 6 tysięcy to pracuje idiota albo złodziej. Kopacz potwierdza hasło Bieńkowskiej.

! Odpowiedz
3 15 ~dada

Brawo Pani kopacza
Wie Pani co naród potrzebuje szkoda tylko że nie mieliście na to czasu przez 8 lat.
Kredyt zaufania już dostaliście. Teraz Pani tylko zostaje posprzątać biuro, umyć okna itp.

! Odpowiedz
3 13 ~SONDA

Czy uważasz, że PO chce wyższych płac tylko dlatego, żeby móc więcej zabierać w podatkach?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
5 11 ~ziom

jasne i proste, chcą wyzszych płac bo myślą, że nabiora na to polskie spoleczenstwo, nie robili nic przez 8 lat a teraz nagle chca podwyzek plac, nic dodac nic ujac, smiech na sali :)

! Odpowiedz
2 11 ~propagranda

Chce wyższych plac, by na nich zagłosować. Potem odszczekają i pokażą hołocie miejsce w rynsztoku

! Odpowiedz
0 8 ~moneta

Bo oczywiście wysokość płac można zadekretować. Na "zachodzie" zarobki są wyższe bo ich rządy tak postanowiły, a u nas tym leniwcom nie chce się podjąć takiej decyzji. Przecież nasza gospodarka jest tak efektywna, innowacyjna, wydajność pracy ogromna, że wystarczy tylko nakazać a Polacy będą zarabiać więcej. Jak już wszyscy będą mieć mnóstwo kasy to się zadekretuje, że ceny nie mogą rosnąć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~satyryk

Jak ona to zrobi chyba zamieni sie z Merkel na euro.? Za duzo fimów o czarownicach ogladała i je małpuje.

! Odpowiedz
0 1 ~Masochista

"Nikt na świecie nie wie, że się kocham w Ewie".

! Odpowiedz
0 7 ~woj

Łyknie to gawiedż .

! Odpowiedz
2 0 ~poznaniak

korpus sluzby cywilnej od 8 lat bez podwyzek, szeregowi pracownicy 2000- 2300 brutto pensja, miedzy innymi dzieki dotychczasowej polityce. czekamy na czyny nie slowa

! Odpowiedz
1 2 ~miro

aaron lagman, doradca kopaczowej "zarabiajacy" 30 tyś na miesiac POwiedział ze dla polaka 1300 zł jest wystarczajaco

! Odpowiedz
0 1 ~haha

do tej pory sadzilem, ze to ty tak mowiles.

! Odpowiedz
1 7 ~obywau

Sami zarabiają po 10 tys a ludziom każą pracować za tysiąc zł do czego to prowadzi i jaką mają czelność, to ma być rząd który dba o obywateli?

! Odpowiedz
1 4 ~Term

Nikt Ci nie każe pracować za 1k tylko Twoje kwalifikacje na rynku są warte 1k. Ich kwalifikacje nie są warte 10k ale ktoś ich wybrał i tyle dostają.

! Odpowiedz
3 6 ~RTa

Gdyby politycy mieli trochę więcej przyzwoitości i moralności nie pozwoliliby pracować Polakom za 1200 brutto płaca minimalna skoro jesteśmy w Uni powinna i u nas wynosić 2500 zł netto na rękę minimum !! bo życie jest drogie. U nas dbają tylko o własne 4 litery nikt się nie interesuje że, pracodawcy oszukują i zatrudniają niewolników za miskę ryżu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~last_starfighter

Po co 2500, od razu 5000 na rękę. Myślenie magiczne w rozkwicie. W III świecie też niech sobie ustalą minimalną na 2000 na rękę i exodus do Europy się skończy jak ręką odjął.

! Odpowiedz
0 18 ~Siłacz

To Ci dopiero. za 8 lat rządów płaca wzrosła o 6 stówek, 150 euro, a ta chce w 4 lata z 400 euro brutto zrobić 1500 euro. Tej pani trzeba się jak najszybciej pozbyć, bo traci kontakt z rzeczywistością.

! Odpowiedz
0 5 ~jna

Jakoś przez tyle lat PO nie martwiła się płacami Polaków, umowami śmieciowymi, kredytami itp. nikt nie chciał pomagać w spłacie kredytów itp. budowy mieszkań socjalnych innej pomocy, rodzinom z dziećmi, w Niemczech, Anglii rodzice dostają kasę na dzieci, a u nas politycy coraz większe premie i odprawy.

! Odpowiedz
0 16 ~Alan

Jak mogą być płace jak na Zachodzie, skoro wy ciągle podnosicie podatki i zwiększacie biurokracje? Zwiększacie utrudniające przepisy. Nie chcecie zwiększać kwoty wolnej od podatku.

Tomasz Cukiernik w wyliczeniach na rok 2011 pokazywał, że gdyby nie było w ogóle wydatków publicznych, to pracujący Polak zarabiający średnią krajową, zarabiałby wtedy jakieś 6000 zł (przy średniej krajowe 2 tys z hakiem).

Po prostu przeżarcie nasze pieniądze, marnujecie. A redystrybucje prowadzicie tak, że dajecie nasze pieniądze sobie (urzednikom i politykom)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~Alan

Nie podnosi się bogactwa ludzi drogą administracyjną, czyli dekretami zwiększającymi pensje, np pensje minimalną

! Odpowiedz
0 11 ~Alan odpowiada ~Alan

I jeszcze dodam Komorowski w swojej kadencji podpisał jakieś 12 ustaw podnoszących 21 podatków. Ile niepotrzebnych przepisów i utrudnień w tym czasie "wyprodukował" sejm i urzędy, np urząd skarbowy to nie zliczę

! Odpowiedz
3 11 ~kk2

Nie zapominajmy kto wmawiał Polakom od początku transformacji, że podwyżki płac prowadzą do wysokiej inflacji i nie wolno tego robić. Minister .Balcerowicz prowadząc taka politykę fiskalą doprowadził do tego, że to Polacy zarabiają najmniej w Europie.
Jeżeli pójdziemy z p. Balcerowiczem, to od roku w Polsce jest deflacja ale Pan Balcerowicz nie nawołuje do kreowania popytu przez silne podnoszenie płac. Tylko pobudzenie popytu może rozkręcić gospodarkę ale nie na zasadzie zadłużania się w bankach , a o to chodziło i chodzi. Polacy bieżcie kredyt. Na każdej tablicy ogłoszeniowej w każdej skrzynce pocztowej ulotki zachęcające do kredytu. Ciekawa polityka. Zadłużyli państwo i teraz trzeba zrobić to z narodem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~miro

ta zbrodnicza żydowska polityka jest na całym świecie, zobacz sobie film dokumentalny, bogacze kontra reszta swiata

! Odpowiedz
1 15 ~Flex

Pani Premier ale na zachodzie jakiego kraju? Rosji?, Białorusi? czy może Ukrainy?. PO co wymyślacie kolejne bajki pn. program wyborczy. Nie prościej POwiedzieć, że dacie Polakom 2 razy więcej niż obiecuje PIS?! Tylko się przy tym nie wygadajcie, że w zamian 3 razy tyle zabierzecie! ( WVAT, OFEach, ulgach i katastrze). Nie macie szans wygrać tej kampanii, bo jesteście wiarygodni jak kastrat-seksuolog. Waszą jedyną szansą na sukces jest tylko nadzieja, że te wybory przegra sam PIS. Ale jak na razie ten sprytnie schował Jarosława z Antonim w odległym sztabowym okopie i z uśmieszkiem POlitowania obserwuje wasze "wyczyny".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~Biedak

https://www.youtube.com/watch?v=3LMmxiCzmxg

ona nam tu o zachodnich zarobkach nawija... Powinniśmy zarabiać tyle, ile posłowie, senatorowie oraz cała klika obsadzanych przez nich na różnych stołkach kolesi...

! Odpowiedz
0 21 ~ola

Jeżeli mnie wybierzecie to każdy dostanie mieszkanie, samochód, półlitra wódki i kiełbasę.

! Odpowiedz
0 9 ~CDrom

oraz możliwość zakwaterowania u siebie rodziny emigrantów

! Odpowiedz
2 10 ~Wja

PO wysprzedała korzystne zakłady pracy, fabryki, huty wszystko polikwidowane, bida, zagraniczne koncerny nastawione na zyski i wyzysk ludzi przy pozwoleniu obecnej władzy, tak się dba o ludzi + służba zdrowia prywatna jedynie jako tako funkcjonuje.

! Odpowiedz
0 14 ~Biedak

Ale kotlecik ładnie pachnie, prawda?

! Odpowiedz
3 10 ~vz

gdyby nie okradali ludzi już dawno można byłoby tyle zarabiać, przecież wystarczy żeby ustalić jak w Niemczech dla pracodawców minimalną pensję czyli średnio 3500 tys na rękę nie mniej niż 2700 zł i po sprawie, bo za tyle da się przeżyć w miarę normalnie. Ale najpierw okradanie, zamiast mieszkań socjalnych na wynajem dla obywateli budowa stadionów nikomu niepotrzebnych,

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 17 ~Polak

Dlaczego przez ostatnie 8 lat nie mieli takiego zamiaru? I traktowali naród jak niewolników pracujących za głodowe pensje a sami łazili po bankietach zachodnich koncernów, które wyprowadzają kasę kreując sztuczne koszty.
Pani Ewo, niech Pani wraca do Radomia, I znowu stanie się prowincjonalną lekarką (o ile znajdą się ludzie, którzy odważą się do Pani przyjść). 8 lat potrzebowali żeby zrozumieć że Polacy powinni zarabiać nak na zachodzie ? To za 20 lat zaczną już smiało to realizować. Banda nierobów, złodziei, manipulantów wycierających sobie mordy wzniosłymi hasłami jak Polska, Ojczyzna, Naród, społeczeństwo obywatelskie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 23 ~Sirk

Niedługo Kingsajz dla każdego ... Cytat z Filmweb: "W podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu istnieje zamieszkana przez krasnoludki kraina zwana Szuflandią. Jej władca oskarża chemika Adasia o produkcję "kingsajzu", pozwalającego osiągać rozmiary człowieka."

To tyle.

! Odpowiedz
1 8 ~Polak_10

Masarze z Wiejskiej pakują do Kiełbasy Wyborczej coraz to wymyślniejsze przyprawy i ulepszacze. Oj będą ludzie wymiotować Kiełbasą Wyborczą wytworzoną przez PiS, PO, SLD, PSL i inne firmy masarskie. Ale jak to zwykle na festynie bywa, naród naje się tej kiełbasy do syta, a potem stwierdzi, że mu niedobrze. I tak co 4 lata :))

! Odpowiedz
0 2 ~zeflik

To PO to są 2mld na POdwyżki dla urzedasòw? Pani Jadzia z biedronki i pan Czesiu z Amazona są dumni, że mogą się dołożyć do tych pensji.

! Odpowiedz
0 8 ~zombiefield

Skoro uważa że powinniśmy zarabiać tak jak na zachodzie, to czego nie wprowadzi kwoty wolnej od podatku i ZUS (takiej jak na zachodzie)?

! Odpowiedz
0 4 ~zerro

zapewne obniży pensje sobie i swoim przydupasom do poziomu zachodnich pchła szachrajka;)

! Odpowiedz
1 2 ~Judek

Obietnica wyborcza PO rozpaczliwa Kopacz nigpdy tego nie zrealizuje , bo juz dosyc obiecali polakom

! Odpowiedz
0 3 ~KupSe

Pani zapomniała dodać,że jak na zachodzie,ale Chin.

! Odpowiedz
0 2 ~lel

"Płace takie jak na Zachodzie" - a to chyba niejaki Junkier chciał wstawić takie płace minimalne jak na Zachodzie, zapomniał tylko podać źródła finansowania. Może by i nawet wygrał u nas wybory, gdyby tak wystartował. Przecież skąd wziąć to dla wielu najmniej istotne pytanie.

! Odpowiedz
1 18 ~czarny_bez

Tego się nawet już komentować nie da.

! Odpowiedz
0 15 ~drwal

PO 8 latach - co się stało koniowi ogon urwało ?

! Odpowiedz
0 8 ~qwer

koryto sie oddala to festiwal obietnic sie zaczal.

! Odpowiedz
0 14 ~Qwer

Czyli za 4 lata 1200 dla każdego:)

! Odpowiedz
0 21 ~miro

ale sie usmiałem :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne