Konwojent ukradł ponad 15 tys. zł

2020-06-01 10:32
publikacja
2020-06-01 10:32

Krakowscy policjanci zatrzymali konwojenta podejrzanego o kradzież ponad 15 tys. złotych. Pieniądze były utargiem jednego ze sklepów. Mężczyzna zdążył wydać większą część gotówki. Za kradzież grozi mu do pięciu lat więzienia.

/ fot. Yulia Grigoryeva / Shutterstock

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia, kiedy dwóch konwojentów odebrało utarg w wysokości ponad 15 tys. złotych z jednego ze sklepów na terenie Małopolski. Pracownicy przywieźli dwa pakiety z pieniędzmi do Krakowa, ale nie przekazali ich dalej, tylko po zakończeniu pracy pozostawili w samochodzie służbowym.

Na drugi dzień zmianę przejął ich 30-letni kolega, który podczas sprzątania pojazdu znalazł dwie koperty z utargiem. Mężczyzna zabrał gotówkę, a puste koperty wyrzucił, co zarejestrowały kamery monitoringu.

Sprawa wyszła na jaw, bo pracownicy sklepu odkryli, że przekazane pieniądze nie zostały zaksięgowane na rachunku bankowym. Wówczas zgłosili sprawę kierownictwu krakowskiej firmy zatrudniającej konwojentów. Przeprowadzono wewnętrzne postępowanie i przekazano sprawę policji.

W wyniku policyjnego dochodzenia wytypowano podejrzanego 30-letniego konwojenta, który został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do winy i wyjawił, że większość skradzionej gotówki wydał na bieżące wydatki; zostało mu około 4,5 tys. zł, które zwrócił. Mężczyzna odpowie za kradzież, za co grozić mu może kara do pięciu lat więzienia. (PAP)

Autor: Rafał Grzyb

rgr/ lena/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki