Kontrakt na budowę odcinka trasy S11 podpisany

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w piątek z firmą Mostostal Warszawa umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S11 Zegrze Pomorskie-Kłanino. Wartość umowy to ponad 478 mln zł. Droga ma być gotowa w IV kw. 2023 r.

Budowa drogi S8
Budowa drogi S8 (fot. Michał Tuliński / FORUM)

Jak podkreślił szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami, S11 to bardzo ważna trasa dla mieszkańców Pomorza, która przyczyni się do rozwoju gospodarczego północno–zachodniej Polski. Według niego droga ta to przykład pokazujący, że obecny rząd dotrzymuje słowa.

(GDDKiA)

"Przystąpiliśmy do prac przygotowawczych, ogłosiliśmy przetarg i dzisiaj podpisujemy umowę na realizację pierwszego odcinka na południe od Koszalina. W niedługim czasie podpiszemy kolejne umowy" – oświadczył minister. "Robimy wszystko, aby w następnej perspektywie budżetowej UE, środki na budowę S11 były zapewnione" - dodał Adamczyk.

GDDKiA podała, że kontrakt obejmuje zaprojektowanie i budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o nawierzchni bitumicznej na odcinku 19,3 km. Na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wykonawca ma 17 miesięcy od podpisania umowy, natomiast na roboty budowlane przewidziano 19 miesięcy (bez okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w III kwartale 2021 roku. Droga powinna być gotowa w IV kwartale 2023 roku.

(GDDKiA)

Droga S11 połączy Pomorze Środkowe ze Śląskiem przez Wielkopolskę. Dotychczas na tej trasie były realizowane głównie obwodnice miejscowości. Według Dyrekcji, kierowcy mogą już korzystać z obwodnic Poznania, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego i Szczecinka, trwa realizacja obwodnic Olesna i Kępna. Dla pozostałych odcinków S11 trwają prace przygotowawcze. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ mmu/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 6 jag63

Słabo. Bardzo słabo

Prawie połowa lutego i dopiero pierwsza umowa GDDiKA w tym roku.

Kasa idzie na pincet.

! Odpowiedz
7 4 1as

Wina PiSu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne