REKLAMA
WEBINAR

OPINIAKonserwatyści w USA tworzą alternatywną gospodarkę. "Lewica przejęła wielki biznes"

2023-06-02 17:52, akt.2023-06-02 18:58
publikacja
2023-06-02 17:52
aktualizacja
2023-06-02 18:58

W USA konserwatyści tworzą drugą, alternatywną gospodarkę. Przykładem jest m.in. Patriot Mobile, a więc jedyna w kraju chrześcijańska sieć telefonii komórkowej. Z kolei Black Rifle Coffee sprzedaje kawę dla zwolenników prawicy pod takimi nazwami, jak np. "AK-47". Jest i apka randkowa dla Republikanów - Right Stuff to apka randkowa dla Republikanów.

Konserwatyści w USA tworzą alternatywną gospodarkę. "Lewica przejęła wielki biznes"
Konserwatyści w USA tworzą alternatywną gospodarkę. "Lewica przejęła wielki biznes"
fot. maradon 333 / / Shutterstock

Konserwatyści mogą teraz zamienić Google'a na wyszukiwarkę Tusk, YouTube na platformę Rumble, a Tindera na Right Stuff. Firma Conservative Move pomaga klientom sprzedać nieruchomość w stanie zdominowanym przez Demokratów i kupić dom tam, gdzie władze stanowe kontrolują Republikanie. Platforma RedBalloon specjalizuje się w wyszukiwaniu dla konserwatystów pracy w prawicowych firmach, w których np. nie będzie nacisku na konieczność zaszczepienia się na koronawirusa; w pierwszym kwartale 2023 roku liczba jej klientów urosła o 90 proc. - opisuje brytyjski tygodnik "Economist".

Portal randkowy Right Stuff pomaga użytkownikom poznać się nawzajem, podsuwając np. pytania o stosunek do zamieszek z 6 stycznia 2021 roku, gdy zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa przypuścili szturm na Kapitol.

Black Rifle Coffee (Kawa Czarna Strzelba) zatrudnia przede wszystkim weteranów amerykańskiej armii i sprzedaje kawę zwolennikom Republikanów na platformie online oraz w sklepach w kilku amerykańskich stanach. Firma popiera politykę swobodnego dostępu do broni; została zauważona i pochwalona przez Trumpa oraz prawicową telewizję Fox News.

Na PublicSq, platformie handlowej online, znaleźć można około 40 tys. przedsiębiorstw, które chcą przyciągnąć klientów "patriotów" - tak aby konserwatyści kupowali u konserwatystów i nigdy nie musieli robić zakupów w lewicujących firmach. Szefowie, właściciele i klienci takich firm marzą o gospodarce równoległej do mainstreamu - relacjonuje "Economist".

Sondaże dowodzą, że Amerykanie wysoko cenią marki, które odzwierciedlają preferowane prze nich wartości, i są skłonni zapłacić więcej za produkty takich firm - wyjaśnia tygodnik.

Niektóre z takich przedsiębiorstw angażują się w lokalną politykę. Wiosną ubiegłego roku chrześcijańska sieć telefonii komórkowej Patriot Mobile zdołała zebrać fundusze wyborcze i obsadzić wskazanymi przez siebie ludźmi kuratoria na przedmieściach Fort Worth w Teksasie. W rezultacie szkolne rady usunęły z listy lektur "Dziennik Anne Frank".

Jedną z najbardziej istotnych zmian w mentalności współczesnych Republikanów jest odejście od trwającego od dziesięcioleci sojuszu tej partii z amerykańskimi korporacjami. "Stary korporacyjny republikanizm nie będzie działał w świecie, gdzie lewica uprowadziła wielki biznes" - oznajmił niedawno Ron DeSantis, gubernator Florydy ubiegający się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2024 roku. (PAP)

fit/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (29)

dodaj komentarz
jenak
Klient świadomy. To bardzo dużo.

Facebook musiał aż zmienić nazwę. Bojkot zbyt mocno dał się we znaki.
mkk6999
Slusznie
Powrót dp korzeni.
lapac padce na preni
chudyjakszkapa
jak tam ma się prawicowy polski fejsbuk pewnej sekty swiry24? :-)

coś chyba nie daje takich profitów jakie dawały lewackie zgniłe platformy z których sekta została wyrzucona? :-)))
talmudd
tam już jest bardzo długo........"alternatywna gospodarka"......LMAO......teraz tylko spokojnie czekajmy na "upadek chin"......& "sile waluty rezerwowej"......
pagodzik
"Konserwatyści mogą teraz zamienić Google'a na wyszukiwarkę Tusk"

Co na to PIS???

okragly_stol
Black Rifle Coffee To firma stworzona przez weteranów. Mają zajefajne filmiki promocyjne …. Polecam na YT

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki