Konkurs na najlepszą pracę magisterską

Do końca października można przesyłać prace magisterskie do konkursu MAGISTER PAFERE, na najlepszą pracę magisterska z dziedziny ekonomii, organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Udział w konkursie mogą brać prace obronione w latach 2008-2011, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy na temat ekonomii wolnorynkowej i zrozumienia zależności między etyką a gospodarką.

- W tym roku zdecydowaliśmy się zaprosić do jury, oprócz ludzi nauki, także przedsiębiorców. Jeden z tematów tegorocznej edycji konkursu dotyczy właśnie przedsiębiorczości. Chcemy w ten sposób podkreślić jej znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju - mówi koordynator konkursu Konrad Rajca z Fundacji PAFERE. - Niezmiennie zachęcamy studentów do podejmowania także tematyki relacji między etyką a ekonomią oraz kwestii bieżących, takich jak na przykład zagrożenia płynące z zadłużania państwa.

Tematy tegorocznej edycji konkursu:
1) Etyka a ekonomia - z perspektywy i dorobku polskiej myśli ekonomicznej.     

2) Przedsiębiorczość jako podstawa narodowego dobrobytu

3) Zadłużenie i wzrost wydatków państwa - fundamentalne zagrożenia dla rozwoju gospodarczego

Termin nadsyłania prac w formie elektronicznej (plik PDF) wraz z formularzem zgłoszeniowym pod adres: konkurs@pafere.org, mija 30 października 2011 roku. Zwycięskie prace poznamy w styczniu 2012 roku. Szczegółowy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pafere.org. Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w formie książkowej, sfinansowane przez Fundację PAFERE Polska. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni finansowo.

Jury konkursu:


Prof. Witold Kwaśnicki - ekonomista, Uniwersytet Wrocławski - Przewodniczący jury

Prof. Michał Wojciechowski - teolog, Uniwersytet Warmińsko- Mazurski, przewodniczący Rady Programowej PAFERE

Dr Sebastian Musioł - ekonomista, Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej (WSBiF)

Krzysztof Zawitkowski- przedsiębiorca i inwestor z Kalifornii, Przewodniczący Rady Fundacji PAFERE

Andrzej Barański - przedsiębiorca, właściciel firmy Herbewo International

Patroni konkursu: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, tygodnik „Gość Niedzielny”, portal ekonomiczny Bankier.pl, portal PIT.pl. miesięcznik „Stosunki Międzynarodowe”, portal Fronda.pl, portal studencki Dlastudenta.pl, portal rozwoju kariery zawodowej Kariera.com.pl

O Fundacji:


Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Skupia się na badaniu związków etyki z ekonomią i rozwoju nauk ekonomicznych. Fundacja została założona w 2007 roku przez prywatnego przedsiębiorcę Jana Michała Małka, na stałe mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej działała jako oddział amerykańskiej Fundacji PAFERE Pro Publico Bono, założonej w 2000 roku w Kalifornii.

Fundacja została wyróżniona za zorganizowanie I Edycji konkursu „Magister PAFERE”, jako pierwsza w historii organizacja z Polski, prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award, przyznawaną przez amerykańską Fundację Atlas niezależnym i pozarządowym organizacjom, które w swych działaniach starają się promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze. Zwycięzcą II edycji konkursu został Ludwik Papaj (Uniwersytet Jagielloński), autor pracy „Koncepcja człowieka w pracach Ludwiga von Misesa”, której wydanie zostało sfinansowane przez Fundację.

Więcej informacji: Konrad Rajca
E-mail: k.rajca@pafere.org
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj