Konkurs dla studentów

Najlepsi studenci wyłonieni w konkursie zdobędą szansę na pracę lub staż w Skandii Życie S.A. Mottem konkursu jest chińskie przysłowie: Nie idźmy tam, dokąd wiedzie droga. Wytyczmy ścieżkę tam, gdzie jeszcze jej nie ma.
W programie uczestniczy pięć polskich wyższych uczelni: Uniwersytet Gdański, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, Wyższa Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, SGH oraz Akademia Ekonomiczna w Krakowie. Ich rektorzy wytypowali 50 najlepszych studentów z ostatnich lat studiów. Poza wysoką średnią ocen, płynnym angielskim i wysokimi standardami etycznymi wybrani studenci muszą cechować się niezależnym, twórczym i innowacyjnym myśleniem oraz umiejętnością pracy w grupie.
W pierwszym etapie uczestnicy mają przedstawić wstępny opis nowych koncepcji działania w sektorze usług finansowych. Na podstawie tych prac jury składające się ze specjalistów ze Skandii, pracowników uczestniczących w programie uniwersytetów i zewnętrznych ekspertów wybierze w końcu maja 15 finalistów. Wybranych 15 studentów będzie uczestniczyć w szkoleniu wyjazdowym w lipcu. Poza ćwiczeniami dotyczącymi ich fachowej wiedzy przejdą też treningi z psychoterapeutą Jackiem Santorskim oraz z liderami przedsiębiorczości w Polsce. Następnie finaliści rozwiną i doprecyzują swoje projekty, które do końca sierpnia trafią do jury. Finał nastąpi 2 października. Zwycięzcy konkursu zostanie zaoferowana praca w Skandii Życie SA, a zdobywca drugiego miejsca będzie mógł odbyć trzymiesięczny staż w towarzystwie. Obie te osoby będą mogły zamienić pracę i staż na nagrodę finansową. Nagrody pieniężne otrzymają też trzy wyróżnione osoby. Trzy najlepsze propozycje zostaną zaprezentowane Radzie Nadzorczej Skandii Życie.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne