Konkolewski: Będą nowe fotoradary

2018-05-15 08:56
publikacja
2018-05-15 08:56

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zamierza ustawić kolejne fotoradary na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wniosek w tej sprawie został złożony w Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

/ fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

- Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym - powiedział w radiowej Jedynce Marek Konkolewski, dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD. Do Inspektoratu wpłynęło ponad 1700 wniosków społecznych o instalację urządzeń rejestrujących w miejscach, gdzie policja nie jest w stanie zapewnić pełnego nadzoru.

Gość radiowej Jedynki odniósł się także do ostatniego raportu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. - Zauważyliśmy poprawę dyscypliny, kultury jazdy i poszanowania przepisów. W miejscach, gdzie są fotoradary, jest bezpieczniej - podkreślił Marek Konkolewski. Ma to potwierdzać liczbę zdjęć wykonanych przez fotoradary - w 2012 roku średnio jeden radar w ciągu doby robił 60 zdjęć, w 2017 jeden fotoradar wykonywał średnio 8 zdjęć na dobę.

W całej Polsce działa 511 urządzeń rejestrujących. W skład systemu zarządzanego przez GITD wchodzi 431 stacjonarnych fotoradarów, 30 odcinkowych pomiarów prędkości, 20 zestawów do rejestrowania przejazdów na czerwonych światłach na skrzyżowaniach oraz 29 mobilnych urządzeń zainstalowanych na cywilnych samochodach.

IAR/krad/kj

Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
monika2018
fotoradary powinny być WSZĘDZIE! Polak to takie durne zwierzę, że jak bata nie widzi to robi co chce. Przepisy traktuje jak idiotyczne ograniczenie jego zapyziałej wolności i robi wszystko żeby je ominąć.
Kilka dni temu na drodze bez fotoradaru (niestety!) skretyniały 19-latek jechał 150 km/h i zatrzymał się czołowo
fotoradary powinny być WSZĘDZIE! Polak to takie durne zwierzę, że jak bata nie widzi to robi co chce. Przepisy traktuje jak idiotyczne ograniczenie jego zapyziałej wolności i robi wszystko żeby je ominąć.
Kilka dni temu na drodze bez fotoradaru (niestety!) skretyniały 19-latek jechał 150 km/h i zatrzymał się czołowo na samochodzie mojej znajomej. Ona - rozległe obrażenia, otwarte złamania etc; on - tylko złamany nos...a gdyby był fotoradar....
Panie Konkolewski - niech pan stawia fotoradary gdzie tylko się da. Ludzie się nie nauczą ale przynajmniej zwolnią.
karbinadel
Tak jest, społeczeństwo o niczym innym nie marzy, niż o tym, by być karane, inwigilowane i trzepane po rogach
msciwy_ogorek
Wkurza mnie pieprzenie że fotoradary poprawiają bezpieczeństwo na drodze i jest to oczekiwanie społeczeństwa. Prawda jest taka że chcą się dorobić na jeleniach co nie zauważyli znaku drogowego i nie mają włączonego janosika/nawigacji co ostrzega. W 99% przypadków wygląda to tak: Jedziesz 100, widzisz tabliczke fotoradar,Wkurza mnie pieprzenie że fotoradary poprawiają bezpieczeństwo na drodze i jest to oczekiwanie społeczeństwa. Prawda jest taka że chcą się dorobić na jeleniach co nie zauważyli znaku drogowego i nie mają włączonego janosika/nawigacji co ostrzega. W 99% przypadków wygląda to tak: Jedziesz 100, widzisz tabliczke fotoradar, zwalniasz do 70 za fotoradarem 120 żeby sobie odbić.
Poza tym raz byłem świadkiem wypadku i musiałem składać zeznania gdzie kierowca był tak zapatrzony na swój licznik żeby nie przekroczyć 70 że potrącił pieszego. Oczywiście fotoradar został postawiony żeby było bezpieczniej...
aspargin
Bo przecież polscy kierowcy to dojne krowy...
jarekzbyszek
Oczekiwaniom społecznym czy potrzebom ministerstwa finansów?
goralnizinny
jedno i drugie.
polski kierowca malo ma z kultura wspolnego na drodze...

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki