REKLAMA

Koniec z żubrem - Pekao zmienia logo

2012-06-04 16:59
publikacja
2012-06-04 16:59
Pekao

Zamiast żubra, biało - czerwony znak grupy UniCredit. Jeden z największych banków w Polsce od dziś posługuje się nowym logo i barwami.

Zmiana wizerunku przygotowywana była na okazję mistrzostw Euro 2012, których Bank Pekao jest sponsorem. Do końca tygodnia zmianę wizerunku przejdą wszystkie duże oddziały Pekao w miastach - organizatorach meczów na Euro 2012. Bank zamierza do końca roku zmienić logo na połowie z tysiąca placówek banku oraz wszystkich bankomatach, zlokalizowanych poza oddziałami. Operacja zmiany wizerunku pochłonie w sumie 20 mln zł, z czego połowę w tym roku.

Nowe, logo ma na celu uzupełnienie obecnego wizerunku banku Pekao, kojarzonego przez klientów z zaufaniem, dojrzałością i tradycją. Według wyników badań przeprowadzonych przez bank, logo kojarzy się z nowoczesnością i dynamizmem. - Wierzymy, że odświeżenie naszego znaku przyczyni się do wzrostu wartości banku poprzez dalszą poprawę jego wizerunku jako instytucji solidnej i stabilnej, a dodatkowo innowacyjnej i jeszcze bardziej zorientowanej na klienta – skomentował Luigi Lovaglio, Prezes Zarządu Banku Pekao.

Bankier.pl/Pekao
Komentuje dr Michał Kisiel, analityk obszaru Finanse osobiste Bankier.pl

Żegnamy ginący gatunek

Nowoczesna, dynamiczna, patrząca w przyszłość - z takimi hasłami chce się dziś kojarzyć każda instytucja finansowa. Rebranding PZU SA, a teraz Banku Pekao SA to ostatnie przykłady świadczące o tym, że odwoływanie się do tradycji traktowane jest jako zbędny balast. Żubr, symbol spokoju i równowagi, ustępuje miejsca abstrakcyjnemu znakowi nawiązującemu do modnych trendów. Pojawianie się efektów pseudo-trójwymiarowych i gradientów, niegdyś uznawane za niedopuszczalne w logotypach, dziś już nikogo nie dziwi. Nawet trzymający się starego znaku PKO BP zdecydował się użyć tego chwytu, odświeżając w zeszłym roku swój wizerunek.

Czy spore wydatki na nową identyfikację wizualną zaprocentują? Sceptycy zawsze będą podważać sens takich operacji. Warto jednak pamiętać, że nowe szaty banku powinny oddziaływać raczej na naszą podświadomość, mają przekazywać podprogowy komunikat - to już nie ten sam bank, to nowa jakość. Klienci zapewne szybko przyzwyczają się do tej nowości, tak jak przywiązali się do wprowadzonego stosunkowo niedawno, bo w latach 90-tych żubra.

Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~rudaa
ale po co to ??..20mln??...masakra...lokate mialam raz;)...i ostatni ;)...niemialam zamairu dokladac:)ale na rachunek nie narzekam ..1,99zl/mc to nie majatek;)
~pp
zawsze byl wyjatkowo g...nianym bankiem. Nigdy dobrych odsetek, moze dla krewnych i znajomych królika.
~seth
małych placówek.
pozdrawiam
~Bart
Kompromitacja - przed euro chca zmienic logo, by przyjezdni wiedzieli, ze to UniCredit - syf bank prawie bankrut z wloch, kraju biedy i lenistwa. Do tego jeszcze santander z bankrutujacej hiszpanii, i inne badziewia nikomu blizej nieznane jak reiffeisen, itp z malych krajow. Europejczykom jedyne co sie rzuca w oczy to znak, ze kolonia Kompromitacja - przed euro chca zmienic logo, by przyjezdni wiedzieli, ze to UniCredit - syf bank prawie bankrut z wloch, kraju biedy i lenistwa. Do tego jeszcze santander z bankrutujacej hiszpanii, i inne badziewia nikomu blizej nieznane jak reiffeisen, itp z malych krajow. Europejczykom jedyne co sie rzuca w oczy to znak, ze kolonia opanowana - prawie jak za czasow rozbiorow. Wstydzcie sie Polacy, jak juz zrobicie transfery cashu do spolek matek, to zostana marne banki, ktorymi nikt sie nie bedzie interesowal. Jedynie pozostaje PKOBP, w ktorym dyrekcja nie ma odwagi ani wizji by przejac jakies inne dochodowe aktywa w Europie - czyli Polsce, ew. Ukrainie - reszta to splukany zachod, bez perspektyw.
~arek
chcialbym, zebysmy byli tacy biedni jak Wlosi. Oni od setek lat gromadzą swoje bogactwo, a my ile ? 20 czy 30 lat ?
~seth odpowiada ~arek
ziemie w latach 90tych złodziejką ustawą buzka, a teraz młodzi w podatkach będą to oddawać przez całe życie po 10cio kroć
~Bart odpowiada ~arek
Dnia 2012-06-04 o godz. 20:11 ~arek napisał(a):
> chcialbym, zebysmy byli tacy biedni jak Wlosi. Oni od setek
> lat gromadzą swoje bogactwo, a my ile ? 20 czy 30 lat ?

zgadzam sie ze sa nominalnie bogatsi, rowniez realnie, jednak trzeba wziac pod uwage, ze nominalnie nawet Grecy sa od nas bogatsi - nie bylo starego
Dnia 2012-06-04 o godz. 20:11 ~arek napisał(a):
> chcialbym, zebysmy byli tacy biedni jak Wlosi. Oni od setek
> lat gromadzą swoje bogactwo, a my ile ? 20 czy 30 lat ?

zgadzam sie ze sa nominalnie bogatsi, rowniez realnie, jednak trzeba wziac pod uwage, ze nominalnie nawet Grecy sa od nas bogatsi - nie bylo starego panstwa z EU, ktore by nie skorzystalo z hossy powojennej. Tyle, ze w tym momencie pracownik/przedsiebiorca wloski startujac z tej samej pozycji przegralby z pracownikiem/przedsiebiorca polskim.
Spojrz na samochod wloski i niemiecki - my jestesmy bardziej podobni do tych ostatnich, niz leniwych wlochow - dlatego tez bank nie powinien byc prowadzony przez narod, ktory tylko sie zapozycza i ma 3 godzinne przerwy na obiad, a potem niewiele robi, tylko przez naszych przedsiebiorczych menadzerow. Wowczas narod polski by sie bogacil, a tak bogaca sie Wlosi, dla ktorych Pekao SA to najlepsza dojna krowa w holdingu.
~nie bardzo sie znam odpowiada ~Bart
urpszczając metaforę: szkoda tylko ze tak mało u nas Porsche a BMW to nie polska marka, no chociaz takiego Opla gdybysmy mieli...gdyby to Włosi produkowali u siebie nasze samochody...
...tak jest ze wszystkim, u nas zostają tylko pensje, zyski odpływają, ciekawe czy kiedyś będzie odwrotnie?
~świeci odpowiada ~Bart
unicredit to tylko nazwa włoska a właściciel to bank LIBIJSKI rodziny Ghedaffi !!!
po drugie bogatych włochów jest tylu co bogatych polaków a reszta to ludzie co żyja ponad stan od pokoleń fabryki jak był mało znane to były włoskie a jak zaczeły być znane to sprzedawali koncernom zachodnim ,np.gucci
wiec nie
unicredit to tylko nazwa włoska a właściciel to bank LIBIJSKI rodziny Ghedaffi !!!
po drugie bogatych włochów jest tylu co bogatych polaków a reszta to ludzie co żyja ponad stan od pokoleń fabryki jak był mało znane to były włoskie a jak zaczeły być znane to sprzedawali koncernom zachodnim ,np.gucci
wiec nie wszytko złoto co się świeci !!!!
~wiesia
Jestem klientka tego banku.Dlaczego wlasnie tego banku. A dlatego, ze zawsze kojarzy mi sie z silna pozycja na rynku bankowym.Jezeli nastepuja takie zmiany to czs tez zmienic bank. A tak na marginesie nowe logo PZU beznadziejne takie zimne.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki