Koniec telefonów za złotówkę?

Orange Polska podjęło decyzję o wycofaniu z oferty telefonów w promocyjnych cenach. Od tej pory smartfona będzie można kupić tylko na raty, które powiększą comiesięczne zobowiązanie z tytułu abonamentu telefonicznego.

Operatorzy od samego początku kusili klientów telefonami za złotówkę. Czas wykupowania aparatów od operatora za promocyjną kwotę jednak przemija. Pierwsze kroki w wycofywaniu się z tego pomysłu stawia Orange – klienci indywidualni będą mogli kupić telefon tylko na raty – donosi serwis GSMOnline.pl.

Rzecznik Orange Polska, Wojciech Jabczyński, powiedział serwisowi, że jest to wyłącznie decyzja biznesowa. Obecnie u każdego z operatorów można wybrać sprzedaż ratalną zamiast jednorazowego wydatku przy podpisywaniu umowy.

Orange rezygnuje ze sprzedaży telefonów za złotówkę
Orange rezygnuje ze sprzedaży telefonów za złotówkę (fot. Grzegorz Klatka / FORUM)

Trudno ocenić, jak tę rewolucję ocenią sami klienci, którzy już przyzwyczaili się do formuły urządzeń za 1 zł. Sprzedaż ratalna jest już od kilku lat dostępna u polskich operatorów, ale dopiero Orange postanowiło zrezygnować z prowadzenia jednocześnie dwóch opcji sprzedaży i proponować klientom tylko raty, które niekoniecznie muszą się dobrze kojarzyć.

Przy takich umowach klienci będą musieli liczyć się z dodatkowym obciążeniem miesięcznym obecnym na fakturze od operatora. Orange zapowiada jednak, że sprzedaż ratalna wcale nie wyklucza stosowania promocyjnych cen urządzeń dołączanych do umowy.

UWAGA: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

UWAGA: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Nie złożyłeś jeszcze deklaracji podatkowej za 2015 rok? Nie czekaj do ostatniej chwili - pobierz darmowy program, sprawdź dostępne ulgi i rozlicz się - szybko i bezproblemowo - z Bankier.pl. Z nami zrobisz to bez wychodzenia z domu - Twój PIT trafi do wskazanego urzędu skarbowego.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~sadrin

No tak tylko wtedy koszt telefonu był dołączony już do abonamentu np 50zł i nic więcej a teraz abo 50zł plus 50zł dodatkowo rata za telefon czyli tak jakby podwyżka abo. A wiadomo że aparaty w salonach trzy razy droższe

! Odpowiedz
0 4 ~etie

Orange juz kompletnie zdziadział. po połaczeniu z TP. Nie zalezy mu na klientach wiernych jak ja 12-letnich.Dzisiaj sie kończyła umowa i nie zaproponowali nic sensownego.
Jedynie Pani mówiła,że szkoda stazu.A co ja zniego mam nic. Dlatego przechodze na karte a potem sie zastanowie.Zasieg do kitu.Mimo,interwencji nie zrobili nic. Mam luke i brak zasiegu tam gdzie mam działke.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 1 ~Honka

nie znam się na polityce "pomarańczowych", ale wydaje mi się, że to trochę pic an wodę. zawsze było wiadomo, że opłata za ten telefon za złotówkę, jest wkalkulowana w usługę, np. w comiesięczny abonament. i tak raty, i tak! mimo tego ja ofertę abonamentową bardzo lubię, od lat korzystam w TM (teraz uprościli faktury i nie naliczają zwyżek) i sobie chwalę takie rozwiązanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 ~Realista---

Telefon za złotówkę to oszustwo, bo opłata miesięczna z zobowiązaniem na lata, to nic innego niż rata. Jak zwał, tak zwał, ale nikt nie dostał telefonu za złotówkę. Raty zawsze były, choć nazywano to pokrętnie. Dostałem dwa tablety za złotówkę i spłacam je trzy lata, co miesiąc w sumie wydaję sto złotych. Czyli w sumie będą mnie kosztować 3600 a w sklepie kupiłbym je za nie cały tysiąc. Tak działa t-Mobile. Spłacam i już mnie u nich nie ma. Plus to znowu "ferpley" doi klientów groszowymi opłatami za powiadomienia o nie odebraniu połączenia, lub gdy człowiek dzwoni więcej niż 10 sekund i nie uzyskuje połączenia. W żaden sposób nie można usunąć tej tzw usługi powiadamiania. Plotą banialuki, że to inni operatorzy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 15 ~ja

Skonczy sie tym ze ludzie nie bedą przedłużać umów, zostana albo na bezterminowej, czyli w kazdym momencie jak siec ich wkurzy pojdą gdzie indziej albo doładowania. Który idiota kupi telefon na raty, W sklepach są o połowe tansze i tez na raty.

! Odpowiedz
8 5 ~RafałK

Brać telefon prywatnie na abonament i nie na firmę to jak zrobić z siebie frajera. Zobaczcie sobie ofertę virgin mobile na kartę. Dla kogoś kto nie dzwoni dużo wystarczy wydać 10 zł na jedno doładowanie w miesiącu a i tak mamy multum minut i smsów do wykorzystania. Product Placement.

! Odpowiedz
3 4 ~sz

Dla kogoś kto nie dzwoni Rok Ważności Konta w Orange też jest dobre i tańsze niż 10zl/m-c

! Odpowiedz
1 2 ~Szejk odpowiada ~sz

kluczmobile 5 zł doładowanie przedłuża o rok. więc jeszcze taniej jak ktoś nie dzwoni. A jak dzwoni to ma 19 gr do wszystkich...

! Odpowiedz
2 0 ~wujek-z-wermahhtu

Dla kogoś kto nie dzwoni tylko NJU MOBILE teraz nawet zniesli 9zl abonament ! a przy max gadaniu komórka/stacjonarny/sms więcej jak 39zł nie zapłacisz.

! Odpowiedz
0 0 ~sz odpowiada ~Szejk

Nie wiedzialem o istnieniu takiej sieci https://www.klucz.net/

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne