Koniec darmowych wypłat w każdym bankomacie – ING zmienia taryfę

analityk Bankier.pl

Od 29 stycznia przyszłego roku w ING Banku Śląskim będzie obowiązywać nowa taryfa opłat i prowizji. Klienci będą musieli zwrócić baczniejszą uwagę na to, gdzie wypłacają pieniądze – bez ograniczeń bezpłatnie będzie można korzystać tylko z maszyn własnych banku oraz sieci Planet Cash.

Nielimitowane bezpłatne wypłaty z bankomatów wszystkich sieci będą dostępne dla klientów ING Banku Śląskiego tylko do 28 stycznia 2016 r. Po tym dniu darmowe pozostaną operacje wykonywane w maszynach banku oraz Planet Cash. W przypadku pozostałych urządzeń darmowa będzie tylko pierwsza wypłata rozliczona w danym miesiącu (liczonego przez bank jako okres od 29. dnia do 28. dnia). Każda kolejna operacja kosztować będzie 2,50 zł. Ta zasada obejmie również system płatności mobilnych Blik (limit bezpłatnych operacji będzie oddzielny).

ING Bank Śląski zmienia opłaty za bankomaty
ING Bank Śląski zmienia opłaty za bankomaty (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Niekorzystne zmiany w opłatach za korzystanie z bankomatów nie są w ostatnich miesiącach rzadkością. Na wiosnę na taki ruch zdecydował się Bank Pekao, rezygnując z darmowego udostępnienia klientom sieci maszyn Euronet. Liczbę bezpłatnych operacji zmniejszył też ostatnio BGŻ BNP Paribas, gdzie posiadacze Konta Dobrze Dobranego od grudnia będą mogli dwukrotnie w ciągu miesiąca skorzystać z dowolnej maszyny bez finansowych konsekwencji.

Bank ogłosił przy okazji wprowadzenie nowej usługi – możliwości sprawdzenia salda w bankomatach innych instytucji. Taką opcję będą mieli posiadacze Visy Zbliżeniowej oraz MasterCard Debit Zbliżeniowej. Operacja będzie darmowa we własnej sieci ING oraz maszynach Planet Cash. W pozostałych urządzeniach naliczona zostanie opłata w wysokości 1,50 zł za operację, która obciąży konto na koniec okresu rozliczeniowego.

Podwyżka także przy zagranicznych wypłatach

ING Bank Śląski zdecydował się także na zmianę zasad rozliczania zagranicznych bezgotówkowych transakcji kartami Visa. Dołączył tym samym do grupy instytucji, które stosują wydzieloną opłatę za przewalutowanie operacji. W przypadku Visy Zbliżeniowej i Visy NFC wynosić ona będzie 3 procent kwoty transakcji bezgotówkowej. Do tej pory opłata ta nie była prezentowana oddzielnie na wyciągu, a koszt przewalutowania doliczano do kwoty wyrażonej w złotych. Bank informuje również, że 9 listopada nastąpiła zmiana waluty rozliczeniowej kart Visa. Dziś są nią złote polskie.

Wiele banków zdecydowało się na wprowadzenie opłat za przewalutowanie transakcji jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Było to wynikiem wcześniejszych zmian w polityce organizacji Visa. Stowarzyszenie rozlicza transakcje z bankami-wydawcami w walucie, w której prowadzony jest rachunek. W ten sposób banki pozbawione zostały źródła przychodów związanego z wymianą walut operacji kartowych.

To nie koniec zmian w cenniku dotykających podróżujących klientów ING. Dwukrotnie wzrośnie także prowizja pobierana za wypłatę gotówki za granicą. Do tej pory taka operacja wykonana w bankomacie lub kasie banku (w walucie innej niż złote) obciążana była opłatą w wysokości 3 proc. Od końca stycznia przyszłego roku stawka wyniesie 6 procent.

Skąd te podwyżki?

Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że podwyżki opłat bank uzasadnia… wzrostem przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Jest to jeden z zawartych w regulaminie usług warunków pozwalających na wprowadzenie korekt w cenniku. Można jednak podejrzewać, że za zmianami stoją w rzeczywistości czynniki dotykające wszystkie instytucje zaangażowane w wydawanie kart płatniczych – spadek rentowności biznesu wynikający z obniżenia przychodów z interchange. Banki poszukują różnych rozwiązań, a jednym z nich jest ograniczenie (bezpłatnego) dostępu do bankomatów kontrolowanych przez konkurentów i niezależne od banków sieci.

Czy rachunki bankowe są warte swojej ceny? Ile rzeczywiście kosztuje utrzymanie konta? Jak zareagowaliby Państwo na zmiany opłat? Jakie podwyżki byłyby nie do przyjęcia? Zapraszamy do podzielenia się opiniami w badaniu Bankier.pl.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 10 ~Raku

Mi zajumali hajs za wypłatę już 2ego stycznia.szydera

! Odpowiedz
1 15 ~max

Bezczelne i chamskie zachowanie banku , najpierw pieknie prowadzona akcja i wszystko za 0 złotych , naciąganie żeby otworzyć konto, a teraz płać za wszystko, zmienie bank na pewno - choćby dla zasady . Szkoda tylko że usunałem stare konto w PKO

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 12 ~Anna

Ja też zlikwidowałam konto w PKO, ale chyba wrócę ING zmienia reguły.

! Odpowiedz
1 11 ~zawiedziony-kleint

w dwa dni ING bank zarobił na mnie 15 zł więc nic tylko szukać bardziej przyjaznych ofert

! Odpowiedz
0 9 ~arczi

ja wypłaciłem 400 zł pierwszy raz z innego bankomatu i tak mi zabrali 2,50zl

! Odpowiedz
0 10 ~Ancik

CZA SPIERD... z tego INGu

! Odpowiedz
0 9 ~QQQ

Zmieniłem na Smart Bank

! Odpowiedz
0 16 ~gragula

czas zamykać konto

! Odpowiedz
4 10 ~Jedri231

tak naciągneli młodych klientów (studentów) na zakładanie kąt za 0 zł a teraz musimy płacić dobrze ze mamy 21 wiek teraz można z łatwością przenieść nr kąta do innego banku i to przy jednej wizycie ja przeniosłem do banku spółdzielczego w mojej miejscowości są dwa bankomaty na 6000 mieszkańców (a najbliższy ING miałem 40 km) większość operacji wykonuje kartą .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 8 ~macmak

i co? "durzo zyskałeś na pżeniesieniu kątą do innego bankó"?

! Odpowiedz
0 3 ~qqq odpowiada ~macmak

Zawsze coś

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~Ania

Skandal!!!!!!!

! Odpowiedz
1 20 ~TOMA78

no tak chyba nadszedł czas aby powiedziec ing wypi.... złodzieje

! Odpowiedz
1 19 ~Basia

czas na zmiany w 21 wiek a ja mam szukac bankomatow ing a maja ich malo i tylko tam wyplacac szkoda slow zamist isc na korzysc klienta to co kiedys funkcjonowalo teraz ograniczaja

! Odpowiedz
8 1 ~ZenekRappaport

Ale mają darmowe wypłaty w Planet Cash - Planet Cash ma maszyny chyba przy ponad 50% Biedronek, dużo maszyn jest przy BNP Paribas, przy bankach spółdzielczych - liczbą maszyn w Polsce powoli doganiają Euronet.

! Odpowiedz
1 0 ~annn

nie tylko tam. proszę czytac ze zrozumieniem- bezpłatne bankomaty ING , Planet Cas, oraz usługa cash back(wypłata do 30zł) w prawie każdym sklepie spożywczym.

! Odpowiedz
0 0 ~jola odpowiada ~ZenekRappaport

Gorzej jak ma jedną maszynę w danej miejscowości i okazuje się, że jest awaria

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Andrzej

a mi pobrali 23 euro prowizji za pobranie z bankomatu za granica

! Odpowiedz
1 9 ~Agata

Ja również szukam innego banku! I to, że po cichaczu wprowadzili nowe zasady, to mnie jeszcze bardziej podkurwi..o

! Odpowiedz
0 12 ~daro70

zwykłe dziadostwo i chamstwo ,,,,z prowizjami za bankomaty,co innego mowiono jak zakładałem tu konto,postanowiłem poszukac innego banku bo to jest chamstwo.........

! Odpowiedz
1 23 ~januszowy

4 wypłaty 10 zł zarobiliście a tracicie następnego klienta byłem z wami 10 lat ale teraz miarka się przebrała

! Odpowiedz
0 10 ~andrzej

czas najwyższy by bank zalozyl dodatkowe bezplatne bankomaty, w przeciwnym wypadku, bedzie to uznane jako utrudnie w dosteppie do srodkow pienieznych

! Odpowiedz
0 13 ~nie

MOJA OPiNIA WŁASNIE ZMIENIŁEM BANK TyLE W TEMACIE DZIKUJE

! Odpowiedz
4 4 ~student

Ja się przeniosłem do Banku Pocztowego z ING - to solidny Polski bank, wszystkie bankomaty PKO, BZ WBK, Wszystkie Poczty wybieram za darmo - na prawdę darmowe konto - jedyna opłata za przelew z OKA na Bierzęcy ( TZN ZA DARMO MOŻNA PRZELAĆ RAZ W MIESIĘCU Z oko NA BIERZĄCY) Jestem z Pocztowego puki co bardzo zadowolony, bardziej niż z ING

! Odpowiedz
0 1 ~lll

póki

! Odpowiedz
1 18 ~złyJohn

własnie zobaczyłem ze na koncie naliczylo mi 33 x 2,5 .nic mi nie bylo wiadomo o zmianach w oplatach bo na ingonline jestem bardzo rzadko .! jak tam jutro wpadne bez kultury tak jak oni to zrobili to bedzie grubo!!!

! Odpowiedz
3 11 ~ewelina

Za płatnośc zbliżeniowo kasują 3 zł! Przegięcie! Jednego dnia straciłam tak 9 zł!
Już niedługo się pożegnamy.. szkoda, polecałam Was wszystkim znajomym. A teraz szczerze odradzam.

! Odpowiedz
2 2 ~las1

taaa jasne a może 10pln trollu. i tak jest nieźle przynajmniej wszystkie przelewy są darmowe

! Odpowiedz
0 0 ~Karol87

Na wyjazd za granicę polecam aliorbank

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 0 ~Mkakos

Możecie narzekać na każdy bank, ale musicie się pogodzić z tym że w każdym będzie opłata za wypłaty z innych bankomatów. Trzeba mieć bank w ktorym nie ma oddzialów. Choć i tu Inteligo na przykład też zrobiła wszystkich w bambuko i trzeba płacić. Możecie mówić że czas się przenosić jak i tak to zrobi może maksymalnie 10 % klientów, reszta będzie bulić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~klient

10 % to mało ? :) Licz, 10% to bardzo duża strata dla banku, już otworzyłem drugi rachunek u konkurencji i zmieniłem decyzję, teraz pensja płynie do innego banku. Zastanawiam się tez nad likwidacją rachunku w ING, może zostawię tylko OKO, ale zastanawiam się czy jest sens oko ma bardzo słaby %.

! Odpowiedz
0 11 ~Alicja

Ja również w najbliższym czasie przenoszę się do innego banku. A szkoda, bo było mi tu duzo lat wygodnie i z lenistwa nawet super-hiper-duper promocje gdzieś indziej mnie nie przyciągały. Ale miarka się właśnie przebrała.

! Odpowiedz
0 13 ~Renia

Jak widać, nie zależy temu bankowi na klientach i cofamy się do starych czasów.. Ja również likwiduję konto z tego powodu bo człowiek nie zarobi na te wypłaty. Brawo Bank!

! Odpowiedz
0 7 ~Klakson

Bank Śląski ING stał się bardzo nieprzyjaznym bankiem. Nieprzypadkowo Holendrów nazywa się Żydami Europy. Również w najbliższym czasie żegnam się z tym bankiem.

! Odpowiedz
0 0 ~żegnam

A w Niemczech k. Gubina założyli szparkasse i na szyldzie umieśili gwiazdę dawidową.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~Krzysiek

Dobrze że mam blisko do automatu ing :)

! Odpowiedz
0 19 ~Przemek

Czas na zmiany, znów trzeba pożegnać się z ING. Dobry ukłon w stronę klienta :)

! Odpowiedz
0 10 ~Karola

mnie również spotkała ta niemiła niespodzianka kiedy spojrzałam na swoje konto po wypłacie pieniędzy z bankomatu....
również rezygnuje z konta w ING, i nie omieszkam wspomnieć przy tym o ich nieuczciwości względem klienta przez brak jakichkolwiek informacji na temat zmian, jakoś reklamami potrafią spamować mi skrzynkę ale ważne informacje im umykają :-/ ....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~blabli

również podziękuję ING, dzisiaj zauważyłem że z konta zniknęło mi kilkanaście złotych z tytułem PROWIZJA - wypadało by poinformować o tak istotnej zmianie w regulaminie.. o śmiesznych oprocentowaniach na koncie oszczędnościowym już nie wspomnę.. kiedyś to był dobry bank

! Odpowiedz
0 4 ~jdk

no to się żegnamy....nawet żadnej informacji. Gdzie polecacie przenieść?

! Odpowiedz
0 12 ~Święty

uważąm że uczciwośc w przypadku banku to podstawa wiąze sie z nią zaufanie i bezpieczeństwo a tu masz tak poważna zmiana jak opłaty z euronetu i żadnej informacji chcoaiż sms ? ja rezygnuje z konat w ING

! Odpowiedz
1 8 ~JD

Nawet nie poiformowali o opłatach chociarz sms. ,żałosne , ja już wam dziękuje !

! Odpowiedz
0 15 ~Prowizja

Ja również odchodzę, niestety żyjąc w nieświadomości wypłacałem pieniądze i 15 PLN poszło, a nie powinno, szkoda 10 lat miałem u nich konto, niestety nadszedł czas zmian....

! Odpowiedz
1 14 ~bartek410

I ja się z wami pożegnam...
Nie tak się umawialiśmy 12 lat temu...

! Odpowiedz
2 9 ~miazga

To jest złodziejstwo w biały rękawiczkach. Pierw zaproponowali warunki, na które przystałem, przeniosłem konto firmowe do tego banku a teraz mi walą opłatę 2,5 za wyciągnięcie kasy..
Wstyd dla tych aktorów co reklamują złodziejstwo...

! Odpowiedz
0 9 ~Tomasz

Zaczęli też pobierać prowizje od przelewów. Ale się dałem oszukać. Proponuję wysyłanie skarg do Komisji Nadzoru Bankowego./ Najpierw mamią klientów reklamami, a potem obciążają finansowo. Brak szacunku dla klienta . Trzeba odradzać takie banki.

! Odpowiedz
0 0 ~Co

O tym nie słyszałem, chyba nikt nie słyszał, ale oświeć nas proszę.

! Odpowiedz
0 16 ~anna

To jawne zdzierstwo, chamstwo i robienie z nas idiotów. Już nie wiedzą jak jeszcze się bogacić, a właściwie wiedzą - naszym kosztem , podnosząc opłaty.
Czas pożegnania ! Tym bardziej że likwidujecie większość bankomatów. Gdzie mam pobierać moje pieniądze? chodząc 3 kilometry do najbliższego bankomatu??

! Odpowiedz
0 15 ~Koolka

ING schodzi na samo dno!!! Likwidują oddziały o tworzą beznadziejne punkty ING Express. Niech sobie tam siedzi ten, kto je wymyślił. Dodatkowo 2,50 za wypłatę gotówki niezależnie od kwoty. Zdzierstwo!! Też podziękuję ING, które zaraz zmieni się w Nationale Nederlanden.

! Odpowiedz
0 14 ~graza

Do tej pory byłam bardzo zadowolona z ING ale w związku z tymi wszystkimi zmianami jestem w trakcie szukania innego banku

! Odpowiedz
1 14 ~Agata

No i nadszedł czas na pożegnanie.

! Odpowiedz
0 13 ~zawiedziona

Ja też już zakończyłam współpracę, na odchodnę zaproponowano mi rachunek płatny miesięcznie przez pierwsze 3 nmiesiące 6 zł a po tym okresie 12 -ŻENADA PROSZĘ BANKU- za długoletnią współpracę. radzę analizować rankingi bo spadacie na szary koniec.

! Odpowiedz
0 14 ~buntooownik

Trudno.... Dlugoletnia wspolpraca dobiegnie konca.
Jest tuzo innych bankow na was swiat sie nie konczy. Wiekszosc klijentow mysli tak samo.

! Odpowiedz
0 12 ~janusz

odchodzę z ING szkoda czasu na uzasadnienie

! Odpowiedz
0 9 ~Elzbieta

Bank zmusza mnie do przejścia do innego banku.
Będąc gdzieś w Polsce nie będę się zastanawiać czy akurat jest tam bankomat ING, a może go nie być.

! Odpowiedz
0 10 ~jogii88

Wykorzystali sytuacje...
Juz dawno przymierzli się do tych opłat ale teraz mają wymowę ze to przez rząd. I przez podatek przy tylu tranzalcjach ile się wykonuje zarobią ku*wy kolejne mld. Tez podziękuję za współpracę ing.

! Odpowiedz
0 9 ~PIOTR

Kiedyś najlepszy bank,terza najgorszy.Złodzieje i oszuści za 2.50 się połaszczyli.Odchodzę do lepszego już mam za darmo jest wszystko

! Odpowiedz
0 7 ~Patyk

Ja rownież rezygnuje. Kto w dzisiejszych czasach bedzie sie zastanawiał nad nazwa bankomatu żeby nie zostać okradzionym na 2,5. Żal. Szkoda tylko, ze teraz zacznie sie dopiero karuzela ze zmiana nr konta we wszystkich instytucjach typu praca, US i inne o których sie Nam przypomni w momencie kiedy pieniądze zostaną przelane na nieistniejące juz konto ING. Dzięki za problem :/ Mieliście nadzieje, ze z uwagi na to ludzie jednak nie zrezygnują? Okazało sie, ze raczej wola stracić czas na zmianę nr konta żeby tylko Wam zrobic na złość tak jak Wy to robicie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 ~sisi

Do tej pory byłam bardzo zadowolona z ING ale w związku z tymi wszystkimi zmianami jestem w trakcie szukania nowego banku.

! Odpowiedz
0 7 ~aaa

złodziejska zagrywka banksterów... a za obrót moimi pieniędzmi 10 zł mi daja w ciągu miesiąca żyć nie umierać ale tylko Oni z tego korzystają zawijam się z tą pozdro

! Odpowiedz
0 12 ~sylek

Jutro likwiduję konto osobiste i oszczędnościowe. Przechodzę do Millenium. Konto 360 na razie za darmo

! Odpowiedz
0 7 ~Rysiek

Zaiste to dziwny bank, mam tu od 2 lat konto prywatne i firmowe i zawsze , powtarzam zawsze z nimi jest problem, chciałem mały kredyt na rozwój - pokazali środkowy palec - bo za młoda firma. Dostałem bez problemu w Santander. Chciałem kredyt hipoteczny na budowę domu i znowu środkowy palec. Dostałem w Millenium. Teraz zaskakują prowizjami za wypłaty. To może jeszcze niech zrobią prowizję za wpłatomaty :-) W marcu to ja im pokażę ten - wiadomo jaki palec i życzę aby w pięty im ta pazerność weszła...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~Marcin

Trzeba zmienić bank na inny bardziej uczciwy

! Odpowiedz
0 6 ~Gerwazy1955

Będziesz miał problem, oni wszyscy są złodziejami.

! Odpowiedz
0 4 ~sonia6212

tak jest też chyba zmienię na inny bank więcej korzystniejszy

! Odpowiedz
0 13 ~jakżyć

Ja też się zawijam z tego banku, szczerze mówiąc to szkoda, bo byłam zadowolona do tej pory.
Pytanie czy innym bankom też tak nie odbije..?

! Odpowiedz
0 19 ~yzx

do widzenia ING połasiliście się na 2,5 stracicie tyś klientów!!!!!!!

! Odpowiedz
0 19 ~kiesik

Narka ing bo nie będę was sponsorował

! Odpowiedz
3 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 20 ~Klient

Do widzenia ING

! Odpowiedz
0 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 17 ~Klijent

Obracacie naszymi pieniędzmi -pobieranie prowizi jest niemoralne.

! Odpowiedz
1 20 ~stiopa

czeba szukac innego Banku!!!!!

! Odpowiedz
0 6 ~Piotr

SMS przyszedł dwa dni temu.Sprawdziłem. Nie mam wypłaty. Może dlatego,że płacę kartą....tam też od kwoty 100 zł doszli w kilka lat do 300 zł /m-c. A już zrobienie płatności 26 lub 27 danego miesiąca powoduję, że nie wejdzie nam w obecny cykl rozrachunkowy, dlaczego?
Skoro na karcie kredytowej transakcje są odnotowywana na bieżącą.
Klienci zareagują na to zmianę.W rodzinie 3 osoby dorosłe namówiłem na konto Direct. Do placówki banku mam 30 km. Tam wpłatomat/bankomat. Nie ma kasy.Ale to do zaakceptowania. Przyjdzie się rozstać lub zmienić zwyczaj i pobierać większą gotówkę do...skarpety.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~SY

macie następnego klienta mniej, pozdrawiam:)

! Odpowiedz
0 2 ~zbych

Moje płatności kartą 25 dnia rozliczyli po 4 dniach...i skasowali 7 zeta-bo wszedłem w nowy miesiąc rozliczeniowy,super mistrzostwo w okradaniu klientów..

! Odpowiedz
0 12 ~Redmitsu

Z tego co pamietam to konsultantka przy podpisywaniu umowy powiedziala mi, ze jezeli zmienia sie warunki umowy co do zmian w platnosciach to kontaktowac sie z bankiem i omowic dana sprawe, bo warunki maja byc przez caly czas te same od momentu w jakim podpisalismy umowe z bakiem. Jezeli jednak sie wypra tego to sie z nimi pozegnam ; )

! Odpowiedz
0 8 ~kkmix

Większego dziadostwa nie widziałem często wypłacam z bankomatu i za jeden dzień otrzymałem niespodziankę do zapłaty za 4 tranzakcje. O takich rzeczach bank powinien poinformować chociaż sms a te dziady po prostu olali nas wszystkich nie informując nas. Składajcie reklamacje łaski żadnej nie robią i kaskę wam oddadzą. Dziadostwo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ~Buc

Nara ING połasiliście się na 2.50 stracicie 2.5 tys. klientów min. ELO!

! Odpowiedz
0 1 ~gnoje

Chyba 25 000 to jest minimum :) Zasrańce i złodzieje z ING również rezygnuję z tych złodziejaszków:)

! Odpowiedz
0 9 ~kl

Pora na likwidacje kont. Wszyscy znajomi tez od nich uciekają.

! Odpowiedz
0 13 ~Bron

Właśnie się zorientowałem. Przykro mi, że połakomili się na 2.5 zł - to świadczy o braku klasy. A z mojego punktu widzenia to oszustwo, bo nie na taką ofertę się zgadzałem wybierając ING. Oczywiście mogę rozwiązać umowę (co zrobię) ale od banku oczekuję solidności, stabilizacji i wiarygodności. A teraz niestety czeka mnie kłopotliwa przeprowadzka. Dzięki ING, poszukam polskiego banku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 18 ~Arek

kilka lat owocnej współpracy, choć nie ma ich oddziału u mnie w mieście... a teraz spadam do innego banku i koniec. ING szybko się ocknie (albo i nie...) kiedy straci sporą część klientów - szczególnie z mniejszych miejscowości

! Odpowiedz
0 11 ~zenek

I oczywiście wymyślona przyczyna podwyżki, żeby nikt się nie przyczepił że na klientów przerzucają koszty wzrostu podatku. Ilu jeleni zapłaci zanim się zorientuje? na ładnych parę melonów na pewno.

! Odpowiedz
0 3 ~bruno

do wydzenia ing bank

! Odpowiedz
1 6 ~olo

No i dziękuję, szukam nowego banku. Szkoda, bo był czas, że ING nie miało sobie równych i mimo, że w moim mieście nie ma ich oddziału, to nie był to dla mnie problem. A teraz w moim mieście jest jeden! bankomat Planet Cash i z całą pewnością nie będę tam codziennie podjeżdżać po gotówkę.

! Odpowiedz
1 15 ~baq

właśnie dziś zlikwidowałem konto w ING zachęcam pozostałych :)

! Odpowiedz
0 6 ~rys

Zenada zawiodlem sie na tym banju nie polecam

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~Zaniepokojny

Nie wiedzialem ze Bankier.PL upolitycznil sie z PiS'em. Wnet pewnie wyjdzie ustawa o cenzurze w internecie. Pewnie tez to usuniecie :D

! Odpowiedz
0 9 ~aga

no to adie ING zawiedliscie! Szkoda.

! Odpowiedz
1 5 ~Obywatel

Jak tu żyć pani premier

! Odpowiedz
0 8 ~Marcin

Zegnam ING pob6 latach. Zostalem naciagniety zeby przejsc na konto korporacyjne , bo podobno nie bylo wyjscia. Interfejs tragiczny , warunki limitu w koncie gorsze niz byly. Dziekuje za taka obsluge.

! Odpowiedz
0 18 ~emka

No to lawinowo klienci będą odchodzić. Gratulacje ING, tak się traci klientów. Będę kolejną osobą.

! Odpowiedz
0 5 ~Grzegorz

Bankomat ING na ich stronie: Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 105 - To naprawdę Euronet i prowizję pobrali.

Żenada 16 bankomatów bezpłatnych na 200tys. mieszkańców( Toruń i okolice)

Trzeba gonić oszustów!

! Odpowiedz
0 13 ~darek

Dziś wszedłem na operację i co widzę???? po 2,5 kilkukrotnie ukradzione. Pewnie z pół roku temu zostałem poinformowany, że obowiązuje nowa tabela i wśród 350 stron mogłem gdzieś tam odnaleźć, że zaczną podkradać pieniądze. Jestem/byłem w ing tylko dla komfortu operowania SWOIMI środkami za darmo. Jeszcze dziś zorientuję się w sytuacji i odchodzę . Nie godzę się na żadne opłaty za wypłatę mojej gotówki. Z tym musiałem się godzić kilkanaście lat temu i nie wrócę do tego. A frajerzy za komputerami ing, którzy tak bardzo poprawili rentowność banku, niech sami płacą prowizje aby ta rentowność teraz nie spadła.... ani pół grosza nie dam za wypłatę własnych pieniędzy i nie godzę się aby po cichu takie złodziejskie zasady wprowadzano wobec mnie. Żegnam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 1 ~Zajc

Nie 350, a jedna strona w wiadomości zatytułowanej mniej więcej tak: Zmiana tabeli opłat i prowizji dla osób fizycznych. W samej wiadomości było jasno i prosto wyjaśnione co jak i ile będzie kosztować i od kiedy, dając tym samym sporo czasu na ewentualne wypowiedzenie umowy. Wiadomościami to oni akurat nie spamują (przynajmniej mnie), więc jak już przychodzi ta jedna/dwie na miesiąc to wypadałoby ją przeczytać a nie głupa potem walić. Owszem, też mi się nie podoba płacenie 2,5zł, ale nikt mnie siłą w banku nie trzyma i mogę go zmienić w każdej chwili z zachowaniem, jeśli się nie mylę, miesięcznego okresu wypowiedzenia. Natomiast twierdzenie, że ktoś Pana okradł, albo że informacja o zmianie tabeli opłat była w jakiś sposób ukryta jest zwyczajnym kłamstwem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 25 ~Krzysiek

To była główna zaleta tego banku! Nie będę jeździł i szukał bankomatu by wypłacać bez opłat.
Czas wam udowodni że popełniliście błąd!!!

! Odpowiedz
1 19 ~Orzechowscy

No to będę musiał zmienić bank. Taka decyzja jest niekorzystna dla całej mojej rodziny - odejdziemy od ING.

! Odpowiedz
1 8 ~Bart

haha, w zagłębiu i na śląsku w większości przypadków bankomaty planetcash to dawne bankomaty ING. bardzo zabawni jestescie.

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 11 ~Podatnik

Miałem bardzo dobra opinie o ING jednak tak potraktować swoich klientów to prawdziwe oszustwo z waszej strony znajdzie się bank który ceni i szanuję swojego klienta

! Odpowiedz
0 13 ~JJ

Właśnie zauważyłem w historii konta te prowizje ING.
Wstydź się ING.
Mam 2 konta - Alior i ING. W Aliorze wciąż wszystko darmowe, więc w ING rezygnuję z karty.

! Odpowiedz
1 14 ~laki

Stracą dużo klientów. Ja odchodzę!!! Jaki bank nie bierze prowizji?

! Odpowiedz
0 11 ~Michał

Ja też odchodzę. Likwiduję konto firmowe i konta osobiste.

! Odpowiedz
0 5 ~irek

trzeba bedzie zmienić bank i tyle żegnam ING sooory jak traktujesz klienta tak jestes traktowany

! Odpowiedz
1 6 ~kasia

wlasnie odsłuchałam audycji radiowej z kotrej sie dowiedziałam ze prowizja jest wprowadzona, baaardzo duzy błąd, przed chwilą przeniosłam środki do inneg o banku w którym miałam rachunek "martwy" , sorry ale te opłaty wymyslił kretyn, bardzo duzo klientów odpłynie. Dodam ze to żadne rządy PIS, nie wszystkie banki wprowadzają prowizje. Bank gdzie przeniosłam środki ; bankomaty w pl za darmo, karta miesiąc 7zł ale przy zakupach płatnych karta na 200 zł = 0 zł , czesto płace kartą wiec w moim przypadku to 0 zł = to niemal identyczne warunki jakie MIAŁAM w ING. Szkoda bo obsługa b. miła.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Sandra

chyba słuchałyśmy tej samej audycji i wyciągamy te same wnioski - myślę że podobnie setki innych osób. Najśmieszniejsze jest to, że mimo tego, iż staram się śledzić wiadomości o zmianach od banku, o tej zmianie usłyszałam właśnie w radio. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że przyjdzie im nagle zapłacić za coś co do tej pory było darmowe... A prowizja za wypłaty za granicą to już w ogóle jakaś abstrakcja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~kosa

Witam nie mam czasu na szukanie , a wiem że tutaj wiele osób się na tym zna .. Bardzo proszę o pokrótce wyjaśnić jak zamknąć konto firmowe w ing .. ile czasu to trwa ?? Chodzi mi o likwidację bez wizyty w oddziale banku !! pozdrawiam

! Odpowiedz
0 2 ~fan

My również rezygnujemy z konta firmowego , mieszkamy w małej miejscowości gdzie najbliższy bankomat całego tego ceshu coś tam jest 15 km !!!

! Odpowiedz
0 13 ~krzychu

Tak samo już idzie rezygnacja brawo ing w walce o klienta bay bay.

! Odpowiedz
12 6 ~ANIA

I OTO MACIE PIS. I OPŁATY OD BANKÓW.

! Odpowiedz
5 5 ~kasia

wiele innych bankow nie podnosi opłat. PKO BP zmiejszyła marże na kredyty. PIS Nie ma nic do rzeczy ale jak widac nie załapałeś się na 500 +

! Odpowiedz
1 13 ~asfd

dlatego rezygnuje z ing naciagaczy i nie trawie tego starucha naciagacza kondrata

! Odpowiedz
1 8 ~Aczkolwiek

Żanada!

! Odpowiedz
0 10 ~JA

No to ING odkryło drugie dno! Ale jest jeszcze jeden lepszy myk w ING. Posiadając konto firmowe pobierają 1% przy wpłacie w kasie banku! To jest nie normalne! Pieniądze w zębach im się przynosi a oni jeszcze od tego pobierają procent. BAY BAY ING!

! Odpowiedz
0 3 ~hghn

teraz to ja tez rezygnuje z banku, dziekuje bardzo ,! nie dosc ze mozna robic przelewy bez kodu autoryz. ,to jeszcze oplaty. przechodze na MBank

! Odpowiedz
0 8 ~maria

do najbliższego bankomatu ing mam 20km. wybierałam w pobliskim bankomacie BS, co drugi dzień. prowadzę firmę. przecież nie po to mam konto, by całą kase wybrać na raz 1x w miesiacu i trzymać w skarpecie na opłaty, tym bardziej że przy działąlności nie wpływaja jak wypłata, raz na miesiąc. wybierając co 2 dzień będzie mnie to kosztować 450zł rocznie. czyli najwyższa pora pożegnać się z tym bankiem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~mila

Takze rezygnuje. Ktos kto nie ma w okolicy bankomatu ing jest w dupie a duzo to obi ich nie maja. Sami traca klientow na zyczenie.

! Odpowiedz
0 22 ~DM

porażka z tymi bankomatami! a przez wiele lat polecałem ten bank na prawo i lewo bo naprawdę uważałem że jest ok, ale teraz... słabo!

! Odpowiedz
1 11 ~piotrek

Takze uciekam z ing. A szkoda bo bardzo lubialem ich interfejs internetowy.

! Odpowiedz
0 8 ~jerrylas

Też rezygnuję z ING. Chytry dwa razy traci. Dziękuję.

! Odpowiedz
0 6 ~Kasiaaa

Buba jednym słowem. Jeszcze żeby bankomatów ING było choć 5 % z tego co stanowi Euronet a nie trzy w mieście. Nic bede wpłacać tylko tyle ile potrzebuje na zapłacenie rachunków reszta do "skarpety"

! Odpowiedz
1 8 ~Arturoo

zmieniam ing na eurobank tam mają za darmo z każdego bankomatu

! Odpowiedz
0 11 ~SzescioLetniKlient

ja też przy najbliższej okazji zmienię bank na jakiś konkurencyjny. albo tańsze opłaty za bankomaty albo za darmo. nie bede za każdym razem przy wypłacie 50 zł na mieście płacić im 2,50 bo z całej wypłaty zapłacę 50 zł za wypłaty z samych bankomatów

! Odpowiedz
0 5 ~klientka

Konkurencja nie spi jak sa barany to stracą klientów, proste.Chytry dwa razy traci

! Odpowiedz
0 8 ~kasia

Ja też chyba rezygnuję z ing!

! Odpowiedz
1 11 ~lulek

Tyle lat - bardzo przykro bardzo przykro. W mojej miejscowości jest jedne bankomat ING i jeden Planet Cash i nie będę chodził przez pół miasta. Hipoteka, karta kredytowa (używana), transakcje bezgotówkowe (bardzo duże) ale niestety trzeba co jakiś czas wyjąć gotówkę bo są jeszcze sprzedawcy kochający tylko gotówkę - moim zdaniem bank strzela sobie w kolano. Już się orientowałem i są banki które dają za darmo wszystkie bankomaty i w Polsce i za granicą oczywiście za jakiś układ np. 700 zrobić kartą (dla mnie żaden problem). Spłacam kredytową, robię porządek na koncie, przelewam kasę i do widzenia (no hipoteka musi zostać hehe). Gratulacje dla ING.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~Niezadowolony

Ja mam bankomat ING na drugim końcu miasta i mam teraz jeździć po 50 zł przez całe miasto tam i z powrotem :) Gratulacje dla ING

! Odpowiedz
0 24 ~kalif

Przyszedł czas na ROZWÓD z ING... No cóż ... Nic nie może wiecznie trwać!

! Odpowiedz
0 14 ~zły

niedługo prowadzą oplate za logowanie się do banku.

! Odpowiedz
0 8 ~Kamil

co za gowniana wiadomosc trza sei przeniesiesc do konkurencji

! Odpowiedz
1 20 ~ewel

no to zmieniam bank idę tam gdzie mam darmowe wypłaty z bankomatu, bo są takie banki

! Odpowiedz
0 15 ~DUPA

no to do widzenia ING

! Odpowiedz
0 2 ~PanJaBu

Nie wspominają, że klienci PREMIUM albo korzystają z obowiązkowych usług albo
płacą 30 zł miesiecznie:)))

! Odpowiedz
4 22 ~Jhj

To kij wam w nery ING zmiana banku parowy

! Odpowiedz
27 16 ~smerf

Wszystko wina kaczyńskiego poPISali się

! Odpowiedz
1 35 ~MarekKonrat

A tak ,,było" dobrze... Czas zmienić bank...

! Odpowiedz
17 33 ~FFF

Niech jeszcze zmienią aktora który ich promuje w reklamach, bo obecny się skompromitował na manifestacjach KOD.

! Odpowiedz
3 30 ~Albert

Już kombinują żeby wyrównać sobie podatek nałożony przez PIS

! Odpowiedz
3 27 ~asa

niech kombinują.

Kilka banków podniesie opłaty, jeden zostanie przy dotychczasowych i tego jednego trzeba się będzie na jakiś czas uczepić.

Nie ma głupich.

! Odpowiedz
0 43 ~Kk

Nic, trzeba zmienić bank. Zrozumiałbym prowizję od wypłat w obcym bankomacie jeśli bank posiadałby odpowiednio dużo swoich bankomatów (jak np PKO, który posiada bodajże 8 tys bankomatów a ing 1,2 tys). Niestety, bankomatów jest zbyt mało, ja mam 15 km do najbliższego ING, a do tego planet cash nawet nie wiem ile, a pomimo iż płacę głównie kartą, niemniej jednak gotówka też jest niezbędna, a jeździć i szukać mi się nie uśmiecha, a płacić 2,5 nie zamierzam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 32 ~qwerty

bankomatów ING jest wystarczająco mało, żeby się z tymi złodziejami pożegnać.

Na pewno znajdzie się na rynku oferta za 0zł

! Odpowiedz
9 42 ~petru_zdradzil

no to teraz wszyscy obywatele zastosujmy banksterska metode jaka wprowadzil PETRU i jego zakamuflowana opcja banksterska czyli KOD.

Otoz wszyscy razem na demonstracje ale nie na ulice ale do okienek banku ING. Ogolnopolska akcja na niespotykana do tej pory skale zamykania kont w banku ING i przenoszenie do polskich bankow np PKO BP

To pokaze banksterom ze proba przerzucania podatkow na obywateli nie bedzie akceptowana.
takie banki jak ING musza zrozumiec ze jesli chca dzialac na polskim rynku musza placic podatki z wlasnych yskow inaczej miejsca tutaj nie ma a konkurencja czeka na przejecie ich klientow.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~re

Przenoszę całe 160 tyś do polskiego Banku

! Odpowiedz
0 2 ~umbra82 odpowiada ~re

ING tu szkodzi JSW a jeszcze reszcie klientom chce utrudnić życie

! Odpowiedz
0 3 ~Olek

Jak się po miesiącu okazuje opłaty wprowadza też PKO BP

! Odpowiedz
2 2 ~Krasna

i co teraz?

! Odpowiedz
6 13 ~marko

Ja też kończę tę ponad 15 letnią przygodę z tym bankiem chyba alior bank będzie najlepszy

! Odpowiedz
5 8 ~sebek

Nie śpieszcie się tak ze zmianą kont bo to dopiero początek, co raz więcej banków będzie robiło takie ruchy w końcu wszędzie będziecie płacili za bankomaty.

! Odpowiedz
1 17 ~mario

Śpieszyć się nie będziemy, poczekamy do końca stycznia...

! Odpowiedz
2 9 ~prawda

któryś z banków w końcu zauważy ten trend i zostanie przy darmowych wypłatach...
... i zgarnie całą pulę.

Trzeba być leniwym albo głupcem, żeby w obecnej sytuacji nie zmianiać banków przy takich historiach. Jak podpisywałem umowę to podpisywałem darmowe wypłaty i niskie prowizje. Nie będę idiotą który będzie płacić.
Tak samo opłaca się uciekać od operatorów telefonii komórkowej i nie przedłużać umów. Dużo lepiej jest rozwiązać umowę niż ją przedłużać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Kinia odpowiada ~prawda

Tylko u operatora telefonii komórkowej jest o tyle lepiej, że można przenieść numer, a numeru rachunku bankowego niestety nie :(

! Odpowiedz
2 25 ~maria

..obiecywano...przeszłam do ING i ... zmiana warunków...zmieniam bank...

! Odpowiedz
2 31 ~Mariusz

Ostatnio latając po różnych sklepach i marketach próbowałem się przyglądać bankomatom. Euronet jest wszędzie, a ING i Planet zero. Nie ma. Po świętach rozejrzę za kontem gdzie nikt mnie nie będzie ograniczał. Jeszcze bym przełknął stałą opłatę za kartę np 5 zł/m-c, ale 2,5 zł za każdą wypłatę już nie.

! Odpowiedz
0 3 ~beti

bankomaty Ing sa tylko przy placówkach banków,ja chciałam wypłacić mamie emeryturę i lipa okazuje sie ze muszę jechać 25 km do banku żeby wypłacić kasę zadzwoniliśmy czemu nie możemy w bankomacie wypłacić i pani powiedziała ze tylko przy placówkach ,to jest skandal żeby nawet nie poinformowali ze jest zmiana ,ten bank to żenada

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 15 ~fcv

no to pojechali po bandzie!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
2 26 ~Marek

Wielka lipa--wszystkich namawiałem bo darmowe bankomaty---oczywiście trzeba będzie uciekać--szkoda--stracą mnóstwo klientów.

! Odpowiedz
5 3 ~fiiiiix

nie stracą, jeszcze wrócisz do nich, jak się dowiesz co szykuje konkurencja :P

! Odpowiedz
1 10 ~Tsj

Patrikos - mam dokładnie to samo, od wielu lat w tym banku, zawsze polecałem ale cóż, czas na zmiany, może gdzie indziej koszty będą mniejsze.

! Odpowiedz
1 18 ~Patrikos

Tyle lat w ING, polecałem wszystkim, cała rodzina ma w ING przez moje gadanie, nawet 2 miesiące temu dziewczyna sobie otworzyła konta w ING. A teraz lipa, jaki inny bank ma wszystko friko i bankomaty darmowe ? Zmieniam konto ich problem

! Odpowiedz
3 7 ~dfsa

Bank Smart - póki co wszystko free.

! Odpowiedz
1 31 ~Lukasz

Też polecalem wszystkim to konto a teraz muszę przed znajomymi świecić oczami. Trudno po 5 latach czas na kolejną zmianę banku. Nie mam zamiaru jeździć 30 km do najbliższego bankomatu. Jeżeli kilkadziesiąt tysięcy złotych które trzymam w banku i którym obraca ing to dla nich za mało to nie będą mieli nic.

! Odpowiedz
3 24 ~wandal

Mam konto w ING i 200 tyś oszczednosci.
Ale w styczniu chyba trzeba spadać z ING

! Odpowiedz
6 8 ~anca

na szczescie mam jeszcze konto w mbanku, dawno nie uzywane, odkopie karte i bedzie jak znalazl :)

! Odpowiedz
0 27 ~Kasia

Na cały Wrocław są "aż" 3 bankomaty Planet Cash. Do najbliższego mam 10 km! Prowizja za operacje za granicą jest dla mnie nie do przyjęcia. Mają moje pieniądze, za mizerne odsetki obracają nimi i ja mam jeszcze dopłacać za możliwość korzystania ze swoich środków? O nie! Dopisuję się do listy rezygnujących. Już pewniejsza skarpeta :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 5 ~kasia

dobrze, że mam konto w getinie ;) a że jestem studentką to ma znaczenie dla mnie że nie płacę nic za konto ;) do tego mam kolorową kartę do bankomatu, nie dają takich nigdzie indziej. no i jeszcze mi się dorzucają do stypendium :)

! Odpowiedz
0 21 ~kololo

Strzał w stopę :]

! Odpowiedz
2 23 ~Art

No to chyba ING pójdzie na dno... każdy będzie uciekał. Z lokat raczej tez kokosów nie zbiją. Adios ING....

! Odpowiedz
0 26 ~Mariusz

Ta decyzja cofa mnie o 20 lat. Pamiętam jak w tamtych czasach trzeba było latać do bankomatu swojego banku. Ale nic z tego. Taka sytuacja pojawia się cyklicznie co ok. 5 lat. Oni wprowadzają opłaty, a klienci zmieniają bank, następnie ktoś się budzi i stwierdza że odpłynęli klienci i trzeba dać ofertę wszystko za zero, zatrudnić aktora do reklamy i zapłacić za reklamę kilka milionów żeby ponownie ściągnąć klientów. Jaki to ma sens? Co daje taka strategia? Mam swoją zasadę odnośnie banków i ich kombinacji, dlatego PKO BP, Millenium, DB, Mbank, a teraz ING są u mnie skreślone, nie dam się drugi raz nabrać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Andrychów

PG popieram, w moim miasteczku od centrum (3km) mam 1 bankomat ing a planet cash najbliższy 30 km.. a do tej pory nie miałem pojęcia o takim bankomacie...niestety nie we wszystkich sklepach da się płacić karta np. Z narzędziami metalami. trzeba będzie trzymać pieniądze w skarpetce i to raczej jest mała bezpieczne... Choć bezpłatne :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 ~Sylwia77

Cos mi sie zdaje, ze to za frankowiczow musimy teraz haracz placic; banki sobie znalazly sposob na odrobienie strat.....

! Odpowiedz
1 23 ~PG

No to się pożegnamy ING!

! Odpowiedz
1 27 ~Mariusz

Nie wie czy to zbieg okoliczności, ale zaczęły się pojawiać reklamy T-Mobile Usługi bankowe, więc z ING na pewno się pożegnam, zaledwie po 3 miesiącach. Jak ktoś ma blisko bezpłatny bankomat i mu to wystarcza to ok, ale co ma zrobić ktoś, kto do najbliższego bankomatu ma 10 km, albo mieszka w mniejszym mieście gdzie nie ma ING czy tego Planet, stacji BP czy innego miejsca z tajemniczym cash back z kwotą 300 zł? Wypłata za granicą 6% to jest skandal i złodziejstwo. ING to będzie niebawem najdroższy bank. W Raiffeisenie, za 3 zł bankomaty w Polsce free, bez limitów do wyrobienia, T-Mobile free w Polsce i na świecie, a limit transakcji bezgotówkowych to 200 zł, a nie 300, Bank Smart wszystko za darmo, DBNet wszystko za darmo łącznie z bankomatami na świecie, ale jest limit 700 zł kartą, albo opłata 10 zł. Nie wiem po co bulić tyle kasy na reklamy, żeby za chwilę odstraszyć klientów. Ludzie skoro oni nas tak załatwiają tłumacząc, że opłaty muszą być, bo więcej zarabiamy i ten zarobek powinniśmy oddać ING, to my zróbmy im psikusa i zrezygnujmy z ich kont.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~Piotr

Gratuluję. Myślę tak samo.Świetny komentarz.

! Odpowiedz
0 3 ~Anetta

A było tak pięknie

! Odpowiedz
0 14 ~marian

Jak zakładałem konto to się zastanawiałem ING czy Smart Bank. Wygląda na to, że trzeba będzie otworzyć w Smarcie, Gdzie konto i karty są bezpłatne. Nie wiem co im odbiło, najpierw wydali miliony na reklamę, a teraz zmienili warunki.

! Odpowiedz
0 7 ~Piotr

również uważam ze wygląd aplikacji nie jest wart kilkunastu złotych miesięcznie. ja mam w konto własnie w banku smart od 2 miesięcy i jest mega zadowolony. nie ma wodotrysków, ale jest bank zawsze z tobą i to mi się podoba. prosto, ale skutecznie.

! Odpowiedz
1 17 ~Mario

Dopiero co byłem w DB Net, a już po trzech miesiącach muszę zwiewać z ING. Zasada jest prosta, czym więcej reklamy jakiegoś banku, tym prędzej można się spodziewać kolejnych opłat. ING żegnam was...

! Odpowiedz
1 8 ~aef

Ja tam samo. Kończę umowę z tym bankiem

! Odpowiedz
0 12 ~uncja

Bankowcy mają pełną świadomość, że po pierwszym szoku, większość klientów jednak zostanie - z czystego lenistwa. Przeniesienie rachunku gdzie indziej jest zwyczajnie kłopotliwe i wbrew pozorom ludzie tak masowo raczej nie zrezygnują.

No i niestety - trzeba się liczyć z tym, że za chwilę to samo zrobią kolejne banki :(
Ale brak umowy z najbardziej rozpowszechnionym Euronetem mnie dobija, co to za Planet Cash, nawet tego nie widziałam....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~daro

Zgadzam sie Polacy w wiekszosci nie lubia zmian Jak sie do czegos przyzwyczaja to ciezko im o zmiany mimo ze traca a pozniej narzekaja ze tak drogo musza placic Dlatego pko jest liderem bankowosci w Polsce i doji swoich rodakow Bo ci sa skostniali i czesto malo mobilni gotowi do zmian

! Odpowiedz
0 3 ~maria

to żaden problem zmienić bank...ja zwiewam... jak większość...

! Odpowiedz
0 2 ~adam

no to fest, ciesze sie tym bardziej ze konto mam w getin up i tu jest wszystko tak jak byc powinno, darmowe i szybkie

! Odpowiedz
1 4 ~50zlzakonto-PL

3 listopadowe promocje bankowe 150 100 i 55 zl za otwarcie wiec jest gdzie uciekac. szczegoly i analiza promocji na blogu 50zlzakonto.pl

! Odpowiedz
2 7 ~dada

Rezygnuje :) milenium ma bezpłatne wypłaty :)

! Odpowiedz
6 7 ~KlientING

Dziękuję za Millenium. Wystarczy, że w którymś miesiącu nie wpłynie na konto 1000zł (bo np. pracodawca się spóźni - nie dotyczy konta 360 student) albo zapomnisz zapłacić kartą, to pojawiają się opłaty za:

konto - 8zł
kartę - 7zł
oraz za wypłaty z obcych bankomatów.

Konto "360 pułapek" :)

! Odpowiedz
2 2 ~KlientING odpowiada ~KlientING

DOKŁADNIE!

! Odpowiedz
2 12 ~Wkrótce_BYŁY_klien odpowiada ~KlientING

O, widzę, że zamiast wycofać się z tych kretynizmów, przy okazji wywalając na zbity pysk managera, który wymyślił ten powrót do "bankowego ciemnogrodu", to ING zatrudniło po prostu trolli internetowych...

! Odpowiedz
1 27 ~Anta

prawdopodobnie poszukam sobie innego banku niż ING w tej sytuacji

! Odpowiedz
3 17 ~pablo

Jak kilka tysięcy klientów przeniesie konto do konkurencji to bank szybko się z tego pomysłu wycofa.

! Odpowiedz
3 2 ~nrx

taki bank jak ING dobrze wie, że np Hipoteciarze nie zrobią sobie takiej przyjemności by zmienić konto....bo rezygnacja z konta sprawia iż rośnie % :)

! Odpowiedz
0 11 ~Woland odpowiada ~nrx

To się zdziwisz, bo rachunek techniczny do obsługi zadłużenia jest darmowy. Wystarczy zlikwidować kartę płatniczą i nie robić nic, prócz wrzucania na konto środków na pokrycie rat. Także ING guzik zobaczy a nie kasę klientów :)

! Odpowiedz
0 5 ~KlientING odpowiada ~nrx

Można zostawić konto bez karty (konto Direct jest całkowicie darmowe).

! Odpowiedz
0 5 ~Mario odpowiada ~nrx

Bzdura, można zrezygnować z konta i założyć rachunek techniczny.

! Odpowiedz
0 17 ~nugat

To nie do pomyślenia co ten bank wyprawia.Czy chce stracić klientów? Kto przy braku czasu pójdzie do bankomatu pół godziny by wybrać pieniądze? Jestem zbulwersowana.

! Odpowiedz
19 11 ~ONoofry

A jak myślicie ciężcy frajerzy, którzy daliście się wpuścić przez PiS w maliny. Ten tragi-operetkowy rząd musi skądś mieć kasę aby dać dzieciom po 500 zł. W pierwszej kolejności wezmą się za banki i hipermarkety, a banki i hipermarkety odbiją sobie na was.

! Odpowiedz
7 3 ~majka

Wezmą się za wszystkich, nie tylko zwolenników pis, za Ciebie również, a za frajera się nie uważam bo nie głosowałam za nimi.

! Odpowiedz
1 6 ~Gość

Przypomnij sobie jak 1-1.5 roku temu pani Kopacz w schedzie po Donaldzie nakazała obniżyć kwoty interchange za transakcje kartami płatniczymi, ponieważ mieliśmy jedne z wyższych w Europie. Stąd są te zmiany w opłatach za korzystanie z bankomatów.

Ponadto to Euronet i inne sieci wymaga od banków wyższych opłat za korzystanie z ich bankomatów, a nie ING.

Na 90% każdy bank dostał propozycję współpracy na nowych warunkach ale kto dłużej zwleka (dopłaca do tego biznesu) ten nie odstrasza klientów. Proponuję sprawdzić sytuację za rok i zweryfikować które bank będą miały darmowe bankomaty lub nie odbiją sobie w innych "produktach".

Trzeba pamiętać całość wydarzeń, a nie miesiąc wstecz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 1 ~Antka odpowiada ~majka

To jesteś frajerka. Wszyscy będziecie jeszcze plakac za PIS. Glupki którym PO muzulmanow na garb zwala, będą cie gwalcic i twoje dzieci , będziesz kupować tylko Niemieckie swinstwa i pracować w niemieckich marketach za 1800 zl. PIS poproszę jeszcze więcej kpsciolow i swinska krew na granicach. !!!! brawo Kaczorku , szkoda ze ciemnota wyksztalcona w Polsce jeszcze bywa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 3 ~ONoofry

Jak na razie to nie zamierzam zmieniać banku. Konto Direct nic mnie nie kosztuje. Za przelewy do innych banków nie pobierają opłat, więc wszystkie media opłacam online. Emerytura co miesiąc wpływa mi na konto. Do bankomatów ING i Planet Cash mam 5-6 minut pieszo. Zapomniałem już jak wygląda mój oddział banku bo nie byłem w nim kilka lat. Wszystko załatwiam online. Jedyny warunek to zakupy na kartę za min.300 zł, ale co to za warunek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~majka

Spokojnie. Za przelewy do innych banków z pewnością ING wprowadzi niebawem również opłaty. Ja muszę jechać 30 min. autobusem do najbliższego bankomatu ING lub Planet Cash aby dokonać wypłaty, a bilet w jedną stronę kosztuje zł. 3,20. Jeżeli ING wprowadzenie opłat za wypłatę w obcych bankomatach uzasadnia faktem, iż uczyniły to inne banki , to nie jest to żaden bank zasługujący na wyróżnienie jako wiodący i zasługujący na zwiększenie liczby klientów, wręcz skutek będzie odwrotny. Liczba klientów z pewnością będzie maleć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~Wkrótce_BYŁY_klien

Widzę, kolejny płatny troll. Bławo, bławo, jakby to rzekła bufetowa...

! Odpowiedz
2 0 ~MM

Chyba pierwszy rozsądny kometarz. Wszyscy od razu krzyczycie "zmieniam bank!" - tak tylko banki wydmuszki, oparte są o systemy innych banków (te wszystkie banki online/operatorów komórkowych), które de facto i tak w sowich placówkach nie obsłuża klienta. Super macie wszystko za darmo i totalny brak oddziału, jakyście jednak chcieli coś załatwić. Gdzie taki ING tez wam oferuje wszystko co najpotrzebniejsze w pakiecie: przelewy, rozliczenia, bankomaty własne (zawsze w każdym sklepie jest cash back!!!) - ale i tak przecież używa się na codzień karty. Zawsze chcemy zmian, niezależnie od tego w jakim banku jesteśmy. Jestem w banku A i podnosi mi opłaty to idę do banku B. Z tym tylko, ze kliencie banku B uciekają do banku C lub nawet do A. Jak przeanalizowalibyśmy bardziej szczegółowo, to ofety są zbliżone.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 26 ~Max

Jestem w ING od początku cyli od Banku Sląskiego i to chyba koniec zmieniam bank

! Odpowiedz
2 14 ~Klient

Jak dobrze, że okres wypowiedzenia dla konta w ING (bez limitu zadłużenia) to 1 dzień.

Można z nimi nie tylko szybko zacząć współpracę, ale również zakończyć.

! Odpowiedz
2 25 ~KlientING

28.01 likwiduję kartę i wypłacam oszczędności. Zostawię samo konto z dostępem online, żeby mieć łatwy dostęp do historii transakcji z lat ubiegłych.

Dziękuję Ci ING Banku Śląski za ostatnie 7 lat, ale to chyba koniec.

! Odpowiedz
0 10 ~majka

Uzasadnienie banku odnośnie wprowadzenia dodatkowych opłat to wzrost średniej krajowej. A co wzrosło renciście? Chyba tylko ciśnienie. Te zł. 3,20 podwyżki renty od marca 2016 r. wystarczy tylko na 1 wypłatę z bankomatu no i zł. 0.70 reszty. Można oszaleć z nadmiaru kasiorki.

! Odpowiedz
1 21 ~Ormo

ING coraz mniej dba o swoich klientów. Gdy zakładałem konto "OKO" w 2008 roku miałem oprocentowanie 5% po pewnym czasie bank zaczął sukcesywnie obniżać oprocentowanie, aż do mizerne 1% - denerwowalo mnie to, ale przetrzymalem. Jakieś 5 lat temu założyłem konto Direct z "darmową" karta. Wystarczyło płacić kartą minimum 100zł miesięcznie by uniknąć opłaty wynoszącej 5zł za jej prowadzenie. W ciągu 5 lat kwota ta była sukcesywnie podnoszona i w obecnej chwili jest to 300zł wydatków z karty bądź opłata 7zł. Wkurzające, ale wytrzymywalem. Po przeczytaniu informacji o wprowadzeniu opłat za korzystanie z bankomatów ogarnęło mnie nieziemskie wkurwienie... Chyba zmienię bank, bo nie widzę sensu latania po mieście i szukania akurat ich bankomatu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Klient

Zgadzam się z powyższym, jednak za wyjątkiem atrakcyjności oprocentowania.

Konto Direct założyłem w roku 2008, wtedy opłata za kartę wynosiła 2zł, a warunkiem zwolnienia były transakcje na kwotę 100zł. Bezpłatne były bankomaty ING BŚ oraz Euronet. W międzyczasie opłata została podniesiona do 5zł, ale bank argumentował to udostępnienie wszystkich bankomatów w kraju za darmo. Później opłata miesięczna wzrosła do 7zł, a klient zwalniany jest, kiedy suma transakcji wyniesie 200/300zł/mies. Przy takich warunkach ograniczenie do 2 sieci + 1 wypłaty nie jest atrakcyjne.

Wracając do oprocentowania - jego wysokość zależy głównie od sytuacji finansowej m.in. stóp procentowych na rynku międzybankowym, inflacji, itp.

Obecnie stopy są najniższe od lat, również inflacja jest bardzo niska lub wręcz ujemna (deflacja). 1% w standardowej ofercie OKO (a 2,5% w promocji) to i tak nieźle jak na jeden z największych banków w kraju (porównaj np. z PKO BP, Pekao, mBankiem, BZWBK). Owszem mniejsze banki często oferują więcej, ale podobnie jak 2,5% w ING jest to zazwyczaj czasowa promocja dla nowych środków, albo np. lokata mobilna, mająca zachęcić klienta do skorzystania z aplikacji na Androida/iOS/WindowsPhone.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 15 ~papa

Na 100% zmieniam bank ! nikt nie bedzie mnie okradać z moich ciężko zarobionych pieniedzy, jeżeli wszystkie banki wpadną na taki super extra pomysł to mam w du... ich procent i wole trzymać kase w skarpecie

! Odpowiedz
0 28 ~Piotr

Zawsze twierdziłem, że dostęp do moich pieniędzy na koncie powinienem mieć darmowy. To ja dla banku powierzam pieniądze i bank niech na nich zarabia jak chce. Ja im daję taką możliwość. Ale jak zaczynają mnie kroić za to, że "pożyczam" im kasę to do widzenia.

! Odpowiedz
0 20 ~Piotr

Wczoraj pisałem aby bank zaprzestał reklamy konta direct z wypłatą ze wszystkich bankomatów za 0 zł. I cud!!! Dzisiaj już na stronie banku wprowadzono zmiany. A co z klientami którzy zawarli umowę z bankiem wczoraj lub parę dni temu- czy nie zostali wprowadzeni w błąd???
Dla zainteresowanych darmowe wypłaty z bankomatów oferuje:
-BGŻ BNP Paribas konto praktyczne
-Bank Millenium konto 360
-Bank Smart
Jak ktoś szuka dobrego konta to można rozważyć te propozycje. Oczywiście te banki podobnie jak ING mogą strzelić sobie w stopę i zmienić warunki dlatego trzeba być czujnym.
Ja osobiście rozważam te propozycje. Miałem wiele lat konto w ING i zawsze ceniłem wygodę z posiadania szlagierowego konta direct z którym zawsze kojarzyć mi się będą darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów. A TU TAKI KATAKLIZM !!! MASAKRA !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~Thomas

Niech podwoją te proponowane opłaty, bo po takiej akcji połowa klientów odejdzie, a przecież trzeba wyjść na swoje.

! Odpowiedz
14 8 ~Damian

Macie nową Polskę!!! Myśleliście wyznawcy PiS-u, iż dodatkowe opodatkowanie banków spadnie na banki ... To jest początek dobrobytu. Markety z pewnością też nie zapłacą podatków dodatkowych ze swojej puli, tylko wzrosną ceny na półkach sklepowych.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 15 ~tom

zwijać manele i koniec z ing

! Odpowiedz
0 19 ~lola

trzeba biedzie się pozegnać z ing

! Odpowiedz
0 15 ~mk

Zamykam konto nie opłaca sie !

! Odpowiedz
15 5 ~paragon

bank nie może mieć straty = ludziska muszą zapłacić przyszły podatek bankowy...

! Odpowiedz
0 10 ~StanRS

Każdy pretekst jest dobry żeby podwyższyć opłaty.

! Odpowiedz
2 10 ~Woland

Wygląda na to, że obecnie tylko Millenium Bank posiada atrakcyjniejszą ofertę. Myślę, że 1000 zł wpływów i 1 transakcja kartą nie stanowią dla przeciętnego Klienta problemu. Jutro jadę do nich zapytać o szczegóły i procedurę przeniesienia rachunku.

! Odpowiedz
0 0 ~amen

zwłaszcza jak jesteś na śmieciówce za 800 lub na zastępstwie bez możliwości przedłużenia... żaden bank mi nie pasuje, przejdę do skarpety :D

! Odpowiedz
0 20 ~oburzony

Właśnie założyłem sobie konto w ING zdaje się, że zaraz je zamknę.

! Odpowiedz
1 16 ~stop_banksterom

w katowicach zawrzalo...

mniej kasy transferowanej do holandii a wiecej kasy dla pracownikow.

jelsi tego nie zaakceptuja niech beda swiadomi ze PIS ich rozgoni w cholere dla banksterki nie ma miejsca w nowej polsce

! Odpowiedz
3 21 ~bankowiec

Jestem pracownikiem tego Banku i oświadczam że żadnej podwyżki nie dostałam i oburzające jest to, że Bank argumentuje zmianę w TOiP podwyżkami dla pracowników.

! Odpowiedz
5 5 ~tez_pracownik

pamietaj ze zgodnie z regulaminem i umowami ktore podpisywalismy nie mozemy pisac na forum nic na temat naszej pracy. Obowiazuje nas zmowa milczenia. Jesli sad mnie uwolni od tego ja napisze cala prawde.

! Odpowiedz
0 15 ~StanRS

Ten ING bank reklamują podstarzałe aktorzyny polskojęzyczne. Szkoda, że wprowadzili te opłaty. Będzie trzeba poszukać jakiegoś innego banku.

! Odpowiedz
0 4 ~kolo

U mnie w zakładzie jest kasa , gdzie jeszcze 20 lat temu brałem wypłatę w papierkach i bilonach, nie zamknięto kasy więc wracam do przeszłości, nie będę płacił żadnych prowizji, ileś tam razy karta np. na kwotę 300 zł i nie będę szukał bankomatu bo zawsze kobita na flaszkę mi da . pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 10 ~felomena

Ha! ale miałam nosa! nie dalej jak z 3 tyg. temu przeniosłam się z ing do rajfa. A chciałam się wstrzymać do końca roku. Wiedziałam co robię ;)

! Odpowiedz
0 12 ~machina

ale w czym problem? przecież przenieść można się w każdej chwili. nie podpisujesz żadnej lojalki, żadnego abonamentu. nic nie zyskujesz na tym, że wcześniej przenosisz się do banku. aha. daj znać, kiedy Raiffeisen dołączy do peletonu, bo jestem pewien, że to tylko kwestia czasu, jak pozostali dostosują się "w dół" do konkurencji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~felomena odpowiada ~machina

Wiem o tym, że nie ma żadnego problemu. Po prostu nosiłam się z zamiarem wypisania się z ing. Dawałam sobie czas do końca roku. Pewna sytuacja związana z bankiem (nie będę sie tu rozpisywać, bo to długa historia) sprawiła, że to przyspieszyło decyzję. I oczywiście dam znać :) Pozdrawiam :)

! Odpowiedz
10 2 ~el

Wziąłem kredyt u konkurencji, gdzie zarzekałem się, że nigdy nie wrócę. Jednak P...O BP miało najlepsze. Teraz mam dwa konta i twierdzę, że mimo wprowadzenia opłat ING i tak ma lepsze . Dalej pozostanę tutaj, ale błagam nie podnoście już miesięcznych kwot obrotu kartą. Zaczynałem 4 lata temu od 100 zł, teraz jest 300 (tak samo jak w "moim" drugim banku), do tego "tam" jeszcze kredytówką muszę obracać. Cóż, coś za coś. W ING mnie nie trzyma, ale dla mnie to przyjazny banki, a nie jak P..O BP. I błagam, NIE ZEPSUJCIE tego! Coś za coś, jak chce się fajnie mieszkać to trzeba opłacać bankowców.... A kredyt i tak spłacę przed czasem :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~miro

teraz 300 zł to standart, czytaj, minimalna transakcja

! Odpowiedz
1 11 ~Hammurabi

Jestem klientem "Banku Śląskiego" od chwili przymusowego założenia konta ROR, czyli jeszcze od "ubiegłego wieku". Teraz, kiedy chcę wypłacic moje pieniądze w placówce banku, zmuszony jestem płacic prowizję więc przemiłe panie z okienek namawiają mnie do korzystania z bankomatu. Skoro jednak i bankomat stał się miejscem zdzierstwa, zmienię bank na bardziej przyjazny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
37 8 ~EsSSSAa

Panie Hammurabi, a nie uważa Pan że to całkiem logiczne? Skoro ma Pan konto za 0 zł, darmowe przelewy i do tej pory darmowe bankomaty? To rzeczywiście takie horrendalne warunki jak za konto za 0 zł? Ja rozumiem że jest Pan typowym Polakiem Cebulakiem i najlepiej mieć wszystko za darmo! i jeszcze żeby Panu te miłe Panie na wejściu do Banku faje robiły ;p

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 18 ~paweł odpowiada ~EsSSSAa

Ależ Ty głupia!

! Odpowiedz
3 8 ~Ciekawy odpowiada ~EsSSSAa

Prawdziwy Polak Cebulak... Poprosze tylko dla przykladu dla Buraka podanie jak duzo placa za te uslugi we Francji, Niemczech czy na Wyspach.

! Odpowiedz
11 2 ~EsSSSAa odpowiada ~Ciekawy

to ja CI powiem przerwotnie - NIE MA W TYCH KRAJACH TAKICH KONT JAK TE W ING ZA DARMO!!! CZYLI : - nie ma wymagalnego miesięcznego wpływu!( każdy zagraniczny bank, ma wymagalny wpływ na konto!), dowolna ilość przelewów za darmo, darmowe bankomaty, siedziba banku ( w porówaniu ważne jest, aby nie zostawiać banków "tylko" internetowych!!!. NIE MA DARMOWYCH BANKÓW! BANK TO FIRMA JAK KAŻDA INNA! ZROZUMCIE TO CEBULSY!!!!!

i jeszcze jedno bardzo ważne!!!! W ING JAK PŁACIĆ ZA KONTO 12zl/msc (co wcale nie jest dużą opłatą!) to dalej masz wszystkie bankomaty za 0 zł! Dodatkowo obsługę kasową i przelewy w oddziale też za 0 zł !!! WIEĆ WYCIĄGNIJCIE WĘŻA Z KIESZENI ULTRA CEBULAKI! POZDRO DLA MŁODYCH I WYEDUKOWANYCH POLAKÓW ;D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~kolo odpowiada ~EsSSSAa

chyba się o robotę w banku starasz , rada liż dupę do skutku może ktoś załatw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
8 2 ~EsSSSAa odpowiada ~kolo

tylko tyle umiesz odpisać na argumenty nie do obalenia? ;p btw. ja już pracuje w banku ;D i mam beke właśnie z Cebulaków co myślą że mają konto 15 lat i wszystko się za darmo nagle należy ;pbuhahahahaha, ja od 15 lat chleb w jednej piekarni kupuje, to co? Powinien mi już ten piekarz te bułki, chleby i eklerki za darmo dawać?

! Odpowiedz
0 6 ~marlena odpowiada ~EsSSSAa

A co w tym logicznego? My dajemy często swoje całe wypłaty i inne oszczędności na konto w banku, bank tym "obraca" i zarabia na tych naszych pieniądzach i to spore sumy, więc dlaczego mielibyśmy jeszcze płacić za korzystanie z usług banku? Na zachodzie to masz na wstępie debet na kilka tys. i 0 dodatkowych opłat.
Na kredytach to nas robią w kulki jak nikt inny, więc bądźmy rozsądni...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~TakieTam odpowiada ~EsSSSAa

Konto za 0PLN? Czyzby? Jesli Twoja wyplata EsSSSAa przelewana "przymusowo" jest co miesiac do banku to przeciez bank na tym zarabia z samego obrotu Twoimi pieniedzmi. Wiec nie ma niz za darmo. Tylko ty pozwalasz im na obrot Twoja kasa. A pieniadze, ktore banki robia na obrocie gotowka czy dziela z klientem? Raczej nie wydaje mi sie. Dlaczego ludzie zgadzaja sie na ponoszenie kosztow za wyplacanie swoich wlasnych pieniedzy? Takkie dzialania powiinny byc bojkotowane.
Konto za ) zlotych nie jest kontem za darmo. W ten sposob banki przekonuja klientow do tego, zeby przelewac pieniadze, tak abo owe banki mogly na nich zarabiac. Jakie to cebulactwo cieciu? Raczej u Ciebie ze sie dajesz dymac banksterom. Dajesz im gotowke i jeszcze placiz za konto? A teraz pozwolisz im zeby kasowali Cie za wyplacenie Twojej wlasnej kasy? Hahaaa powodzenia!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 1 ~EsSSSAa odpowiada ~TakieTam

po 1 uno - c.i.e....c to Ciebie robił, w dodatku się nie postarał.po 2 - ten wasz MISTYCZNY OBRÓT PIENIĘDZMI - buhahahahahahah oj cebulaki cebulaki, ja rozumiem że takie ktoś ma prawo powiedzieć ten kto - zarabia 10 tyś netto i taki ma wpływ na konto + konto oszczędnościowe i na nim przynajmniej 50 tyś - wtedy się zgodze że bank może obracać tego kogoś pieniędzmi, ALE! CZY TY WIESZ, JAKIE JEST ŚREDNIE WYNAGORDZENIE W POLSCE? TO OK. 2800 ZŁ NETTO - WIEC PROSZE CIĘ TERAZ O MINIMU WYOBRAŹNI - CZYM TUTAJ OBRACAĆ? DODAM ŻĘ WIĘKSZOŚĆ ŻYJE OD 1 DO 1. TO RZECZYWIŚCIE BANK KOKOSY ZARABIA ;D HAHAHAHAH. IDĄ DALEJ - CZY TY WIESZ ŻE BANK UBEZPIECZA TWOJE PIENIĄDZE? JAK KTOŚ CIE OKRADNIE W DOMU Z KASY TO CO Z TEGO BEDZIESZ MIAŁ? JAK KTOŚ OJEBIE BANK, TO TWOJE PIENIĄDZE DALEJ DLA CIEBIE SA!. DLATEGO WG MNIE, MIESIĘCZNA OPŁATA ZA KONTO 12 ZŁ I W RAMACH TEJ OPŁATY MAMY WSZYSTKO ZA DARMO (BO JUZ W TEJ OPŁACIE) TO WG, MNIE JEST TO UCZCIWE. POZDRAWIAM!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Andi odpowiada ~EsSSSAa

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 1 ~EsSSSAa odpowiada ~Andi

Andi, rzucasz tutaj na forum pojęciami które zwykłej osobie nic nie mówią.....
ale powiedz mi jedno, co depozyt overnight ma do opłaty za konto hahahha, jak Ty wogóle śmiesz "bankowcu światowy" mieszać rynek międzybankowy z klientami detalicznymi???

to tak jakbym powiedział że na oprocentowanie hipoteki powinna sie składac marża banku + libor ( a skoro tak nie jest, to banki to złodzieje!) ;]

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Andi odpowiada ~EsSSSAa

A zgadnij kolego gdzie trafia kasa, która nie wyszła z ostatnią transzą?
Pojęcie efektu skali to też nie jakaś czarna magia, chyba już pan Ford je stosował praktycznie.
Prawdą jest, że instytucje mają dostęp do innych produktów, jak depozyty na żądanie itp, ale overnighty z tego co wiem, dostępne są na kontach detalicznych.
Napisałem Ci, że ja jestem cebulakiem, Ty jesteś światowcem.
I jeszcze raz napiszę, 12pln to dużo za dużo za konto.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~_X odpowiada ~EsSSSAa

Popluj jeszcze troszkę, popluj....
A potem wracaj do siebie na onet i gazetę, opowiedz, jak poplułaś na ludzi. Szacun na dzielni murowany.

! Odpowiedz
0 27 ~anty

Czas na zmiane banku lub całkowitą rezygnację.

! Odpowiedz
10 8 ~Mirek

Większość tutaj piszących ma konta w bankach chyba za karę! Myślcie trochę ludzie, myślcie i czytajcie regulaminy, tabele opłat, komunikaty, wyciągajcie wnioski i korzystajcie z usług dla Was korzystnych.
Niestety, na złość babci wolicie sobie uszy odmrozić.
Jak tu ma być lepiej w tym naszym kraju?

! Odpowiedz
0 15 ~PW83

Dokładnie tak- ja konta w Banku mam za karę. Gdyby dzisiejszy świat umożliwiał mi łatwe i swobodne obracanie moimi pieniędzmi bez udziału banków chętnie bym się na to zdecydował.
Mają moje pieniądze na koncie, obracają nimi zarabiając na kredytach niebotyczne kwoty, ich lokaty mają takie oprocentowania, że to jest na granicy inflacji i jeszcze tabele podwyższają. Potem jeszcze trzeba dodać, że banki pożyczają ludziom pieniądze których sami nie mają a na koniec, że przez ich nieudolne kalkulacje i machinacje mamy kryzys- bo nie przez szarego Kowalskiego przecież.
Reasumując...banki to zło - z tym, że niestety konieczne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Daro

Swieta racja tacy sa Polacy mam duze w tym doswiadczenie jak tlumaczr to swoim znajomym rodzinie to jest ze nie chce mi sie ze to nie ma sesu ze tak jest wszedzie tak samo drogo ze trzeb wypelniac papiery ze trzeba isc do oddzialu itp Wszystko to mowia a pozniej narzekaja Nie dziwie sie ze pko bp ma tak duzo klientow IIIIIIIIII

! Odpowiedz
3 5 ~waligóra

Zazdroszczę wam. Ja muszę jeszcze rok z nimi przecierpieć... (kredyt)

! Odpowiedz
0 0 ~Cierpiętnica

A ja 113 miesięcy:(

! Odpowiedz
0 8 ~calesar

Tak na prawdę to miałem do ING przejść bo PKO wali w ciula z opłatami, ale teraz muszę szukać innego banku bo na 2 miesiące to mi się nie opłaca żeby za chwilę trzeba było znowu bank zmieniać.

! Odpowiedz
1 3 ~Marco

Dobrym rozwiązaniem jest T-Mobile usługi Bankowe - wszystkie bankomaty za darmo - konto za darmo jak wpływa na nie wypłata - ekspresowe przelewy co miesiac 10- i nielimitowane przelewy standardowe

! Odpowiedz
0 1 ~aaaa

wszystkie banki i tak wprowadzą różne opłaty niestety. Gdzieś muszą doić, nauczyli się na dusić, a teraz stopy spadły więc szukają innych sposobów. Przecież pracownicy muszą mieć za co jechać na zakupy czy na delekie wycieczki jesienią

! Odpowiedz
0 10 ~wojtbank

Oby na rynku bankowym nie stało się tak jak na rynku telefoni komórkowych...Nowy klient ma zawsze lepiej... puki co na rynku polskim jest tyle banków z ofertą darmowych bankomatów że ING straci sporo klientów a kwestia zmiany banku to dziś sama przyjemność bo wystarczy przyjść i wszystko załatwią za ciebie.

! Odpowiedz
0 4 ~Maciej

Taka furtka może być nielegalna (tak jak w przypadku nabitych w mBank): "podwyżki opłat bank uzasadnia… wzrostem przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw". No ale banki są znane ze stosowania klauzul niedozwolonych. Pytanie tylko czy przez kilka lat uzbiera się u pojedynczego klienta wystarczająco duża kwota nielegalnie przywłaszczona przez bank, żeby opłacalny był spór sądowy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Roman

Paweł
Ty gl@bie

! Odpowiedz
1 6 ~Antoni

Zalatuje zmową rynkową - gdzie jest UOKiK?

! Odpowiedz
1 11 ~Robson

to będzie trzeba bank od lutego zmienić na inny

! Odpowiedz
42 8 ~Paweł

Krzyż na drogę tępaki! Zmieńcie bank. Myślicie, że gdzie indziej będzie lepiej. Każdy bank wprowadzi takie zmiany. Po zmianie banku powinien być zakaz powrotu. To by oduczyło maruderstwa takich jak Wy. Polacy-Cebulacy. Przeklęci malkontenci...
Opłat można uniknąć. Wystarczy uważnie przeczytać nową tabelę... Ale po co? Lepiej od razu zacząć narzekać...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 17 ~oko

No cóż w ING zostaną tyllko kredyciarze i frajerzy .

! Odpowiedz
0 3 ~plus

i twoja mama, bo ma konto za 0 zł......

! Odpowiedz
5 4 ~Gurzu

Mała nieścisłość w artykule, zmiany kosztów wypłaty nie dotyczy konta komfort

! Odpowiedz
17 4 ~ha

Mając do dyspozycji 1500 bankomatów chyba nie ma co narzekać. Przynajmniej obsługa jest super.

! Odpowiedz
0 6 ~mmm

No np w moim mieście jest jeden.. w oddziale w samym centrum, gdzie znalezienie miejsca parkingowego (oczywiście są płatne parkometry) graniczy z cudem... Jest jeszcze jeden bankomat PLANET, pod hipermarketem, gdzie też nigdy nie ma gdzie stanąć... a oba te miejsca są od mojego domu kilka km... Więc ja niestety chyba będę musiał bank zmienić

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~StanRS odpowiada ~mmm

Będziesz specjalnie jeździł kilka kilometrów samochodem żeby 2.5 złotego zaoszczędzić. Rzeczywiście, już lepiej zmienić bank.

! Odpowiedz
5 4 ~Ja

Jak tylko zakończę okres 3 lat od podpisania umowy kredytu hipotecznego - zmykam gdzie pieprz rośnie. Jeden z gorszych banków - odradzam każdemu, kto znalazł jakiekolwiek powody wzięcia kredytu w tym banku. Szczególnie w okolicach Raciborza.

! Odpowiedz
0 0 ~eneduerabe

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~eneduerabe

To ja Panu podam jeden SUPER WAŻNY POWÓD! - KOSZT KREDYTU, KTÓRY JEST JEDNYM Z NAJNIŻSZYCH NA RYNKU - wiec jest pan IGNORANTEM!

! Odpowiedz
2 17 ~Artur

Zmiana banku.

! Odpowiedz
13 7 ~Marek

Zmienicie bank, a potem ten bank wam podniesie opłaty. I co wtedy?

! Odpowiedz
4 18 ~janek odpowiada ~Marek

wtedy zmieni się znowu bank.

! Odpowiedz
10 4 ~Marek odpowiada ~janek

Tyle, że lista banków do wyboru się zawęża i za chwilę nie będzie czego wybrać, zatem jest to rozwiązanie do czasu.

! Odpowiedz
0 1 ~proste_jak_drut odpowiada ~Marek

Wtedy skarpeta, to chyba oczywiste.

! Odpowiedz
1 4 ~anonim

czyli raz na miesiąc wypłacaj i trzymaj w skarpecie kase :( nie dość że pilnują nam gotówki to jeszcze każą za to płacić :P

! Odpowiedz
2 27 ~Maria

Najwyższy czas zrezygnować z reklamowania banku przez pseudo gwiazdy Konrada, Kuleszę i innych.
Od 20 lat byłam mam konto ja i cała moja rodzina. Przyszedł czas na zmianę banku.

! Odpowiedz
1 13 ~Svenson

Czas na zmianę banku..

! Odpowiedz
3 15 ~Klient

Szkoda. Przez tyle lat naprawdę fajny bank. Czas na zmianę.

! Odpowiedz
0 11 ~kord

zalozylem konto 2 miesiace temu, wybralem najlepsze. Niestety dlugo tego konta nie bede mial, bywa.

! Odpowiedz
3 12 ~Cekol

Proste...zamknę konto i zabiorę ze sobą oszczędności z OKO i pójdę tam gdzie ze mnie nie zedrą :)

! Odpowiedz
8 2 ~nick

Czyli gdzie ? Pochwal się alternatywami

! Odpowiedz
1 9 ~tytus1

ing do holandii wyjazd mialem tam kiedys konto nie lubie tego ich pomaranczowego logo

! Odpowiedz
1 10 ~jepes

takze polecam BZ WBK darmowe konto z darmowymi wszystkimi bankomatami
http://jepes.produktyfinansowe.pl/e/lead/392/

! Odpowiedz
0 2 ~GR

Ok, ale jak jest z opłatami za kartę ponieważ nie ma opcji uniknięcia 7zł na msc jak w innych bankach jeżeli wydasz np 300zł, jak próbowałem się zalogować to do wyboru są tylko dwie karty obie z opłatami. Jak jest w rzeczywistości? Dodatkowo czy jest tak konto oszczędnościowe z przelewami za darmo między kontami?

! Odpowiedz
1 3 ~daro

Witam Jestem w Bzwbk i nie ma tam darmowego konta z karta i wszystkimi bankomatami oczywiscie jest promocja jak zalozysz konto godne polecenia to bedzie ono bezplatne razem z karta z bankomatami chyba do czerwca 2016 a pozniej 7zl za karte )

! Odpowiedz
1 1 ~nick odpowiada ~daro

Zawsze możesz wziąć kartę bankomatową - bezpłatne wypłaty w bankomatach BZWBK - bez żadnych opłat. Oczywiście nie zapłacisz taką kartą w sklepie/internecie ale coś za coś

! Odpowiedz
0 12 ~GR

No to papa ING....a z innej beczki ktoś już wybrał inne konto ? Bo po tej wiadomości przeszukuje wszystkie banki kolejno :)

! Odpowiedz
2 3 ~_i_

Powodzenia. Daj znać jak znajdziesz coś tańszego.

! Odpowiedz
0 19 ~Ela

to trzeba się ewakuować z ING... dobrze że akurat miałam to w planach. Takie wiadomości tylko przyśpieszą decyzję :)

! Odpowiedz
19 19 ~Marek

Już widać efekty rządów PISu. Banki już wcześniej podnoszą opłaty, przygotowując się do podatku bankowego. Za wszystko zapłaci zwykły obywatel.

! Odpowiedz
3 19 ~Andi

A może tak mały bunt klientów zrobić?
Po otrzymaniu pensji wypłacić gotówkę z konta.
Skala kilku milionów Polaków, zrobić to przez 3 miesiące:)
Pewnie by to nikogo nie zabiło, ale pokazało by siłę konsumentów.
Tak wiem, bujać to my a nie nas.

! Odpowiedz
3 12 ~HJ

Co za głupota, wystarczy że kilka % klientów wypłaci swoje środki i bank będzie niewypłacalny

! Odpowiedz
0 2 ~Andi odpowiada ~HJ

ING i jeszcze kilka jest z kategorii "to big to fail" my dear.
Regulator ten czy inny go wesprze.
Ale kolejny się zastanowi, czy opłaca mi się taki numer.
Kilka % nie zabije banku ING, ale nastraszy dość poważnie.

! Odpowiedz
1 22 ~chow

papa ING

! Odpowiedz
1 24 ~piotr

żegnaj Ing nie narzekałem mimo tragedii w oprocentowaniu depozytów ale teraz już przegiecie...strzał w stopę

! Odpowiedz
0 10 ~szefuf

Dokładnie...
Trzeba zacząć polowanie na fajne konto.

! Odpowiedz
12 14 ~olo

Podziękujmy Panu z PiS Biereckiemu i mocodawcom za SKOKI i fakt wydania przez banki już ok 3 mld złotych na ratowanie tego tworu - polecam lekturę dotyczącą wzrostu obciążenia sektora bankowego składkami na BFG, żeby te "POLSKIE" i "PATRIOTYCZNE" twory, finansujące gazetki i społeczni PiS uratować.
Po wprowadzeniu ustawy o pomocy frankowiczom, podatku od supermarketów i podatku bankowego łapcie się Państwo za kieszenie. No ale Naród się cieszy, że chociaż dowalimy tym bankom i marketom. Że sami za to zapłacimy i gospodarka sądzie - oj tam. Ta satysfakcja jest bezcenna. Nie dość że wróg zdefiniowany to i jeszcze mu się dostanie. Cieszmy się Polacy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 18 ~Dawid42

No niestety. PiS wprowadza podatek bankowy, a traci na tym zwykły szary człowiek. Bo banki będą to sobie na nas odbijać właśnie w taki sposób...

! Odpowiedz
8 16 ~Artois

to nie ma nic wspólnego z podatkiem! Opis przyczyny jest na końcu, do tego dochodzą bardzo niskie marże przy niskich stopach!

! Odpowiedz
3 32 ~Artois

Jestem klientem ING chyba ze 20 lat! Czas pożegnać się. Najpierw idiotycznie duża kwota miesięcznych transakcji, teraz kolejne szykany! 6% za wypłatę za granicą?!!!! Przecież to rozbój!
Idą po bandzie! Stracą mnóstwo klientów. Przenoszę się do BZWBK. Ten kto ma papiery ING na giełdzie też niech się zastanowi bo za pół roku będzie to widać w wynikach banku!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 28 ~Ekonomista

Jest prosty sposób. WYbierać wszystko zaraz po wypłacie. Zobaczymy jak zareagują :-)

! Odpowiedz
2 20 ~OpodatkowaćBanki

ING Bank Śląski od pewnego czasu zniechęca nie tylko do zakładania i posiadania konta ale i do brania kredytów. Nie dość, że w każdym okresie rozliczeniowym należy zapłacić 300 zł kartą, bo w przeciwnym razie ukradną ci z konta 7 zł "opłaty", to teraz trzeba będzie jeszcze szukać bankomatów ING aby wybrać gotówkę. A należy wspomnieć, że ich liczba jest niewielka. Ponadto marże od kredytów są jednymi z najwyższych w kraju. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się przeniesienie do innego banku, bo na okradanie się przez tzw. bank nie można sobie pozwolić. By, by ING...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 ~Cucchiaio

Teraz już nie 7 złotych, lecz 13, jeśli tych 300 złotych nie wydasz.

! Odpowiedz
2 0 ~ktos

mozesz zalozyc konto premium i nie potrzebna jest Ci zadna karta, poza tym konto jest gratis

! Odpowiedz
2 0 ~Pawel odpowiada ~Cucchiaio

jakie 13zł, człowieku nie siej propagandy, dalej zostaje 7. jak czytam te komentarze to mam wrażenie, że ludzie w Polsce nie potrafią samodzielnie i logicznie myśleć. Kto w dzisiejszych czasach wypłaca pieniądze i lata z gotówką w kieszeni. w każdym punkcie handlowym można płacić kartą, a poza tym można jeszcze zyskać na bankujesz -zyskujesz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~leszek odpowiada ~Pawel

odpowiem tak: " Panie Ziobro.. Pan jestes zerem... Zerem!!!"

! Odpowiedz
0 29 ~Piotr

Niestety jestem w małym szoku. Przeniosłem konto z innego banku do ING parę lat temu i dotychczas byłem zadowolony. Namówiłem nawet parę osób na konto Direct. Przy umiejętnym korzystaniu z konta opłaty wynosiły 0zł. Konto funkcjonalne i wygodne, wypłata z bankomatów krajowych 0zł. Z uwagi na to, iż konto można założyć przez internet zdecydowało się na to dużo klientów z mniejszych miejscowości, gdzie podstawą są BEZPŁATNE WYPŁATY ZE WSZYSTKICH BANKOMATÓW. W mojej miejscowości nie ma żadnego!!! Bank powtarza błędy swoich konkurentów i jestem przekonany, że na tym straci. Jak dotychczas jako jeden nielicznych banków nie zmieniał zasad w czasie gry. Szkoda bo było to naprawdę dobre konto. Ja bynajmniej będę szukał innej oferty.
ps. Bank by zrezygnował z reklamowania na swojej stronie konta direct z ofertą wypłaty ze wszystkich bankomatów za 0zł bo jest to nieuczciwe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 4 ~zeflik

To tak profilaktycznie by nie wiązać tego z ewentualnym podatkiem bankowym. Panie Jarku, jak się chce dyktować bankowi warunki, to trzeba nie mieć długów, a te są również waszym udziałem. Ja rozumiem, że Pana elektorat nie korzysta z kart ani z bankowości elektronicznej, ale niech Pan pamięta, że czas działa na jego niekorzyść.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
42 19 ~olo

dziękujemy Kukizowi,Kaczorowi i innym za obiecanki ale to dopiero początki będziemy czesani jak nic

! Odpowiedz
4 17 ~bobik

szczególnie za zmiany wprowadzone przed wakacjami....

! Odpowiedz
4 12 ~sasasasa

olo wez kolo i ........ w czolo

! Odpowiedz
10 4 ~mag

Rozgrywki poza kamerami odbywają się na całym świecie. Dla zwykłych obywateli informacja, że dla dolara jako waluty światowej dni są policzone wydaje się być żartem. Jednak coraz więcej krajów odchodzi od USD. Jeśli jesteś finansowo powiązany z Wujem Samem, polecam bardzo dobry wywiad http://independenttrader.pl/237, sytuacja_dolara_na_antenie_ntv.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~krzysztof

Ale jest spora konkurencja na darmowe wyplaty z bankomatow w innych bankach, wystarczy tylko interesowac sie chociaz troche swoimi pieniedzmi.

! Odpowiedz
4 0 ~ewa

KPISZ Z POGRZEBU?

! Odpowiedz
4 14 ~Sebix

Dziwna polityka, uderzają tymi opłatami w mniej zamożną część swoich klientów. Jak już mają wprowadzać opłaty, to mogliby wprowadzić jedną obligatoryjną opłatę za kartę dla wszystkich (np 5 zł) i wykasować aktywność kartą, a dać wszystkie bankomaty. Jak się nie zreflektują to odejdzie im 1/10 klientów.

! Odpowiedz
1 9 ~ciekawy

płacić 5 PLN za to, że mam kartę debetową do konta niezależnie od tego czy nią płacę czy nie? ciebie dziecko pogrzało już do reszty czy w banku pracujesz?

! Odpowiedz
0 6 ~asd

Jak płacisz kartą, to bank dostaje prowizję od transakcji. Jak wypłacasz z obcych bankomatów, to bank musi płacić prowizję właścicielowi (bankowi), do którego należy ten bankomat.

A mniej zamożni klienci ich nie obchodzą, liczy się tylko zysk banku. Z biednych klientów jest cienki zysk, z bogatych klientów jest gruby zysk. To chyba oczywiste na kim im bardziej zależy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 33 ~mcz

A ja naiwny się niedawno do tego banku przeniosłem. No cóż trzeba będzie znów poszukać czegoś innego.

! Odpowiedz
13 10 ~s6

W sumie to dobrze robią. Po co ludziom 10 kont i 10 kart. Zbędne zostaną zlikwidowane.

! Odpowiedz
0 15 ~marki

A wśród tych zbędnych będzie ING.

! Odpowiedz
9 7 ~Amil

To pewnie jeszcze nic, w miarę upływu czasu będzie jeszcze gorzej. Jak wszystko co zaplanowane przejdzie będziemy mieli więcej problemów niż powodów do dumy. Ale jak się myśli po FAKCIE to potem tak jest. Zburzyć zaorać i tylko modlitwa...

! Odpowiedz
0 26 ~karolina

jak dla mnie tez czas sie pozegnac z kontem w ING ale gener;anie byłam zadowolona , czytelna łatwa w obsłudze strona .. do dupy tylko jakość kart majac konto 6 lat smieniałam 6 razy :) za kazdym razem obdarta do białosci i to nie z mojej winy podobno wszyscy tak mają no chyba ze ci ktorzy w ogole nie wychodza z domu i używają od święta. w kazdym razie zegnam ING :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 15 ~Paweł

Pytanie gdzie pójdziesz?
Podejrzewam że inne banki też pójdą w tą stronę.
Ja dostałem info ze swojego Banku z literką m.
wypłata z innego Bankomatu 9 zł :(

! Odpowiedz
6 1 ~wikol odpowiada ~Paweł

A w czym problem?
Masz mozliwość dokupienia korzystania w innych bankomatach.
Mnie sie w życiu (w Polsce) raz zdarzyła wypłata

! Odpowiedz
0 11 ~qwe

Ciekawe od kiedy wypłata z konta "w okienku" będzie płatna
To następny krok zniechęcania do gotówki

! Odpowiedz
0 9 ~stopazwrotu

Już jest w zależności od typu konta

! Odpowiedz
1 29 ~janm

Dziś, najpóźniej jutro, zamykam tam konta.
Nie będę tęsknił.
ING za mną też nie.
Wszyscy będą zadowoleni.

! Odpowiedz
1 15 ~stopazwrotu

No to kicha kochani decydenci z ING. Nie mam zamiaru już płacić w sklepie w Czechach lub gdzie indziej kartą. A w kraju będę używał gotówki, którą wybiorę raz w miesiącu w kasie banku. Ing zaczyna cwaniaczyć. Zresztą biuro maklerskie tego banku również.Dlatego poszukam innego a jak nie to jakąś platformę cfd. Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~rr

Ze wszystkimi darmowymi bankomatami i przy tym darmowym kontem został więc chyba tylko Deutsche Bank. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

! Odpowiedz
0 7 ~kok

Jeszcze jest Millenium i nie wiem jak Alior

! Odpowiedz
0 4 ~karolina odpowiada ~kok

to ja ide albo do alior albo millenium

! Odpowiedz
3 2 ~KATI

JESZCZE BZWBK

! Odpowiedz
10 2 ~pracownikBanku odpowiada ~karolina

z Bogiem Karolino.....

! Odpowiedz
0 2 ~Daro

Oj tu sie mylisz i to bardzo w DB jest jeszcze gorzej i to od dawna karta kosztuje 10zl a bedzie darmowa jesli zrobisz 700zl obrotu ) To chyba nie jest dobara oferta )? Chyba ze dobrze zarabiasz i duzo placisz karta

! Odpowiedz
0 2 ~Bi

Również Smart.

! Odpowiedz
0 3 ~afer odpowiada ~kok

W Millennium trzeba mieć co miesiąc wpływ 1000 zł i wykonać co najmniej 1 transakcję bezgotówkową kartą. Warunki są dosyć łagodne (w porównaniu do innych banków), ale niektórych to może odstraszać. Ja mam tam konto od kwietnia, na razie nic nie grzebią w cenniku i mam nadzieję, że tak zostanie.

! Odpowiedz
1 4 ~n_ odpowiada ~karolina

Hahahahaha. To jeszcze proponuję SKOK Wołomin

! Odpowiedz
0 0 ~niecierpiebankow odpowiada ~kok

Ing bardzo mnie rozczarowało.. 2,5 za drugą i kolejną wypłatę z obcych bankomatów to złodziejstwo. trzeba biegać do oddziału, bo tylko tam jest bankomat z ING.. Ratują ich tylko darmowe przelewy przez bankowosc internetowa z oko na konto.

Może Alior się nada 5lat gwarancji na brak zmian tabeli.. tyle, ze 2500 przelew lub obrót karta 700, no ale z drugiej strony cała tabela 0zł przez 5lat, bankomaty w pl i za granicą to samo.
Tyle, że nie lubie Aliora, bo Ci znów mają oko na konto własne w aliorze za drugi przelew i kolejne - 5zł -strasznie duzo !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Arek

Zaraz inne banki ruszą z podwyżka, bo można było się tego spodziewać. Pewnie zaraz PKO bzwbk itd. MBank czy TMobile pewnie to samo, wcześniej czy później...

! Odpowiedz
0 2 ~autor

Już mają od dawna. Sprawdź nim napiszesz.

! Odpowiedz
2 1 ~misiek

Cała prawda o polisolokatach! EUROGOSPODARKA ujawnia fakty.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/oszustwo-czy-zysk

! Odpowiedz
1 14 ~zniesmaczony

to przenoszę konto gdzie indziej proste hehhehe :)

! Odpowiedz
3 3 ~rte

Przenieś jeszcze kredyt w CHF.

! Odpowiedz
3 2 ~rdfs odpowiada ~rte

Akurat mało kto miał kredyt frankowy w ING. Mieli za duże wymagania, ale to im się jak widać opłaciło.

! Odpowiedz
2 3 ~qwe

Gdzie indziej to znaczy gdzie: skarpeta, słoik w ogródku.
Co to znaczy w/g Pana gdzie indziej
Chyba nie do innego banku bo one się niewiele od siebie różnią
Podobnie jak z tel plus,orange jeden czort

! Odpowiedz
10 12 ~Term

To jest myślenie przeciętnego wyborcy PiS: "Ale te banki drogie a ile zarabiają, niech im dowalą podatku to dopiero zobaczą" i analogicznie z marketami. Oni nie mają pojęcia, że jak zrobią ustawę, która nałoży podatek na sklep powyżej xxx m2 to zaraz będzie wysyp mniejszych powierzchni. W sumie dlaczego jak duża korporacja stosuje optymalizację podatkową to są oszuści a jak robi to mały Polski przedsiębiorca to jest "rozsądnym człowiekiem"
Why?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 10 ~marek

I tacy wyborcy nie myślą też, że przecież banki nie zrezygnują z zysków, żeby zapłacić podatek, dowalą opłaty za wypłaty z bankomatów, żeby go zapłacić. Teraz 2,50, a po wprowadzeniu podatku może nawet 5 lub 6...

! Odpowiedz
1 9 ~bolek odpowiada ~marek

człowieku , nawet bez wprowadzania dodatkowego podatku podwyżki bedą , już niestraz, oni tylko szukają pretekstów

! Odpowiedz
0 1 ~Sceptyk odpowiada ~bolek

A dlaczego mają być skoro bank tyle zarabia, że starczy na dodatkowy podatek, a jest konkurencja (również SKOK-ów)?

! Odpowiedz
1 8 ~asdg

Ten mały polski przedsiębiorca nie transferuje zysków za granicę, nie płaci podatków za granicą tylko tutaj, nie wydaje kasy za granicą tylko tutaj. Dla banków alternatywą jest płatność gotówką i przyjmowanie wypłaty w gotówce. Fakt że robienie przelewów, płatność kartą, otrzymywanie wypłaty na konto jest wygodne, ale gdy ta wygoda jest za droga to się z niej rezygnuje. Dla hipermarketów itd jest alternatywa w postaci małych polskich sklepów, jeśli ceny w hipermarketach wzrosną to skorzystają na tym właśnie małe polskie sklepy a to (prawie) wszystkim wyjdzie tylko na dobre. Jak te banki i hipermarkety poczują spadek ilości klientów to same wrócą z podkulonym ogonem bo to my jesteśmy ich klientami a nie odwrotnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 34 ~werek

Zakladacie konta, za ktore placicie, potem nosicie tam wlasna kase i w sumie nic z tego nie macie bo oprocentowani to zenada. Zeby $ wyplacic placice znowu oplaty kartowe, oplaty bankomatowe itd. Pytam sie jaki jest sens posiadania konta w banku albo trzymania tam jakichkolwiek pieniedzy?

! Odpowiedz
4 6 ~dżon

Jak sie ma pieniądze to gdzieś je trzeba trzymac, kumulować, chronić. Bank jest dobry do tego celu. Nawet biedota korzysta z banku do płacenia rachunków i otrzymywania wypłaty. Każdy może żyć jak Amerykanin, mieszkac w kartonie pod mostem i żerować w śmietniku.

! Odpowiedz
0 15 ~Jaca

Nosz... a ja specjalnie zmieniłem bank, bo ING miało wszystkie bankomaty za darmo, a teraz coś takiego... Jak do jakiegoś małego miasteczka wyjadę, gdzie terminali nie mają w sklepach, a bankomat jeden i to nie ING, to przyjdzie mi albo wypłacić sobie przed wyjazdem całą kwotę na pobyt, albo opłacać tych sknerusów z banku. I wątpię, żeby na 2,50 się skończyło, to dobre na początek, ale będzie więcej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 6 ~rege

Możesz jeszcze otworzyć swój bank który będzie miał bankomaty Wszędzie i wszystko będzie za darmo, albo jeszcze lepiej - sam dopłacaj wszystkim którzy założą u Ciebie konto.

! Odpowiedz
1 3 ~maniek odpowiada ~rege

aleś ty mądry porada warta 0 zł

! Odpowiedz
3 1 ~kijwOko odpowiada ~maniek

Prawda w oczy kole

! Odpowiedz
3 2 ~jinx

millenium konto 360 bankomaty i prowadzenie konta 0 zlotych
prosze o opinie kto ma tam konto

! Odpowiedz
0 0 ~Daro

Witaj wystarczy ze bedziesz mial wplywu 100zl i zrobisz 1platnosc karta w miesiacu i bedziesz mial konto darmowe a jesli nie to zaplacisz 15zl wszystkie bankomaty za darmo jesli spelnisz warunki )

! Odpowiedz
1 0 ~afer odpowiada ~Daro

Literówka - 1000 zł wpływu co miesiąc trzeba mieć, poza tym wszystko się zgadza.
Mam tam konto od kwietnia, jest ok. Obsługa fajna, oferta też w porządku. Przy zakładaniu konta trzeba zwrócić uwagę, bo dokładają jakieś gratisowe ubezpieczenia, na początku darmowe, ale po pewnym czasie trzeba płacić. Trzeba więc uważać, żeby się nie zagapić i przed upływem promocyjnego okresu zrezygnować, żeby nie pobrali opłaty.
Ale poza tym bank bardzo fajny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 13 ~abc

Już się zaczyna - banki muszą zarobić na podatki wymyślone przez PiS i na dodatkowe składki dla ratowania piramid finansowych SKOK.

! Odpowiedz
2 24 ~Pawcio

Tydzień temu założyłem w banku śląskim ponieważ miał dobrą opinię, wszystkie bankomaty w kraju za darmo, opłata za kartę 7 zł(warunkowe wydanie nią 300 zł do przeżycia).
Ale niestety z końcem roku zamykam tam konto.
Takie zmiany są dla mnie nie do przyjęcia :-(

! Odpowiedz
0 16 ~danie

Szukam nowego banku. Szczególnie nie ogarniam tych wypłat zagranicznych!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 3 ~Vates

...wynosić ona będzie 3 procent kwoty transakcji bezgotówkowej... Bank informuje również, że 9 listopada nastąpiła zmiana waluty rozliczeniowej kart Visa. Dziś są nią złote polskie. TO pytam sie gdzie bank robi przewalutowanie skoro od VISY dostaje juz obciazenie w PLN.

! Odpowiedz
1 6 ~observer

Zrzutka na Marka!

! Odpowiedz
0 19 ~JA6969

No to szukam nowego banku. A fajnie było...

! Odpowiedz
1 20 ~Daro

Bye Bye ING

! Odpowiedz
9 15 ~franek

chcieliscie to macie ta nowoczesna.pl siedlisko wszelkiej masci banksterki

! Odpowiedz
9 4 ~aaaaa

raczej chcieliscie pis to macie pis, przygotowania bankow na nowy podatek w toku

! Odpowiedz
9 5 ~aaaaa

Mylisz się, oni się przygotowują do podatku wymyślonego przez pisią partię.

! Odpowiedz
7 1 ~PiotrCzarneck

Jestem murzynem a mimo to nie chcę grać w basketa dla mojego wydziału. Gardzijcie mną ludzie.

! Odpowiedz
0 19 ~klient

Zawsze można się ustawić w kolejce do kasy i wypłacić gotówkę od razu na cały miesiąc i nic im nie zostawić na koncie. Banki dymają tylko tych którzy im na to pozwalają.

! Odpowiedz
2 6 ~qwe

Poza tym dzięki wypłacaniu z kas dajemy pracą kasjerom. Mniejsze ryzyko dla nich, że zostaną wysłani na bezrobocie i zastąpieni bankomatem.

! Odpowiedz
1 4 ~sz

Opłaca sie poczytac taryfe opłat, by nie byc zaskoczonym.
Jak sie dotarło do oddziału banku można darmo wypłacić w bankomacie.
Wypłata gotówki w Oddziale Banku KONTO Z LWEM DIRECT 9 PLN.

! Odpowiedz
3 17 ~koniec

To koniec. Przelala sie czara goryczy. Po 17 latach odchodze z tego banku. Skoro zaczeli ludzi traktowac jak smieci to dla mnie tam miejsca nie ma.

! Odpowiedz
1 7 ~Lukasz

Naprawdę głupi ruch. Zamiast podbierać po trochę z różnych źródeł, bank wykonuje ruch, który sprawia że korzystanie z jego usług staje się niewygodne. Przecież nie zostanę w banku, który nie ma żadnego bezpłatnego bankomatu w pobliżu mnie, a mieszkam w centrum Krakowa. Cóż, wyprowadziłem się z mBanku ze względu na kiepski nowy interfejs użytkownika, wygląda na to, że czeka mnie przeprowadzka z ING.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~adam

Proceder dotyka wszystkich banków. Redukowac należy talie kart i ilości banków. Czytać taryfy opłat, by nie dać się zakoczyć. Ostatni darmowy w podstawowym użyciu smart bank wystarczy do przyjęcia wynagrodzenia i codziennych zakupów.

! Odpowiedz
3 3 ~sz

Bankomaty ING Kraków
Pawia 5
Św. Tomasza 20
Powstania Warszawskiego 12
Zwierzyniecka 24
Podgórska 34
Prądnicka 33-37
Kalwaryjska 7
Królewska 57
Krowoderskich Zuchów 2
Pilotów 6
Krzywdy 1
Kapelanka 42B
Al. Bora Komorowskiego 37
Al. Pokoju 67
Kamieńskiego 11
Stawowa 61
Al. Pokoju 78
Balicka 14 a
Medweckiego 2
Jasnogórka
Zakopiańska 62
oś. Teatralne 12
Teligi 24

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~WM odpowiada ~adam

Nie ostatni, tj. "smart bank", tylko przedostatni, cały czas jest darmowe konto "Open" w dojczebanku :)

! Odpowiedz
3 16 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 13 ~Karol

Zamiast atakować Szałamachę (który jest tylko marionetką w rękach prezesa) podziękuj swoim sąsiadom i pewnie dużej części rodziny, że zagłosowała na takich ludzi.
Plus zrób sobie z 4 dzieci to będziesz miał i na opłaty bankowe i na część raty. Bo jak wiadomo PiS-da

! Odpowiedz
2 11 ~man odpowiada ~Karol

oj słaby koment... rozumiem, że tobie mogę podziękować, że cały czas głosujesz na postkomune tak?

! Odpowiedz
0 3 ~Wyborca odpowiada ~Karol

Karol to z czego Bóg zrobił kobietę .. .....................IDZIE PO CIEBIE.!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 13 ~MichałW

Już z powodu nisko oprocentowanych lokat oszczędnościowych oraz OKO (śmieszne procenty a jestem prawie 20 lat posiadaczem konta w tym banku) miałem zmieniać bank. Teraz wbili ostatni gwóźdź do trumny.

! Odpowiedz
0 18 ~bolek343

Śmieszy mnie podnoszenie opłat za wypłaty z bankomatów w czasach, gdy co raz więcej osób płaci kartą. Przecież dla takiego ING koszt wypłat z wszystkich bankomatów to jakieś grosze.

! Odpowiedz
2 26 ~świadomy

Chodzi o coś innego. Lobbing odejścia od pieniądza papierowego. Zauważ, że tylko za wypłaty gotówki będzie płatność. Tak się gotuje żabki - powoli już zaczynają podgrzewać wodę.

! Odpowiedz
8 8 ~piotr

sie wprowadzi podatek bankowy to zamiast 2,5 będzie 7,5 a może 12,5 za wypłatę

! Odpowiedz
5 4 ~miro

dla frajerstwa używających kart nawet 100 zł :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne