REKLAMA
WAŻNE

Koniec bibliotek szkolnych?

2013-02-06 08:02
publikacja
2013-02-06 08:02
Koniec bibliotek szkolnych bliski. Doprowadzi do niego upór Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz uległość resortu edukacji - pisze "Rzeczpospolita".

Wszystko dlatego, że nauczyciele nie zgadzają się na połączenie funkcji bibliotek szkolnych i publicznych. Argumentują, że doprowadzi to do likwidacji placówek oraz pogorszenia oferty edukacyjnej. Jednak koszty utrzymania bibliotek w szkołach są o 40 procent wyższe niż w przypadku ośrodków publicznych. W dodatku pracują one krócej. Wynika to z ustaleń Karty nauczyciela - czytamy w dzienniku.

Marek Olszewski ze Związku Gmin Wiejskich proponuje, żeby biblioteki powstawały w szkołach, ale pełniły funkcje publicznych. Jak dodaje, wtedy samorząd oszczędziłby, a biblioteki pracowałyby o wiele dłużej.

Wkrótce, być może, tak będzie. Propozycje zmian w tej sprawie przygotowuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Samorządowcy liczą, że ten resort nie ugnie się pod presją związków nauczycielskich. Bowiem na resort edukacji liczyć nie mogą - tam dyktują warunki związki zawodowe nauczycieli.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".



Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/vey/Siekaj
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki