REKLAMA
WEBINAR

Koniec Twittera w UE coraz bliższy? Firma wycofała się sojuszu dotyczącego dezinformacji

2023-05-29 16:40
publikacja
2023-05-29 16:40

Twitter zostanie wyrzucony z UE w przypadku naruszenia jej zasad - oświadczył w poniedziałek francuski minister Jean-Noel Barrot odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację w wywiadzie dla telewizji France Info.

Koniec Twittera w UE coraz bliższy? Firma wycofała się sojuszu dotyczącego dezinformacji
Koniec Twittera w UE coraz bliższy? Firma wycofała się sojuszu dotyczącego dezinformacji
fot. Michael Vi / / Shutterstock

Minister zareagował na zeszłotygodniową decyzję Twittera, który powiadomił, że wycofa się z dobrowolnego europejskiego kodeksu dobrych praktyk. Celem stworzonego w 2018 roku kodeksu jest przeciwdziałanie dezinformacji w sieci m.in. poprzez zwalczanie botów i fałszywych kont; przewiduje on także dostarczanie użytkownikom narzędzi, za pomocą których mogą zgłaszać dezinformację.

Francuski minister przyznał, że Twitter jest ważną platformą komunikacji, jednak nie można zaakceptować ryzyka, że zostanie zdominowany przez nadawców dezinformacji "a tym samym wpłynie na naszą debatę publiczną i naszą demokrację” powiedział.

Minister przypomniał, że wycofanie się z dobrowolnego kodeksu nie zmienia faktu, iż od 25 sierpnia walka z dezinformacją w Unii stanie się obowiązkiem prawnym na mocy aktu o usługach cyfrowych (DSA). Zgodnie z nim największe platformy internetowe będą musiały przeciwdziałać dezinformacji. Nieprzestrzeganie DSA może kosztować firmę karę sięgającą 6 proc. rocznego obrotu.

„Jeżeli Twitter nie dostosuje się do europejskich przepisów do 25 sierpnia, nie będzie już mile widziany w Europie" – dodał minister. 

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

os/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
Za muskiem są pieniądze arabskie i ruskie i to już widać w ilości dezinformacji na Twitterze
chudy_january
jakiś urzędas mówi, że wprowadzi cenzurę w internecie i Europejczycy już nie będą mogli korzystać z jakiegoś Twittera...
.
a potem takie urzędasy zdziwione, jak ich wieszają na latarniach...., jak w XVIII wieku.....
moratarii
Tyle te ta "dezinformacjia" to jest demokracja. zakazanie demokracji znacząca na nią wpływa.
inwestor.pl
Czy Ministerstwo Zdrowia też wpadnie na czarną listę za dezinformację na oficjalnej stronie "preparaty Big Pharmy w fazie alfa w 100% chronią przed zgonem i zachorowaniem na C-19?
mistrz_erudycji
Ue chce mieć monopol na dezinformacje, nie potrzebuje w tym zakresie konkurencji.
fiat126p
Wyrzucanie słupa ogłoszeniowego łatwiejsze niż prostowanie "dezinformacji" od czasu do czasu na nim sie pojawiających.
Da się obejść...
talmudd
wystarczy tylko przestrzegać ..."miedzynarodowych reguł zasad & praw".....LMAO...:):).....nie można dyskutować z "prawda prawdziwa" serwowana przez .........LOL
websterdxb
Oczywiście że nie chodzi o walkę z dezinformacją ale o to żeby założyć cyfrową smycz - wszystkie informacje które nie będą zgadzać się z głównym nurtem będą objęte cenzurą, dodatkowo wchodzi w Europie szeroko rozumiana walka z dezinformacją polegająca na tym że rządy będą mogłby karać finansowo oraz karnie za wiadomości niespójne Oczywiście że nie chodzi o walkę z dezinformacją ale o to żeby założyć cyfrową smycz - wszystkie informacje które nie będą zgadzać się z głównym nurtem będą objęte cenzurą, dodatkowo wchodzi w Europie szeroko rozumiana walka z dezinformacją polegająca na tym że rządy będą mogłby karać finansowo oraz karnie za wiadomości niespójne z myślą głównego nurtu

Cenzura 2.0
babyboy
Idą wybory do Eurokołchozu. Tłuszcza nie może mieć dostępu do informacji, bo jeszcze źle wybiorą i trzeba będzie powtarzać jak referenda.
pzzz
Tutaj więcej dezinformacji sieją rządy i komisja Europejska. Pierwszy przekład covid. Drugi przykład zniszczenie planety jeśli tylko będziesz miał odkurzacz powyżej 700 W ( i milion innych)

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki