Kongresomania polska [Podcast]

Co roku dziesiątki tysięcy biznesmenów odrywają się od codziennych zajęć, by przemierzyć pół Polski i odwiedzić, któryś z gospodarczych kongresów. Tylko czy im się to naprawdę opłaca?

Mamy w Polsce co roku kilka, a być może nawet kilkanaście dużych imprez typu "kongres ekonomiczny". Odbywają się m.in. Europejski Kongres Gospodarczy, Europejski Kongres Finansowy, Europejskie Forum Nowych Idei, Kongres 590, Kongres Firm Rodzinnych oraz Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, Wschodni Kongres Gospodarczy, a także oczywiście słynne "Polskie Davos", czyli Forum Ekonomiczne w Krynicy. Oprócz tego przedsiębiorcy, biznesmeni, menedżerowie i finansiści odwiedzają całą masę regionalnych, lokalnych i branżowych imprez tego typu.

O tym, co daje bywanie na takich kongresach, opowiadają przedstawiciele spółek Skarbu Państwa: prezes Grupy Lotos Mateusz Bonca oraz Tomasz Styczyński, wiceprezes Banku Pekao. Zakończone właśnie krynickie spotkanie biznesu oceniają bardzo dobrze, choć każdy z nich ma także uwagi na ten temat. Nie inaczej jest z Marcinem Petrykowskim, dyrektorem zarządzającym w S&P Global Ratings. Najchętniej widziałby on kolejne edycje Forum Ekonomicznego w Krynicy w znacznie bardziej zdigitalizowanej wersji.

"Starym" kongresom i ich organizatorom rosną wciąż nowi konkurenci, a jednym z nich jest Grupa MTP, znana kiedyś jako Międzynarodowe Targi Poznańskie. O tym, dlaczego kongres to dobry biznes, opowiada prezes firmy Przemysław Trawa, zaś Jacek Zalewski z "Pulsu Biznesu" ocenia, czy Krynica faktycznie jest "polskim Davos".

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na www.pb.pl/dosluchania i w Twojej aplikacji podcastowej (np. na Spotify lub w Lectonie).

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 uczen_manueli_g

PO niech lepiej obserwuje świat i wyciągnie wnioski dlaczego w Indiach kolejny raz Kongres przerżnął wybory. I kogo najbardziej przestraszyli się wyborcy.

! Odpowiedz
4 7 anna_domagalczyk

Organizatorom i zaproszonym gościom na pewno się opłaca. To jak z uczestnikami różnych konferencji, mają darmowy pobyt i nakręcającą się popularność skutkującą następnymi zaproszeniami. I zawsze zdobywa się jakieś nowe znajomości. Pomaga w karierze.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil