Kongres projektów przyszłości

2021-09-27 12:58
publikacja
2021-09-27 12:58

W dniach 26-29 września 2021 r. odbywa się Forum Inteligentnego Rozwoju. Województwo kujawsko-pomorskie podejmuje 500 innowatorów pracujących nad przełomowymi badaniami naukowymi, innowacjami technologicznymi i społecznymi — projektami przyszłości, które mają szansę zmienić nasze życie na lepsze. Poniżej przedstawiamy informacje na temat partnerów.

Oblicza nowoczesnego odlewnictwa

Odlewnia Żeliwa „Śrem” jest dostawcą odlewów dla wielu strategicznych sektorów gospodarki, takich jak: nowoczesna energetyka, transport szynowy, motoryzacja, lotnictwo, przemysł okrętowy. Aby sprostać coraz większym wymaganiom stawianym odlewom, producenci muszą wprowadzać automatyzację procesów oraz innowacyjne technologie wytwarzania.

Dzięki opracowanej i wdrażanej w wyniku realizacji projektu technologii OŻ „Śrem” zdobyła umiejętność wytwarzania konkurencyjnych w skali świata odlewów wielkogabarytowych z żeliwa sferoidalnego i szarego. Odlewy te charakteryzują się bardziej równomiernym rozkładem własności wytrzymałościowych w całej objętości odlewu przy coraz mniejszej masie. To z kolei przekłada się na efekt środowiskowy – zmniejszoną materiało- i energochłonność procesu wytwórczego.

Automatyzacja procesu wytapiania żeliwa oparta na analizie krzywej stygnięcia jest najnowocześniejszym rozwiązaniem w kraju i Europie.

Innowacyjna technologia przyszłości to PayEye

Fintech, który pierwszy na świecie wprowadził płatność za pomocą tęczówki oka w zastosowaniu komercyjnym, otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2020.

To prestiżowe w środowisku biznesowym i naukowym wyróżnienie popularyzuje, promuje oraz docenia autorów innowacji technologicznych i społecznych.

– Wprowadziliśmy na rynek prawdziwą innowację – płatność okiem, która wzbudza ogromne zainteresowanie. Ta nagroda to nie tylko satysfakcja, ale też potwierdzenie, że to, co tworzymy, ma sens. To zasługa całego zespołu PayEye, naszych partnerów i klientów – mówi Krystian Kulczycki, prezes wrocławskiego PayEye.

W finale pierwszego etapu pilotażu spółka zagwarantowała zasięg testu w 150 miejscach we Wrocławiu i okolicach. To restauracje, sklepy, stacje benzynowe, ale też wrocławskie MPK, aquapark czy Kino Nowe Horyzonty.

Kolejne etapy wdrożeniowe poświęcone będą rozwojowi technologii i analizie wdrożonych modyfikacji zarówno w aplikacji, jak i w zupełnie nowych urządzeniach.

FANUC partnerem Forum Inteligentnego Rozwoju 2021

FANUC od lat cieszy się mianem niekwestionowanego lidera innowacji, który może się pochwalić imponującą liczbą ponad 25 mln produktów zainstalowanych w światowym przemyśle. Globalna sieć FANUC zapewnia użytkownikom wsparcie w obszarach sprzedaży, pomocy technicznej, logistyki oraz obsługi klienta. Z myślą o polskich przedsiębiorcach FANUC oferuje szerokie portfolio innowacyjnych produktów technologicznych oraz usługi doradcze, tj. audyty możliwości i opłacalności robotyzacji, warsztaty dla kadry zarządzającej, szkolenia dla pracowników każdego szczebla, a także opiekę w okresie eksploatacji maszyn CNC i robotów. Użytkownicy produktów FANUC mogą korzystać z bogatego pakietu usług serwisowo-przeglądowych oraz dożywotniej gwarancji napraw.

 Z myślą o uczestnikach wydarzeń branżowych FANUC przygotowuje prezentacje swoich flagowych produktów oraz ciekawych systemów produkcyjnych, odpowiadających na aktualne wyzwania rynkowe, stworzonych we współpracy z polskimi producentami stanowisk zrobotyzowanych. Pokaz nowości przygotowano również z myślą o tegorocznym Forum Inteligentnego Rozwoju. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość przyjrzenia się najnowszemu robotowi współpracującemu z rodziny FANUC CRX-10iA. Robot tego typu oferuje udźwig 10 kg i zasięg 1249 milimetrów. A jego brat CRX-10iA/L, o wydłużonym ramieniu, jest przygotowany do pracy w zasięgu 1418 milimetrów.

Dodatkowe informacje na stronie www.fanuc.pl

Zainwestuj w Kujawsko-Pomorskiem

 Na Kujawach i Pomorzu akcję filmów ulokowali m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Jerzy Hoffman, Krzysztof Zanussi i Andrzej Seweryn. Tu bije filmowe serce Polski.

Region to doskonałe miejsce do inwestycji:

• parki przemysłowe oraz obszary aktywności gospodarczej,

• Centrum Nowoczesnych Technologii,

• Regionalne Centrum Innowacyjności,

• inkubatory przedsiębiorczości,

• trzy uniwersytety,

• uzbrojone i skomunikowane obszary inwestycyjne.

Kujawy i Pomorze oplata gęsta i dobrze rozlokowana infrastruktura drogowa – autostrada A1 łącząca Skandynawię przez Gdańsk i Toruń z południem Polski i Europy oraz drogi krajowe: DK10 łącząca Szczecin z Warszawą przez Bydgoszcz i Toruń, DK 15 z Poznania przez Toruń na Warmię i Mazury oraz budowana droga ekspresowa S5 z Gdańska przez Bydgoszcz do Poznania i Wrocławia.

Źródło:Materiał partnera
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki