REKLAMA

Kongres Deputowanych zatwierdził pierwszy budżet rządu Sancheza

2020-12-03 15:09
publikacja
2020-12-03 15:09
Reuters

Kongres Deputowanych, niższa izba parlamentu Hiszpanii, zatwierdził w czwartek projekt budżetu centrolewicowego rządu Pedra Sancheza. To pierwszy tego typu dokument przyjęty przez posłów od czasu dojścia do władzy w 2018 roku szefa socjalistów.

Podczas czwartkowego głosowania rządowy budżet na 2021 rok poparło 188 posłów liczącego 350 posłów Kongresu Deputowanych, głównie polityków rządzącej koalicji socjalistów i lewicowego bloku Unidas Podemos, a także separatystycznych ugrupowań z Katalonii i Kraju Basków.

Przeciwko rządowemu projektowi budżetu opowiedziało się 154 deputowanych, wśród których przeważali posłowie centroprawicowej Partii Ludowej i konserwatywnej Vox.

Szefowa frakcji parlamentarnej socjalistów w Kongresie Adriana Lastra po zakończonym głosowaniu stwierdziła, że uchwalenie budżetu pozwoli rządowi na wprowadzenie w życie szeregu działań przeciwdziałających koronakryzysowi.

Przyjęty w czwartek przez Kongres budżet jest pierwszym po dojściu do władzy w czerwcu 2018 roku Pedra Sancheza. W lutym 2019 roku nie uzyskał on poparcia dla propozycji budżetowych wskutek czego w kwietniu tegoż roku przeprowadzono wybory parlamentarne, które nie dały jednak zwycięskim socjalistom większości w izbie. Dopiero po listopadowych wyborach udało się utworzyć drugi gabinet Sancheza przy wsparciu Unidas Podemos.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki