REKLAMA

Konfederacja złożyła zawiadomienia do prokuratury za lockdown

2021-03-29 20:05
publikacja
2021-03-29 20:05
Konfederacja złożyła zawiadomienia do prokuratury za lockdown
Konfederacja złożyła zawiadomienia do prokuratury za lockdown
/ Konfederacja

Posłowie Konfederacji złożyli w prokuraturze zawiadomienia, dotyczące m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, w związku z bezprawnym, według nich, lockdownem. Podstawą zawiadomień jest art. Kk mówiący o sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach.

Zapowiadane już wcześniej zawiadomienia dotyczą oprócz premiera, również b. ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, obecnego szefa MZ Adama Niedzielskiego oraz szefa KPRM, pełnomocnika rządu ds szczepień Michała Dworczyka.

"W czasie tego trwającego zamknięcia społeczeństwa na bazie politycznych decyzji już usłyszeliśmy od premiera, że wygraliśmy z koronawirusem, bo trzeba było wygrać wybory. Usłyszeliśmy od ministra zdrowia, że maseczki nie działają, później ten sam minister wprowadzał przymus tych maseczek" - mówił poseł Konfederacji Adam Dziambor na poniedziałkowej konferencji poświęconej zawiadomieniom skierowanym do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Dodał, że od premiera i od obecnego ministra zdrowia można było usłyszeć, że "kolejne lockdowny nie będą tak ciężkie". "Tymczasem została całkowicie zniszczona polska edukacja, obnażone zostały błędy i problemy jakie ma ochrona zdrowia, upada polska gospodarka. Mimo wielkiego samozadowolenia rządzących, cały czas dostajemy informację o tysiącach upadających polskich firm, o dramatach ludzkich" - powiedział Dziambor.

Poseł Michał Urbaniak ocenił, że obecny "rząd jest większym problemem dla Polaków niż sam koronawirus. "W 2020 roku zmarło o 37 tysięcy więcej ludzi - względem lat wcześniejszych - na choroby niezwiązane z koronawirusem. Rząd poświęci ludzi w imię walki z koronawirusem" - stwierdził.

Z kolei poseł Grzegorz Braun powiedział, że zawiadomienia dotyczą Morawieckiego, Niedzielskiego, Szumowskiego i Dworczyka, których nazwał "czterema jeźdźcami Apokalipsy Anno Domini 2021". Według niego, premier i ci ministrowie, to ludzie, którzy "przyprawią o straty, uszczerbek na zdrowiu, majętności i życiu naród polski".

Dopytywany co konkretnie zarzucają posłowie Konfederacji premierowi i ministrom, powtórzył, że to zarzuty dotyczące utraty zdrowia, życia i mienia trudne do określenia. Dodał, że oprócz "kilkadziesiąt tysięcy zgonów" jest jeszcze "utrata majętności, utrata podstaw egzystencji poprzez uniemożliwienie wykonywania pracy, zawodu". A - jak stwierdził - to, co dzieje się z polskimi dziećmi to "zjawisko, które woła o pomstę do nieba".

Według Brauna, działania rządu podejmowane są w oparciu nie "o prawa, ustawy, konstytucje, ale w oparciu o propagandowe narracje snute na kolejnych konferencjach prasowych, których celem jest najwyraźniej straszenie Polaków". "Temu trzeba się przeciwstawić. My jesteśmy bądź co bądź prawodawcami i nie wolno na milczeć, kiedy prawo jest łamane, nadużywane, kiedy władze najwyższe Rzeczpospolitej działają bez należytej podstawy prawnej" - dodał.

Jak poinformowali posłowie Konfederacji, podstawą zawiadomień są przepisy art. 165 Kodeksu karnego mówiące m.in. o tym, że "kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: działając w inny sposób w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

ago/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (6)

dodaj komentarz
demeryt_69
Czy to jakiś koszerny szmonces? Braun, Urbaniak, Mikke, Bosak, Mentzen, Berkowitz - szalom!

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wprost-pl-Gigantyczne-pensje-liderow-Konfederacji-Moglo-dojsc-do-bezpodstawnego-wzbogacenia-sie-7992727.html

abcx
75 000 ludzi zmarło w 2020 w Polsce w wyniku braku dostępu do służby zdrowia i tej całej szopki z COVID. Oczywiście jak zwykle nikt nie będzie winny i nikt nie poniesie żadnej odpowiedzialności :(
ajwaj_
"Kropla drazy kamien"

- w Knesecie na Wiejskiej, tylko KONFEDERACJA ma cós polskiego,
w przeciwienstwie do polskojezycznych
mrbeast
Przecież Ziobro Morawieckiemu i Kaczyńskiemu nic nie zrobi. To państwo jest chore.
harrytracz
Ale ruszyli cztery litery i przynajmniej próbują.
atx
i już zamknąć dziadów uwolnić świat od tej PISdemi
konfederaci na koń! maski z głów! vive la pologne!!!!

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki