REKLAMA

Konfederacja apeluje o dymisję pozostałych członków Rady Medycznej

2022-01-17 13:30
publikacja
2022-01-17 13:30
Konfederacja apeluje o dymisję pozostałych członków Rady Medycznej
Konfederacja apeluje o dymisję pozostałych członków Rady Medycznej
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Konfederacja zaapelowała do premiera o natychmiastową dymisję pozostałych członków Rady Medycznej. Jak powiedział w poniedziałek poseł Michał Urbaniak, ABW powinna przyjrzeć się ewentualnemu "konfliktowi interesów", w jakim pozostawać mogli - według doniesień tygodnika "Sieci" - niektórzy członkowie rady.

W piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy premierze zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii. W oświadczeniu napisali m.in., że decyzja zapadła z uwagi na "brak wpływu rekomendacji na realne działania" i "wyczerpanie się dotychczasowej współpracy".

W poniedziałek poseł Konfederacji Michał Urbaniak ocenił z kolei, że rada nie była wiarygodna. "Takie osoby nie powinny zasiadać w Radzie Medycznej, ponieważ nie mają zaufania społecznego (...) Apelujemy także do pana premiera o to, by zdymisjonował resztę Rady Medycznej" - oświadczył Urbaniak.

Według przedstawicieli Konfederacji dymisja pozostałych członków rady powinna nastąpić natychmiast, a opinia publiczna powinna otrzymać komplet "wiarygodnych informacji" o ewentualnym "konflikcie interesów", w jakim - według tygodnika "Sieci" - mogą pozostawać niektórzy członkowie Rady Medycznej.

Z artykułu opublikowanego w lutym 2021 roku, na który powołali się przedstawiciele Konfederacji, wynikało, że większość członków rady miało mieć powiązania z koncernami farmaceutycznymi produkującymi szczepionki. Jak relacjonował Urbaniak, według artykułu 12 z 17 członków Rady Medycznej było w stanie konfliktu interesów, gdy byli doradcami premiera, a jednocześnie dostawali - jak mówił - granty od koncernów farmaceutycznych.

Dyrektor biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk zaapelował, aby "ABW jak najszybciej zajęła się tą sprawą, aby jak najszybciej zbadała i uświadomiła Polaków, czy rzeczywiście dalej takie powiązania mają miejsce".

Rada Medyczna do spraw COVID-19 została powołana w listopadzie 2020 r. na podstawie zarządzenia premiera. Na stronach rządowych poinformowano, że to "organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego". (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (5)

dodaj komentarz
kenn
Jakiej rady? Chyba LOBBYSTÓW :P
deryy
Szefową tej rady od samego początku powinna być Kaya Godek, a Chorban zastępcą.
czarny_bambo
Dokladnie tak - cale towarzystwo do zwolnienia i ABW ktore sprawdzi powiazania z Bigfarma. Dodatkowo jeszcze prokura powinna zbadac mozliwosc dokonania zbrodni na narodzie polskim.

Cala 17 powinna odpowiedziec personalnie z osobna za wszystkie decyzje i ich skutki: ograniczenie dostepu do sluzby zdrowia przez co zginelo lub
Dokladnie tak - cale towarzystwo do zwolnienia i ABW ktore sprawdzi powiazania z Bigfarma. Dodatkowo jeszcze prokura powinna zbadac mozliwosc dokonania zbrodni na narodzie polskim.

Cala 17 powinna odpowiedziec personalnie z osobna za wszystkie decyzje i ich skutki: ograniczenie dostepu do sluzby zdrowia przez co zginelo lub utracilo zdrowie bezpowrotnie tysiace osob, skutki psychologiczne lockdownow na dzieciach, przymuszanie do szczepien preparatami nie zbadanymi i nie wpelni dopuszczonymi do uzycia (skutki uboczne ktore zobaczymy za lat pare), wszelkie samobojstwa spowodowane lockdownami, upadlosci konsumenckie i biznesowe przez bezprawne zamykanie firm.

Odpowiedzialnosc powinna byc indywidualna, cala 17 powinna odpowiadac swoim majatkiem i wolnoscia (kara wiezienia). Niech wiedza jaki los zafundowali 35milionom osob.
wyrwin666
I prawidłowo. Tylko Konfa w tym socjalistycznym i covidiańskim syfie ma coś mądrego do powiedzenia.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki