REKLAMA
BADANIE

Kończy się najgorszy tydzień dla cen ropy w tym roku

2023-03-17 08:15
publikacja
2023-03-17 08:15

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zwyżkują, ale na rynkach kończy się najgorszy tydzień dla notowań tego surowca w tym roku - informują maklerzy.

Kończy się najgorszy tydzień dla cen ropy w tym roku
Kończy się najgorszy tydzień dla cen ropy w tym roku
fot. pan demin / / Shutterstock

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IV kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 68,58 USD, wyżej o 0,34 proc., po stracie od początku tego tygodnia ok. 10 proc.

Ropa Brent na ICE w dostawach na V wyceniana jest po 75,01 USD za baryłkę, w górę o 0,42 proc., ale po zniżce w tym tygodniu o 11 proc.

Ropa zmierza do zaliczenia najmocniejszej tygodniowej straty w notowaniach od początku 2023 r., po zawirowaniach związanych z sektorem bankowym, które przetoczyły się przez globalne rynki finansowe i wywołały masową wyprzedaż wielu klas aktywów.

Bankier.pl

Inwestorzy ciekawi są teraz, co zrobią kraje sojuszu OPEC+.

W czwartek doszło do spotkania przedstawicieli Arabii Saudyjskiej i Rosji i omówienia kwestii "promowania równowagi i stabilności: na rynku ropy naftowej.

Wicepremier Rosji Aleksander Nowak omówił wraz z saudyjskim ministrem energetyki księciem Abduazizem bin Salmanem sytuację na rynkach ropy i możliwe podjęcie przez OPEC+ wysiłków na rzecz ustabilizowania rynków paliw.

3 kwietnia ma dojść do posiedzenia komitetu monitorującego OPEC+, który może zalecić krajom sojuszu zmianę w wielkości dostaw ropy na globalne rynki paliw.

Analitycy rynków paliw zastanawiają się, czy OPEC+, kierowany przez Saudów i Rosję, kontrolujący ok. połowy światowych dostaw ropy naftowej, zdecyduje się na obniżenie wydobycia surowca.

Na razie delegaci OPEC+ mówią nieoficjalnie, że sojusz producentów ropy nie rozważa obecnie zmiany swoich planów produkcji i czeka, aż sytuacja na rynkach finansowych się ustabilizuje. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Oby był jeszcze gorszy i przy tym by był bardzo dobry czas dla złotówki. Ropa po 40 USD, USD/PLN - 3,80 zł. Tego sobie życzymy i nie przestajemy. Cały czas uparcie, wierzymy w dobrą koniunkturę.
dididif
"najgorszy" tydzień, to w twoim komuszym łbie.
końca dobiega najlepszy tydzień dla cen ropy w tym roku.
polonu
są wydatki , wszyscy się nawzajem okłamują i udają głupa , a z czego niby tak wojna ma być finansowana , z nieba manna poleci strugają wszyscy wariata , i tyle wojna kosztuje cała Ukraina musi być finansowana i to nie dotyczy samej Polski cała Europa łącznie z Anglią z jednym Wyjątkiem Węgry finansują , razem się składają na utrzymanie są wydatki , wszyscy się nawzajem okłamują i udają głupa , a z czego niby tak wojna ma być finansowana , z nieba manna poleci strugają wszyscy wariata , i tyle wojna kosztuje cała Ukraina musi być finansowana i to nie dotyczy samej Polski cała Europa łącznie z Anglią z jednym Wyjątkiem Węgry finansują , razem się składają na utrzymanie kraju i wojny w Ukrainie . Społeczeństwo chce wojny więc musi płacić no to jak wojna tak ale płacić już nie .
prawnuk
Czyli paliwo może być poniżej 4,90 zł
luckyrich
Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy i chrust. Nikt nie będzie się Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy i chrust. Nikt nie będzie się nudził po pracy. Jedyne wakacje to te kredytowe. Trzeba się jakoś przed tym bronić poprzez inwestowanie… ale zawsze jest ryzyko straty. Zwłaszcza na akcjach czy krypto. Złoto też potrafiło spaść 40% i więcej. Można jednak stworzyć portfel z ograniczonym ryzykiem. Przeczytajcie sobie ksiazkę Pt. „Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęśliwy”. Świetnie opisuje zasady działania inflacji, jak np. inwestować w obligacje skarbowe na 15-20%, w nieruchomości, złoto, daje podstawy bezpiecznego tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia – na rzecz Państwa i nierobów

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki