Komputer Świat SENIOR od jutra na rynku

2010-03-30 13:20
publikacja
2010-03-30 13:20

W środę 31 marca ukaże się na rynku wydanie specjalne Komputer Świat SENIOR. Axel Springer Polska, wydawca tytułu, kieruje pismo do dojrzałych użytkowników komputerów.


Komputer Świat SENIOR powstał z myślą o osobach w wieku powyżej 55 lat, które chciałyby swobodnie posługiwać się komputerem i podstawowymi programami. W rubryce "Na start" redakcja przedstawia krok po kroku, jak uruchomić komputer, w jaki sposób używać klawiatury, drukarki, kamery internetowej i myszy oraz jak korzystać z najważniejszych funkcji systemu Windows. Magazyn podpowiada również najłatwiejsze sposoby pisania i wysyłania SMS-ów przy użyciu popularnych telefonów komórkowych.

Dzięki kilku prostym instrukcjom seniorzy mogą nauczyć się tworzenia prezentacji, podstawowej obróbki zdjęć, a także używania komunikatorów internetowych, poczty elektronicznej i innych narzędzi umożliwiających stały kontakt z bliskimi. Dużo miejsca redakcja poświęca internetowi. Komputer Świat SENIOR wskazuje ciekawe i przydatne miejsca w sieci oraz radzi, jak poprzez internet realizować swoje hobby i zawierać nowe znajomości. Wszystkie rubryki zilustrowane są dużą ilością zdjęć i przystępnych materiałów graficznych.

"Dojrzali użytkownicy komputerów nie mieli często okazji nauczenia się obsługi komputera w szkole czy w pracy. Nie wszyscy też mogą skorzystać z pomocy bliskich. Dlatego przygotowaliśmy dla nich nowe czasopismo, w którym krok po kroku objaśniamy, jak korzystać z programów i sprzętu, ale też pokazujemy, jakie niesamowite możliwości roztacza przed dojrzałym użytkownikiem komputer, zwłaszcza podłączony do internetu" - mówi Wiesław Małecki, redaktor naczelny magazynu.

Do czasopisma dołączona jest płyta CD z prawie trzydziestoma podstawowymi programami dla seniorów, np. syntezatorem mowy czy aplikacjami do prezentacji zdjęć. Komputer Świat SENIOR ukaże się w objętości 84 stron. Magazyn wraz z płytą kosztować będzie 9,90 zł. Wydanie promowane jest kampanią reklamową w tytułach drukowanych i serwisach internetowych Axel Springer Polska./ Axel Springer
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki