Komorowski kontra Duda - wizje gospodarcze

- Bronisław Komorowski wyraźnie apeluje do tej części Polaków, która jest w stanie podpisać się pod stwierdzeniem, że przez ostatnie 25 lat Polska odniosła niekwestionowany sukces, a integracja europejska jest słusznym kierunkiem rozwoju – ocenił prof. Witold Orłowski.

Komorowski kontra Duda - wizje gospodarcze

Start odtwarzacza ...

Choć zdaniem ekonomisty, wybory prezydenckie nie mają większego wpływu na polską gospodarkę, można zauważyć ich oddziaływanie długookresowe. Orłowski podkreśla, że wizje gospodarcze dla naszego kraju dwóch głównych kandydatów na urząd Prezydenta RP znacznie się różnią, nie tylko kwestią wejścia do strefy euro.

- Andrzej Duda odwołuje się z kolei do obywateli, którzy widzą wiele niejasności w polskim rozwoju, a stwierdzenie, że ostatnie 25 lat to jednoznaczny sukces, jest przynajmniej zbyt mocne. Apeluje też po tych, którzy mają wątpliwości co do integracji z Unią Europejską.

Kandydat PiS sięgnął także po temat przystąpienia Polski do strefy euro, wykorzystując go chociażby w swoich spotach wyborczych, nie był to jednak zabieg trafiony. – Doskonale wiadomo, że w tej kwestii decydować będzie Parlament, zmieniając wcześniej Konstytucję, bez tego o żadnych zmianach nie może być mowy.
Zdaniem prof. Witolda Orłowskiego, znaczna większość ekonomistów przychyla się do poglądów Bronisława Komorowskiego, deklarującego potrzebę większej integracji z UE. Dodaje też, że pierwszą kwestią gospodarczą, jaką powinien zająć się przyszły Prezydent RP, jest plan współpracy z rządem po wyborach parlamentarnych, które mogą okazać się sporym zaskoczeniem.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 16 ~kk

Panie komorowski czas na emeryture.

! Odpowiedz
1 15 ~tt

szkoda, że nie taką gwarantującą ustawowe minimum socjalne :) ale masz rację. Czas najwyższy.

! Odpowiedz
2 24 ~JanWincent

Chodź szogunie, mam wizję gospodarczą. hahaha

! Odpowiedz
2 29 ~Bul

Komorowski i wizje? ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha LEŻĘ! aleś bankierze przywalił. Powyższy jegomość co najwyżej może mieć wizję jeszcze raz wejść sobie na krzesło. Zdrowia życzę i takiego poczucia humoru jak teraz :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 8 ~skoczek

Ostra krytyka Komorowskiego owszem, ale nie z pozycji PiS-owskich. Dlaczego wy PiS-owcy nie krytykujecie Komorwskiego za to, że robi z Polski amerykańskiego dywersanta w Europie wschodniej - i co gorsza robi to za darmo? Dlaczego nie krytykujecie go za to, że zgodził się na rabunek pieniędzy z OFE? Odpowiedź: bo w tych kwestiach niczym się od PO/PSL nie różnicie!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~wizja_szoguna

http://www.almoc.pl/upload/20150406230919uid2.jpg

! Odpowiedz
0 2 ~tokijskie_jaja

drugi Cayce, polski śpiący prorok - podrzemie sobie to i wizja mu się przyśni jakaś.....wizjoner od siedmiu boleści

! Odpowiedz
25 4 ~real

Prawda jest taka, ze Duda zgarnie jak zwykle niewyksztalconych i łatwowiernych Polaczków, których wystarczy postraszyć euro, chociaż oni nic nie rozumieją... dobrze, że na szczęscie nie są oni w wiekszości, bo ekonomia dla nich to kosmos.

! Odpowiedz
2 24 ~fiction

jeżeli wyborcy Bula to elita, inteligencja, mędrcy i ogólnie siła przewodnia nowoczesnego narodu, to ja się nie dziwię, że Polska wygląda tak a nie inaczej :)
Jednocześnie jestem dumny z faktu, że dla głupców popierających obecną sprzedajną władzę na czele której stoi pospolity analfabeta, jestem osobą niewykształconą i łatwowierną, ba jestem Polaczkiem :) Dla mnie to duma być Polakiem, Polaczkiem a nie pospolitym ćwokiem i idiotą jak każdy z PO i popierający PO bo jakże inaczej nazywać ludzi, którzy uwierzyli w brednie głoszone przez TVN czy pisane w tabloidzie z Czerskiej, że Kaczyński przyjdzie do nich o 6 rano i ich zamknie. itp. itd. :D :P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~wykształcony odpowiada ~fiction

dzieki fiction, miałem napisać podobnie ale mnie uprzedziłeś.....człowiek który używa pisowni "bulu i nadzieji" nie dostanie mojego poparcia chociażby kandydował na ciecia w moim bloku.........

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil