Komorowski kontra Duda - wizje gospodarcze

- Bronisław Komorowski wyraźnie apeluje do tej części Polaków, która jest w stanie podpisać się pod stwierdzeniem, że przez ostatnie 25 lat Polska odniosła niekwestionowany sukces, a integracja europejska jest słusznym kierunkiem rozwoju – ocenił prof. Witold Orłowski.

Komorowski kontra Duda - wizje gospodarcze

Start odtwarzacza ...

Choć zdaniem ekonomisty, wybory prezydenckie nie mają większego wpływu na polską gospodarkę, można zauważyć ich oddziaływanie długookresowe. Orłowski podkreśla, że wizje gospodarcze dla naszego kraju dwóch głównych kandydatów na urząd Prezydenta RP znacznie się różnią, nie tylko kwestią wejścia do strefy euro.

- Andrzej Duda odwołuje się z kolei do obywateli, którzy widzą wiele niejasności w polskim rozwoju, a stwierdzenie, że ostatnie 25 lat to jednoznaczny sukces, jest przynajmniej zbyt mocne. Apeluje też po tych, którzy mają wątpliwości co do integracji z Unią Europejską.

Kandydat PiS sięgnął także po temat przystąpienia Polski do strefy euro, wykorzystując go chociażby w swoich spotach wyborczych, nie był to jednak zabieg trafiony. – Doskonale wiadomo, że w tej kwestii decydować będzie Parlament, zmieniając wcześniej Konstytucję, bez tego o żadnych zmianach nie może być mowy.
Zdaniem prof. Witolda Orłowskiego, znaczna większość ekonomistów przychyla się do poglądów Bronisława Komorowskiego, deklarującego potrzebę większej integracji z UE. Dodaje też, że pierwszą kwestią gospodarczą, jaką powinien zająć się przyszły Prezydent RP, jest plan współpracy z rządem po wyborach parlamentarnych, które mogą okazać się sporym zaskoczeniem.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~kavi

- obecnego prezydenta Komorowskiego wizji gospodarczych nie muszę; słuchać, sprawdzać, bo pięć lat jest prezydentem i wszystko robi, by obciążyć; robotników, pracowników, emerytów nieudolnością rządu PO + PSL, miernych ludzi ze swojej partii PO. A EP Andrzejowi Dudzie wierzę na słowo, bo widzę i słyszę, co dla Polski i Polaków robi w EP i UE, i to mi wystarczy - głosuję na Niego wraz z całą rodziną pełnoprawnych wyborców!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~Femine

Nie można zaprzeczyć, że ostatnie 25 lat, Polska ruszyła z kopyta, mało który kraj osiągnął tyle przez tak krótki okres czasu. Uważam, że powinno się przyjmować postawę obecnego prezydenta i szukać pozytywnych przykładów w polskiej historii, a nie tylko negować, odgrzebywać zaszłości czy mówić, że wszystko jest źle jak Duda, bo wcale tak nie jest. Mamy wiele powodów do zadowolenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Adam222

Komorowski reprezentuje złodziei z PO, którzy razem z banksterami rozkradają Polskę już 8 lat. Czas z tym skończyć.

! Odpowiedz
0 4 ~miro

dokonania gajowego doktora to podwyżka VAT-tu, podniesienie wieku emerytalnego, tak nas kocha komorusek

! Odpowiedz
0 4 ~gość-999

Jak taki profesor to powinien zauważyć jakie byłoby bezrobocie gdyby je uczciwie policzyć dodając też i miliony ludzi, którzy opuścili ten kraj, a nie udawać, że nic się nie stało.

! Odpowiedz
1 6 ~ekonom

cyt: "Zdaniem prof. Witolda Orłowskiego, znaczna większość ekonomistów przychyla się do poglądów Bronisława Komorowskiego, deklarującego potrzebę większej integracji z UE." - ciekawe jak orłowski policzył że większość ekonomistów przychyla się do "poglądów" komorowskiego. Moim zdaniem jest odwrotnie i kto mi udowodni że nie?. Typowa machinacja i nadużycie - guru orlowski tak powiedział to tak jest. A z jakiej to takiej parady? cytujac N. Dyzmę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~endi

Gdy ciągle jest źle i wszystko jest do doopy
To jest zawsze wina Prezydenta Kooooopy ...

! Odpowiedz
1 12 ~analityk

W ciągi 5 lat Komorowski pokazał swoje "wizje gospodarcze". Pomijając to, że jest ekonomicznym analfabetą (zresztą nie tylko ekonomicznym...), żyrował wszystkie decyzje rządu. Dzięki temu rosło: VAT, wiek emerytalny, zadłużenie, składka zdrowotna, biurokracja i malały:majątek narodowy, aktywa OFE i liczba młodych Polaków w kraju.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~hm

Dżuma i tyfus, jak mawiał klasyk.

! Odpowiedz
0 6 ~www

Czy "25 wolności" obchodzone nieustająco z wielkim hukiem dało każdemu obywatelowi równe szanse, możliwości, równe traktowanie wobec prawa i aparatu państwa? Czy tzw. sukces Polski to wynik optymalnej polityki władz czy przedsiębiorczość obywateli pomimo niesprzyjających warunków prawnych/fiskalnych/gospodarczych? Zachęcam do przemyśleń.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil