Komorowski kontra Duda - wizje gospodarcze

- Bronisław Komorowski wyraźnie apeluje do tej części Polaków, która jest w stanie podpisać się pod stwierdzeniem, że przez ostatnie 25 lat Polska odniosła niekwestionowany sukces, a integracja europejska jest słusznym kierunkiem rozwoju – ocenił prof. Witold Orłowski.

Komorowski kontra Duda - wizje gospodarcze

Start odtwarzacza ...

Choć zdaniem ekonomisty, wybory prezydenckie nie mają większego wpływu na polską gospodarkę, można zauważyć ich oddziaływanie długookresowe. Orłowski podkreśla, że wizje gospodarcze dla naszego kraju dwóch głównych kandydatów na urząd Prezydenta RP znacznie się różnią, nie tylko kwestią wejścia do strefy euro.

- Andrzej Duda odwołuje się z kolei do obywateli, którzy widzą wiele niejasności w polskim rozwoju, a stwierdzenie, że ostatnie 25 lat to jednoznaczny sukces, jest przynajmniej zbyt mocne. Apeluje też po tych, którzy mają wątpliwości co do integracji z Unią Europejską.

Kandydat PiS sięgnął także po temat przystąpienia Polski do strefy euro, wykorzystując go chociażby w swoich spotach wyborczych, nie był to jednak zabieg trafiony. – Doskonale wiadomo, że w tej kwestii decydować będzie Parlament, zmieniając wcześniej Konstytucję, bez tego o żadnych zmianach nie może być mowy.
Zdaniem prof. Witolda Orłowskiego, znaczna większość ekonomistów przychyla się do poglądów Bronisława Komorowskiego, deklarującego potrzebę większej integracji z UE. Dodaje też, że pierwszą kwestią gospodarczą, jaką powinien zająć się przyszły Prezydent RP, jest plan współpracy z rządem po wyborach parlamentarnych, które mogą okazać się sporym zaskoczeniem.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~kavi

- obecnego prezydenta Komorowskiego wizji gospodarczych nie muszę; słuchać, sprawdzać, bo pięć lat jest prezydentem i wszystko robi, by obciążyć; robotników, pracowników, emerytów nieudolnością rządu PO + PSL, miernych ludzi ze swojej partii PO. A EP Andrzejowi Dudzie wierzę na słowo, bo widzę i słyszę, co dla Polski i Polaków robi w EP i UE, i to mi wystarczy - głosuję na Niego wraz z całą rodziną pełnoprawnych wyborców!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~Femine

Nie można zaprzeczyć, że ostatnie 25 lat, Polska ruszyła z kopyta, mało który kraj osiągnął tyle przez tak krótki okres czasu. Uważam, że powinno się przyjmować postawę obecnego prezydenta i szukać pozytywnych przykładów w polskiej historii, a nie tylko negować, odgrzebywać zaszłości czy mówić, że wszystko jest źle jak Duda, bo wcale tak nie jest. Mamy wiele powodów do zadowolenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Adam222

Komorowski reprezentuje złodziei z PO, którzy razem z banksterami rozkradają Polskę już 8 lat. Czas z tym skończyć.

! Odpowiedz
0 4 ~miro

dokonania gajowego doktora to podwyżka VAT-tu, podniesienie wieku emerytalnego, tak nas kocha komorusek

! Odpowiedz
0 4 ~gość-999

Jak taki profesor to powinien zauważyć jakie byłoby bezrobocie gdyby je uczciwie policzyć dodając też i miliony ludzi, którzy opuścili ten kraj, a nie udawać, że nic się nie stało.

! Odpowiedz
1 6 ~ekonom

cyt: "Zdaniem prof. Witolda Orłowskiego, znaczna większość ekonomistów przychyla się do poglądów Bronisława Komorowskiego, deklarującego potrzebę większej integracji z UE." - ciekawe jak orłowski policzył że większość ekonomistów przychyla się do "poglądów" komorowskiego. Moim zdaniem jest odwrotnie i kto mi udowodni że nie?. Typowa machinacja i nadużycie - guru orlowski tak powiedział to tak jest. A z jakiej to takiej parady? cytujac N. Dyzmę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~endi

Gdy ciągle jest źle i wszystko jest do doopy
To jest zawsze wina Prezydenta Kooooopy ...

! Odpowiedz
1 12 ~analityk

W ciągi 5 lat Komorowski pokazał swoje "wizje gospodarcze". Pomijając to, że jest ekonomicznym analfabetą (zresztą nie tylko ekonomicznym...), żyrował wszystkie decyzje rządu. Dzięki temu rosło: VAT, wiek emerytalny, zadłużenie, składka zdrowotna, biurokracja i malały:majątek narodowy, aktywa OFE i liczba młodych Polaków w kraju.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~hm

Dżuma i tyfus, jak mawiał klasyk.

! Odpowiedz
0 6 ~www

Czy "25 wolności" obchodzone nieustająco z wielkim hukiem dało każdemu obywatelowi równe szanse, możliwości, równe traktowanie wobec prawa i aparatu państwa? Czy tzw. sukces Polski to wynik optymalnej polityki władz czy przedsiębiorczość obywateli pomimo niesprzyjających warunków prawnych/fiskalnych/gospodarczych? Zachęcam do przemyśleń.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 ~Politecka

Komoruski tak zna się na gospodarce jak kura na gramatyce. Ta pokraczna zdradziecka kreatura dzięki żydowskiej żonie, kasie i układom złapał się dźwigowego haka, którego operator do góry podnosi. Widać że się trzyma lecz sił brakuje , i nie długo spie.... się z wielkim hukiem

! Odpowiedz
2 16 ~ztrzech

Sukces to odniosła Polska ale w okresie międzywojennym.Teraz jedynie żebrzemy o jałmużnę od innych

! Odpowiedz
4 2 ~Biedak

Ani Duda ani Ruska Buda. Trzeba głosować na kogoś zupełnie niezwiązanego z partiami politycznymi, które od 25 lat są przy korycie.

! Odpowiedz
3 23 ~foxi

Słyszałem, że ktoś tam szykuje darmowe jaja na spotkanie z Bronkiem ...
Przecież to wielka szkoda, on chyba ma dosyć kasy, dajcie lepiej jajka potrzebującym !
Co tu tyle narzekacie ? Ja tam jestem w pełni zadowolony. Pracuję po 12 godzin dziennie na budowie, zarabiam całe 1300zł. do ręki. Szef jest też zadowolony i powiedział,że przedłuży umowę o 3 miesiące ! Więc trochę pieniędzy odłożę. Odżywiam się karmą dla psów, a nocą wybieram z kontenera za biedronką wyrzucone tam kiełbaski, rybki i chlebek (najtaniej mi wychodzi), na browarek też starcza. Odkładam kasę bo chcę sobie kupić taki zegarek jaki ma pan Nowak z PO, to chyba dobra inwestycja, on się na tym zna. Trochę choruję, ale nie wiem co mi jest, bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem. Nie przejmuję się swoją chorobą, bo przecież pan Tusk powiedział, że będę pracował do 67 lat, no i pan prezydent przecież przyklepał tą ustawę, a więc spoko! Teraz zapłacę tylko parę zł. na ZUS, i moja emeryturka co roku będzie wyższa. W 2015 dostaję całe 36 zł. więcej, a w 2016 4,0zł. - to nieco mniej, ale zawsze coś. Za 20 latek coś się tam nazbiera, więc nie muszę zaciskać pasa... Nie wiem czemu jakiś tam cudem ci pismacy i kelnerzy twierdzą, że Polska to h..., d..., i kamieni kupa, a my to frajerzy i murzyni ! Czytam codziennie "Gazetę Wyborczą" i oglądam TVN i stąd wiem , że jest mi tu najlepiej i nie muszę wyjeżdżać za granicę za pracą, tam ponoć dostają nawet 8,5Euro/godz., ale to pewnie tylko propaganda ! Popieram PO, bo przeczytałem w GW , że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele, wiele gorsza... A więc jajka co będą do Waszej dyspozycji przed spotkaniem z Bronkiem dajcie lepiej mnie . Z góry Wam dziękuję !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 2 ~xxx111

1300 zł na budowie? Niezły musi być z ciebie nieudacznik.

! Odpowiedz
0 2 ~www

Niezłe jaja!

! Odpowiedz
2 12 ~sonia

No tak Orłowski, Petru w roli dyżurnego ekonomisty PO na zasadzie zawsze z partią.

! Odpowiedz
25 4 ~real

Prawda jest taka, ze Duda zgarnie jak zwykle niewyksztalconych i łatwowiernych Polaczków, których wystarczy postraszyć euro, chociaż oni nic nie rozumieją... dobrze, że na szczęscie nie są oni w wiekszości, bo ekonomia dla nich to kosmos.

! Odpowiedz
2 24 ~fiction

jeżeli wyborcy Bula to elita, inteligencja, mędrcy i ogólnie siła przewodnia nowoczesnego narodu, to ja się nie dziwię, że Polska wygląda tak a nie inaczej :)
Jednocześnie jestem dumny z faktu, że dla głupców popierających obecną sprzedajną władzę na czele której stoi pospolity analfabeta, jestem osobą niewykształconą i łatwowierną, ba jestem Polaczkiem :) Dla mnie to duma być Polakiem, Polaczkiem a nie pospolitym ćwokiem i idiotą jak każdy z PO i popierający PO bo jakże inaczej nazywać ludzi, którzy uwierzyli w brednie głoszone przez TVN czy pisane w tabloidzie z Czerskiej, że Kaczyński przyjdzie do nich o 6 rano i ich zamknie. itp. itd. :D :P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~wykształcony odpowiada ~fiction

dzieki fiction, miałem napisać podobnie ale mnie uprzedziłeś.....człowiek który używa pisowni "bulu i nadzieji" nie dostanie mojego poparcia chociażby kandydował na ciecia w moim bloku.........

! Odpowiedz
2 6 ~wizja_szoguna

http://www.almoc.pl/upload/20150406230919uid2.jpg

! Odpowiedz
0 2 ~tokijskie_jaja

drugi Cayce, polski śpiący prorok - podrzemie sobie to i wizja mu się przyśni jakaś.....wizjoner od siedmiu boleści

! Odpowiedz
6 8 ~skoczek

Ostra krytyka Komorowskiego owszem, ale nie z pozycji PiS-owskich. Dlaczego wy PiS-owcy nie krytykujecie Komorwskiego za to, że robi z Polski amerykańskiego dywersanta w Europie wschodniej - i co gorsza robi to za darmo? Dlaczego nie krytykujecie go za to, że zgodził się na rabunek pieniędzy z OFE? Odpowiedź: bo w tych kwestiach niczym się od PO/PSL nie różnicie!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 29 ~Bul

Komorowski i wizje? ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha LEŻĘ! aleś bankierze przywalił. Powyższy jegomość co najwyżej może mieć wizję jeszcze raz wejść sobie na krzesło. Zdrowia życzę i takiego poczucia humoru jak teraz :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 24 ~JanWincent

Chodź szogunie, mam wizję gospodarczą. hahaha

! Odpowiedz
2 16 ~kk

Panie komorowski czas na emeryture.

! Odpowiedz
1 15 ~tt

szkoda, że nie taką gwarantującą ustawowe minimum socjalne :) ale masz rację. Czas najwyższy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil