"Kommiersant": Rosja i Białoruś po gospodarce zajmą się integracją polityczną

2019-11-09 18:47
publikacja
2019-11-09 18:47

Po integracji gospodarczej Rosja i Białoruś zajmą się integracją polityczną – prognozuje w sobotę dziennik "Kommiersant"; moskiewska gazeta podała, że Moskwa i Mińsk uzgodniły 16 z 31 "map drogowych" dotyczących pogłębienia współpracy gospodarczej.

/ fot. REUTERS/Dmitri Lovetsky/Pool / FORUM

Po wdrożeniu założeń zapisanych w "mapach drogowych" dotyczących gospodarki będzie można mówić o integracji politycznej; idea polega na tym, by po gospodarce iść w kierunku polityki – powiedziało dziennikowi źródło w strukturach rządowych Rosji.

Powołując się na źródła zaznajomione z trwającymi obecnie rozmowami na szczeblu rządów Rosji i Białorusi, "Kommiersant" podaje, że 16 "map drogowych" uzgodniono w całości. Większość spośród 31 "map drogowych" ma być ustalona przed 19 listopada, gdy w Moskwie spotkają się premierzy Rosji i Białorusi - Dmitrij Miedwiediew i Siarhiej Rumas. Szefowie rządów mają zająć się nierozwiązanymi dotąd problemami, do których należy rolnictwo i energetyka. "Kommiersant" zaznacza, że pięć spośród 31 "map drogowych" dotyczy takich kwestii jak utworzenie jednolitych rynków energii elektrycznej, ropy, gazu i produktów naftowych oraz rozwoju elektrowni atomowej.

Jeszcze jedną kwestią problematyczną pozostają przepisy podatkowe. Białoruś nie zgadza się z planami zakładającymi, że do 1 kwietnia 2021 roku Państwo Związkowe będzie miało jednolity kodeks podatkowy – relacjonuje moskiewski dziennik.

Wszystkie gospodarcze "mapy drogowe" strony mają uzgodnić przed 1 grudnia br. Gdyby się to udało, zatwierdzono by je w Moskwie 8 grudnia, na który przypadać będzie 20. rocznica podpisania przez Rosję i Białoruś umowy o Państwie Związkowym – zapowiada "Kommiersant". (PAP)

awl/ ulb/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
drabio
Za ryj, krótko i do ziemi... To się nazywa "prawdziwa integracja" w Rosyjskim wydaniu. U nas przynajmniej było referendum... Czy Białorusin będzie miał szansę się wypowiedzieć?
wektorwg
Potiomkin jedz na Białoruś poproś o azyl bo ci w UE źle
potiomkin
Kraje WNP zacieśniają współpracę a Unia się rozpada. Polska jak zwykle znowu postawiła na niewłaściwych sojuszników - obcych kulturowo i cywilizacyjnie, na których już nie raz się zawiedliśmy. Więcej współpracy i integracji ze Słowianami a będzie dobrze.
jkendy
W krajach WNP jak wyjedziesz 50 km za miasto to nie ma co żreć taka to integracja.

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki