Komitet Społeczny RM pozytywnie o projekcie ws. waloryzacji rent i emerytur

Komitet Społeczny Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt ustawy dotyczący waloryzacji rent i emerytur w 2019 r. - poinformowano w środę na Twitterze. Projekt zakłada m.in. wzrost minimalnych emerytur i rent do 1100 zł, a najmniejszą waloryzację na poziomie 70 zł.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

W pierwszych dniach listopada szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska informowała o skierowaniu projektu do konsultacji międzyresortowych i konsultacji społecznych.

"#KomitetSpołecznyRM pozytywnie zaopiniował projekt ustawy dot. waloryzacji rent i emerytur w 2019 roku" podano w środowym tweecie komitetu.

Zmiany mają polegać na podwyższeniu najniższych świadczeń do 1100 zł w przypadku najniższej emerytury i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Z kolei najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy ma wynosić 825 zł. Nowy mechanizm przewiduje, że emeryci dostaną minimum 70 zł podwyżki.

Minister informowała na początku listopada, że zaproponowane rozwiązania będą kosztowały 8 mld 443 mln zł. Mają one objąć 4 mln 842 emerytów i rencistów (spoza rolniczego systemu ubezpieczeń społecznych), 114 tys. osób, które pobierają zasiłki i świadczenia przedemerytalne, 280 tys. osób, które pobierają renty socjalne i 1 mln emerytów z KRUS.(PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mark/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 search

Jeszcze troche a waloryzacje beda jak w Wenezueli, a dochody z watu przekrocza 1 mln procent.

! Odpowiedz
10 16 trooper

Zaopiniował pozytywnie RM, czyli Rada Ministrów, czy może Radio Maryja w tym przypadku?

! Odpowiedz
24 38 jendreka

I znów kiełbasa wyborczą. Boże, jeśli jesteś, uwolnij mnie i Polskę od fałszu, kłamstwa i poniżenia.

! Odpowiedz
14 25 jendreka

Cieszmy się chwilą, bo jak to w piosence, w życiu ważne, liczą się tylko chwilę. Pamiętacie? Młodzi zapewne nie, więc się cieszą. Zobaczymy jak długo.

! Odpowiedz
27 30 jendreka

Komitet PZPR zadecydował i zaopiniować i zatwierdził i hgw co jeszcze, tak to było w latach 70, 80. Dzisiaj wraca pod zmienionym szyldem PiS.

! Odpowiedz
8 20 h-b

A łacha komitetu ... w ciągu ostatnich 5 lat !!! zdecydowana większość emerytów otrzymała niewiele więcej jak 50 zł netto tej tylko z nazwy od lat tzw. niby ,,waloryzacji emerytur"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne