Komisja weryfikacyjna unieważniła przyznanie prawie 2 mln zł odszkodowania za nieruchomość przy ul. Kolskiej

2020-02-18 11:42
publikacja
2020-02-18 11:42

Komisja weryfikacyjna unieważniła przyznanie w 2015 r. niemal 2 mln zł odszkodowania za część nieruchomości przy ul. Kolskiej w Warszawie; decyzję o przyznaniu ponad 900 tys. zł wydano na rzecz osoby, która nie żyła od 29 lat - poinformował szef komisji Sebastian Kaleta.

/ fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, po posiedzeniu niejawnym, Kaleta powiedział, że Komisja orzekła o stwierdzeniu nieważności decyzji prezydent m.st. Warszawy z sierpnia 2015 r. o przyznaniu niemal 2 mln odszkodowania za część nieruchomości przy ul. Kolskiej.

"Komisja stwierdziła rażące naruszenie prawa, poprzez skierowanie decyzji odszkodowawczej w stosunku do osoby zmarłej reprezentowanej przez kuratora" - odczytywał uzasadnienie decyzji Kaleta.

Jak wyjaśnił, prawie połowa odszkodowania, czyli ponad 900 tys. zł przyznano mężczyźnie, który zmarł w kwietniu 1986 r. "Kiedy organ wydał decyzję reprywatyzacyjną nie żył już od 29 lat" - wskazywał Kaleta. Dodał, że m.st. Warszawa uchybiło "elementarnym obowiązkom polegającym na poprawnym ustaleniu stanu faktycznego".

Podsumował, że Komisja wydała już 146 decyzji w stosunku do nieruchomości i ponad 200 decyzji odszkodowawczych na rzecz mieszkańców pokrzywdzonych wskutek reprywatyzacji. Komisja - jak dodał - uczestniczy w 600 postępowaniach sądowych w związku z wydawanymi decyzjami. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/tgo/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Reprywatyzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki