Komisja weryfikacyjna: odszkodowania i zadośćuczynienia dla lokatorów Poznańskiej 14

Komisja weryfikacyjna zdecydowała we wtorek o przyznaniu ponad 286 tys. zł lokatorom kamienicy przy ul. Poznańskiej 14. Łącznie w sprawach odszkodowań i zadośćuczynień dla tych lokatorów komisja wydała 14 decyzji.

"Łączna kwota przyznanych dziś odszkodowań i zadośćuczynień to jest 286 tys. 464 zł i 56 gr" - przekazał przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Jak zaznaczył wnioskodawcy domagający się odszkodowań w ocenie komisji spełnili wszystkie przesłanki wynikające z przepisów - złożyli wnioski w terminie i wykazali niezbędne okoliczności, w tym, iż po wydaniu decyzji reprywatyzacyjnej "w ich majątku powstała szkoda majątkowa w postaci konieczności uiszczenia niezasadnie podniesionego czynszu najmu".

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję reprywatyzacyjną władz Warszawy ws. nieruchomości przy ul. Poznańskiej 14 - jako wydaną z rażącym naruszeniem prawa - i odmówiła ustanowienia prawa użytkowania wieczystego we wrześniu 2017 r. W grudniu zeszłego roku sąd administracyjny uznał, że m.in. w sprawie tej nieruchomości strony mają możliwość skargi do sądu na decyzję komisji. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński, Grzegorz Bruszewski

mja/ gb/ mok/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj