REKLAMA

"Komisja Prawa i Sprawiedliwości". Kosiniak-Kamysz zapowiada powołanie komisji śledczej

2022-07-15 11:03
publikacja
2022-07-15 11:03
"Komisja Prawa i Sprawiedliwości". Kosiniak-Kamysz zapowiada powołanie komisji śledczej
"Komisja Prawa i Sprawiedliwości". Kosiniak-Kamysz zapowiada powołanie komisji śledczej
fot. Maciej Goclon / / FotoNews

Powołanie sejmowej komisji śledczej pod symboliczną nazwą „Komisja prawa i Sprawiedliwości” zapowiedział w piątek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem komisja posłuży do rozliczenia działań niezgodnych z prawem.

W rozmowie w Radiu Wrocław Kosiniak-Kamysz został zapytany, kiedy taka komisja rozliczająca obecnie rządzących powstanie i jakie miałaby uprawnienia.

„Oczywiście po kolejnych wyborach. To jest komisja sejmowa oczywiście. To jest możliwość powołania komisji sejmowej, specjalnej komisji sejmowej ze specjalnymi uprawnieniami. Myślę, że z uprawnieniami śledczymi” - powiedział prezes PSL.

Zaznaczył, że wszyscy, którzy są uczciwi, którzy postępują zgodnie z prawem na pewno nie mają się czego obawiać, natomiast komisja rozliczy działania osób nieuczciwych.

„Wszyscy ci, którzy postępują niezgodnie z prawem, którzy sprzeniewierzyli się składnym obietnicom i przysięgom. Ci, którzy zmarnotrawili przede wszystkim pieniądze publiczne. Przepalenie 1,3 miliarda w Ostrołęce w bloku węglowym, który nigdy nie zafunkcjonował, wybory kopertowe, czy 246 milionów złotych wydanych już, zadłużonych na spółkę pilnującej łąki pod Warszawą w Baranowie. To są ewidentne przykłady osób, czy działań, które będą rozliczone i powołamy taką ważną komisję, pod symboliczną nazwą: +Komisja Prawa i Sprawiedliwości+” - powiedział Kosiniak-Kamysz.(PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
endes
Jestem za… ktoś musi w końcu pociągnąć do odpowiedzialności tych marnotrawców i drukarzy
aerk
Wypisz wymaluj przypomina komisje powołaną przez lewakow przeciw PISowi po ich pierwszych rządach. Na czele komisji stal wtedy poseł Czuma, Było bicie politycznej piany, chęć rozliczenia rzekomych nieprawidłowości. Tymczasem okazało się, ze nic nie znaleziono. Uczciwego posła Czumę koledzy POlitycy wmanewrowali w nagonkę Wypisz wymaluj przypomina komisje powołaną przez lewakow przeciw PISowi po ich pierwszych rządach. Na czele komisji stal wtedy poseł Czuma, Było bicie politycznej piany, chęć rozliczenia rzekomych nieprawidłowości. Tymczasem okazało się, ze nic nie znaleziono. Uczciwego posła Czumę koledzy POlitycy wmanewrowali w nagonkę polityczna.
max5000
Rząd PO-PSL tak służył Polsce ze na koniec drugiej kadencji w 2015 r. 98% gazu zużywanego w Polsce pochodziło z Rosji i ponad 80% ropy. Przez 8 lat doprowadzili do całkowitego uzaleznienia Polski od dostaw surowców z Rosji. Czemu to robili? Czemu nie dbali o niezależność energetyczną Polski? Trzeba by spytać Tusk, Pawlaka i Rząd PO-PSL tak służył Polsce ze na koniec drugiej kadencji w 2015 r. 98% gazu zużywanego w Polsce pochodziło z Rosji i ponad 80% ropy. Przez 8 lat doprowadzili do całkowitego uzaleznienia Polski od dostaw surowców z Rosji. Czemu to robili? Czemu nie dbali o niezależność energetyczną Polski? Trzeba by spytać Tusk, Pawlaka i Komorowskiego.
kacz-jong-un
Jestem za, aczkolwiek to będzie trudne. Poza tym zapomniał wspomnieć o przeznaczaniu pieniędzy podatników na swoją propagandę polityczną w TVPis i nie tylko, a za chwilę wyjdzie pewnie jakiś wał z Konsorcjum Spożywczym.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki