REKLAMA

Komisja Nadzoru Finansowego zajmie się sprawą prezesa PZU

2006-12-18 15:45
publikacja
2006-12-18 15:45
Dziś Komisja Nadzoru Finansowego zajmie się sprawą zgody dla Jaromira Netzla na pełnienie przez niego funkcji prezesa PZU. Neztzel został powołany na stanowisko prezesa 8 czerwca 2006 r. Choć Netzel od pół roku pełni swoja funkcję, nie ma jeszcze na to formalnej zgody nadzoru.

Od pewnego czasu KNF uzupełnia dokumenty dotyczące Netzla. Dziś jednak zabraknie opinii rady nadzorczej PZU, ponieważ rada nie mogła przygotować tej opinii. Tydzień temu okazało się, że członkowie rady nadzorczej PZU, którzy reprezentują Eureko (ma 33 proc. akcji minus jedna akcja), nie dostali pisma z KNF adresowanego do przewodniczącego rady w sprawie Netzla.

Przedstawiciele Eureko dowiedzieli się o fakcie z pisma od Agaty Rowińskiej reprezentującej Skarb Państwa w radzie nadzorczej PZU. List wpłynął do PZU 30 października, od tego czasu odbyły się już dwa posiedzenia rady nadzorczej. Na żadnym z nich zarząd PZU nie poinformował, że takie pismo wpłynęło. Z tego względu członkowie reprezentujący Eureko napisali do KNF, że rada nadzorcza nie miała możliwości odbycia dyskusji w tej sprawie i opinia nie będzie mogła być przygotowana.

Decyzja nadzoru (chodzi również o poprzedniczkę KNF – Komisję Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych) była wielokrotnie odkładana. Były przewodniczący KNUiFE prof. Jan Monkiewicz jest zdania, że komisja nie wydała decyzji, bo nie wpłynęła pełna dokumentacja. Brakowało opinii prokuratury i nadzoru bankowego nt. pracy Netzla w PKO BP.

D. B.
Na podstawie: PAP
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~KNF
Niezla sciema - KNF zrobi wszystko , zeby sprawa sie nie zajac bo narazila by sie WP Jaroslawowi I
~Dociekliwy
A kadra potencjalnych milionerów szuka już ciepłych posad.
Patrz pod adresem:
http://www.goldenline.pl/maciej_obuchowicz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki