REKLAMA

Komentarz po sesji

2000-10-03 17:44
publikacja
2000-10-03 17:44

Komentarz po sesji

Giełda odczuła wczorajsze dane o deficycie obrotów bieżących. Zdecydowanie ta informacja, a nie kolejny spadek NASDAQ'a (chociaż też trochę pomógł) spowodowała przecenę. Spadki i tak były ograniczone bo jak zwykle rosnący  Euroland ograniczył podaż. Gdyby nie taki układ to byłoby dużo gorzej. Swoją drogą Euroland od kilku sesji zachowuje się znakomicie i pytanie tylko co by robił gdyby rynki amerykańskie przebiły się przez poziomy wsparcia.
Spadki były spore szczególnie w grupie dużych spółek i nie ominęły sektora TMT, który tak dobrze się wczoraj zachowywał. Nie można mieć złudzeń: te dane to koniec marzeń o hossie, a początek myślenia o kryzysie walutowym. Ciekaw jestem co stanie się ze złotówką, gdy zakończy się temat wymiany waluty na złote przy płatności za TPSA. Obawiam się, ze inwestorzy chcący opuścić nasz rynek akcji dobrze wiedzą o tym ,ze po zakończeniu tego procesu nie zamienią złotówek na waluty po korzystnym kursie. To może przyspieszać wyprzedaż.
Podczas notowań ciągłych tylko przez bardzo krótki okres kursy spadały. Przez olbrzymią większość sesji indeks był bliski temu z fixingu, a poszczególne spółki również dużo nie odbiegały od tej fazy rynku. Bardzo dobrze, jak zwykle ostatnio, zachowywały się spółki sektora TMT - ciągłe polowanie na odbicie i wiara w decyzje FOMC i w to, że NASDAQ jest przy poziomie istotnego wsparcia. To była bardzo mądra taktyka ze strony podaży, żeby pozwolić, a nawet może pomóc, na takie wzrosty. Jeśli układ giełd światowych będzie dobry to będzie można podciągnąć rynek i sprzedać drożej. Już na ciągłych można było trochę akcji ulokować. I obawiam się, że to nie kupowały silne ręce.
Informacje o tym, że koncesje na UMTS stanieją są "niby" dobre. Może to i lepie dla zainteresowanych spółek (może bo cena i tak jest za wysoka), ale takie obniżenie ceny wyraźnie pokazywałoby na trudności ze sprzedaniem tych koncesji i źle rokowałoby projektowi budżetu. To wszystko jednak nie dotyczy jutrzejszej sesji. Decyzja o tym co będzie na sesji jutrzejszej zostanie podjęta o 20.15 i 22.00 w USA.

 
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki