REKLAMA

Komentarz po sesji

2000-09-22 18:24
publikacja
2000-09-22 18:24

Komentarz po sesji

Dzisiejsza sesja zapowiadała się na emocjonującą i rzeczywiście taka była. Duże spadki chyba nikogo nie zdziwiły (może tylko tych, którzy nie wiedzieli o co chodzi z Intelem). Jak na taką przecenę dającą w wyniku przebicie wszelkich linii trendu i poprzedzoną znaczną słabością rynku to i tak fixing i dogrywki były bardzo spokojne. Nie było RS i OS, nie było dużych nadwyżek sprzedaży.... Nie wyglądało na to, żeby bardzo wielu dużych inwestorów przestraszyło się zaistniałej sytuacji. To oczywiście może być mylące, ale podaż olbrzymia nie była.
Takie zachowanie rynku potwierdzały notowania ciągłe, kiedy indeks zaczął na niewielkim minusie, a potem systematycznie piął się w górę. Po decyzji wspólnej ECB, Banku Japonii i FED o wystąpieniu w obronie euro indeksy europejskie zaczęły odrabiać straty, a nasz rynek ruszył ostro do góry. Potem obawy o efekt otwarcia w USA przeważył i kursy zaczęły spadać. tak było już do 15.30. Otwarcie NASDAQ'a  (ponad -200 pkt.) zrobiło duże wrażenie. Dziwiło mnie szczerze mówiąc na kim bo wydawało się, że wszyscy powinni być tego świadomi. Pod sam koniec znowu górę zaczął brać popyt  widząc, że Euroland nie reaguje na spadki w USA. Indeksy w Eurolandzie zakończyły sesje na plusach. To dobra i zła wiadomość. Dobra jeśli rynki amerykańskie wybronią się (co mocno podejrzewałem od początku sesji określając prawdopodobieństwo na 40%). Zła jeśli nie obronią się , a szczegóły obrony euro okażą się rozczarowujące dla rynków.
Trzeba też pamiętać, że prezydent Clinton w każdej chwili może wydać decyzję o uruchomieniu rezerw ropy. To chwilowo obniżyłoby ceny (może nawet znacznie).  Taki układ mógłby spowodować bardzo dynamiczne odbicie na giełdach przed powtórnym załamaniem.
Głosowanie w sprawie skrócenia czasu pracy odłożono na następne posiedzenie Sejmu więc sprawa spada z wokandy. Pieniądze za TPSA mają być do 15.11 więc zagraniczni inwestorzy, nawet jeśli chcą wychodzić mają jeszcze trochę czasu.
Z punktu widzenia AT układ w Warszawie wygląda paskudnie, ale nie będę się teraz nad tym rozwodził - szerszy opis będzie w "Subiektywnej ocenie" w niedzielę. Ograniczę się teraz do stwierdzenia, że dynamiczny ruch w kierunku 1860 na WIG-20 jest najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem. Więcej po sesji w USA.

Uwaga: Od poniedziałku on-line powinien zacząć działanie serwis kontraktów w euromoney.pl. Można się z nim zapoznać pod:  http://www.euromoney.pl/futures/

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki