Kolumbia nie będzie wpuszczać wenezuelskich polityków z obozu Maduro

Kolumbijski urząd imigracyjny ogłosił w piątek, że unieważnił ok. 300 tymczasowych przepustek, którymi posługiwali się wenezuelscy politycy popierający prezydenturę Nicolasa Maduro. Politycy i członkowie ich rodzin korzystali z przepustek, by robić zakupy w Kolumbii.

"Skoro ok. 800 tys. Wenezuelczyków w ucieczce przed głodem przekroczyło granicę, aby osiedlić się w Kolumbii, nie ma żadnego sensu, aby zwolennicy wenezuelskiej dyktatury prezydenta Nicolasa Maduro korzystali z przywileju odwiedzania naszego kraju na podstawie przepustek, aby m.in. dokonywać u nas zakupów" - stwierdził w oficjalnym oświadczeniu szef kolumbijskiego urzędu imigracyjnego Christian Kruger.

Samochody ciężarowe z pomocą humanitarną dla Wenezueli przybywają do miasta granicznego Cucuta, mimo że rząd Maduro nie pozwala im na wjazd, blokując graniczny most. Uzasadnia swą postawę twierdzeniem, że chodzi tu o "polityczny show" ze strony Kolumbii i USA.

Kruger ogłosił, że wśród tych, którym kolumbijskie władze cofnęły przepustki graniczne są m.in. osoby z bliskiego otoczenia gubernatora wenezuelskiego stanu Zulia Omara Prieto i wiceprzewodniczącej Narodowej Rady Wyborczej Sandry Oblitas, a także burmistrzowie kilku miast, w tym Caracas, Sucre i Maracaibo.

Kolumbijskie władze oceniają na ok. 4 mln liczbę wenezuelskich emigrantów, który opuścili kraj w ciągu ostatnich kilkunastu lat. (PAP)

ik/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil