REKLAMA

Kolejny zatrzymany ws. korupcji w zarządzie dróg w Nowym Targu

2020-02-14 11:03
publikacja
2020-02-14 11:03
Kolejny zatrzymany ws. korupcji w zarządzie dróg w Nowym Targu
Kolejny zatrzymany ws. korupcji w zarządzie dróg w Nowym Targu
/ GDDKiA

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kolejną osobę w śledztwie dotyczącym przestępstw korupcyjnych w Urzędzie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu. Urzędnicy mieli przyjąć w sumie ponad 2,5 mln zł łapówek. Dotychczas zarzuty usłyszało czterech urzędników i 22 przedsiębiorców budowlanych.

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, zatrzymany to właściciel firmy będącej podwykonawcą konsorcjum firm realizujących zadania na rzecz Powiatowego Zarządu Dróg.

"Korzyści majątkowe były wręczane urzędnikowi w gotówce. Przeszukano siedzibę firmy oraz miejsce zamieszkania zatrzymanego. Zabezpieczono majątek podejrzanych na kwotę 64 tys. zł" – poinformował rzecznik.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty dotyczące udzielania korzyści majątkowych osobie pełniącej funkcje publiczne na łączną kwotę 15 tys. zł. Wobec podejrzanego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego na kwotę 25 tys zł oraz zakazu opuszczania kraju.

Dotychczas w śledztwie zgromadzono materiał dowodowy pozwalający na postawienie zarzutów korupcyjnych czterem urzędnikom Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu na kwotę ponad 2,5 mln zł. Przedstawiono także 144 zarzuty wręczania korzyści majątkowych dwudziestu dwóm przedsiębiorcom budowlanym, realizującym prace na rzecz PZD w Nowym Targu.

W trakcie postępowania śledczy zabezpieczyli mienie o wartości 1,8 mln zł i 7,7 tys. dolarów. W stosunku do podejrzanych zastosowano także poręczenia majątkowe na łączną kwotę 2,8 mln zł. W stosunku do pięciu z dwudziestu sześciu podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Krakowie Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki