Kolejny weekend z przerwami technicznymi w bankach

Aż 12 bankowych marek zaplanowało w ten weekend krótsze lub dłuższe przerwy w dostępie do swoich usług, które są spowodowane koniecznością przeprowadzenia prac nad systemami transakcyjnymi.

Z utrudnieniami w dostępie do bankowości internetowej muszą liczyć się klienci Citi Handlowego, Idea Banku, Lion’s Banku oraz Volkswagen Banku. W pozostałych instytucjach ograniczenia będą dotyczyły tylko wybranego obszaru działalności. W Banku Pekao oraz ING Banku Śląskim zostaną wyłączone usługi maklerskie. BGŻ BNP Paribas oraz BGŻOptima nie będą realizować na bieżąco części operacji, a PKO Bank Polski przeprowadzi prace nad aplikacją mobilną IKO, co nie pozostanie bez wpływu na klientów Inteligo. Z komunikatami banków powinni zapoznać się również posiadacze rachunków w Banku Pekao oraz neoBanku, które zapowiedziały przerwy w działaniu m.in. kart płatniczych. 

Kolejny weekend z przerwami technicznymi w bankach
Kolejny weekend z przerwami technicznymi w bankach (fot. lucadp / YAY Foto)

BGŻ BNP Paribas i BGŻOptima

Klienci BGŻ BNP Paribas oraz należącej do niego marki BGŻOptima nie zostaną w ten weekend pozbawieni dostępu do bankowości elektronicznej oraz mobilnej, jednak bank zapowiada innego rodzaju utrudnienia. Od godz. 23.00 19 maja 2017 r. do jutrzejszego poranka, tj. soboty 20 maja 2017 r. do godz. 7.00 banki nie będą realizować na bieżąco niektórych operacji, do których należy zlecanie przelewów wewnętrznych oraz otwieranie czy zrywanie lokat. W przypadku BGŻ BNP Paribas mogą występować także problemy z doładowaniem telefonu na kartę oraz opóźnienia z aktualizacją salda. Powyższe prace nie wpłyną na transakcje kartowe oraz dostęp do bankomatów.

Bank Pekao

Bank Pekao przeprowadzi prace nad swoimi systemami w dwóch etapach. W pierwszej kolejności z ograniczeniami będą musieli borykać się użytkownicy Pekao24Makler oraz CDMInternet. Planowana przerwa w dostępie do tych serwisów potrwa blisko dwa dni. Jej rozpoczęcie zostało wyznaczone na godz. 8.00 20 maja 2017 r., a zakończenie na 22.00 dnia kolejnego, czyli 21 maja 2017 r.

Szersze grono klientów banku spotka się ze znacznie krótszą przerwą przeprowadzoną w całości w godzinach nocnych. Od godz. 1.00 do 3.30 w poniedziałek 22 maja 2017 r. przeprowadzone zostaną prace informatyczne, które uniemożliwią posługiwanie się aplikacją PeoPay oraz kartami debetowymi i prepaidowymi banku. W tym czasie mogą również wystąpić problemy z realizacją przelewów z kart kredytowych, działaniem bankomatów oraz terminali obsługiwanych przez Bank Pekao.

BOŚ Bank

Zapowiadana przerwa w BOŚ Banku dotyczyć będzie nielicznych klientów banku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował na swojej stronie internetowej, że dostęp do Platformy Usług Elektronicznych ZUS nie będzie możliwy od godz. 22.00 19 maja 2017 r. do godz. 12.20 dnia następnego, 20 maja 2017 r. W czasie prac serwisowych klienci nie będą mieli możliwości logowania się do PUE oraz zakładania nowego profilu za pomocą serwisu transakcyjnego BOŚ Banku.

Citi Handlowy

W sobotę 20 maja 2017 r. od północy nie będzie można korzystać z bankowości elektronicznej Citibank Online oraz z aplikacji na smartfony Citi Mobile. Bank zapowiada, że problemy z logowaniem do serwisów potrwają do godzin porannych i podkreśla jednocześnie, że w tym czasie będzie można korzystać z kart banku bez przeszkód.

Idea Bank i Lion’s Bank

Z krótką przerwą w dostępie do usług bankowych spotkają się klienci Idea Banku oraz Lion’s Banku. Począwszy od godz. 0.00 w nocy z dnia 19 na 20 maja 2017 r. do godz. 2.00 tego samego dnia systemy transakcyjne Idea Banku oraz Lion’s Banku będą niedostępne, a klienci pierwszego z nich nie będą mogli również korzystać z aplikacji mobilnej.

ING Bank Śląski

Prace technologiczno-serwisowe w ING Banku Śląskim będą dotyczyć tylko wybranego obszaru działania banku. Od 15.00 do 18.00 w sobotę 20 maja 2017 r. nie będzie możliwe korzystanie z modułu Makler w serwisie transakcyjnym banku. Przerwa nie ominie również aplikacji ING Makler Mobile, która również będzie niedostępna.

neoBank

Przez zaledwie godzinę klienci Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego nie będą mogli korzystać w ten weekend z kart płatniczych oraz bankomatów. Bank informuje na swojej stronie, że ograniczenia wystąpią w sobotę 20 maja 2017 r. od godz. 4.00 do 5.00 i są podyktowane planowanymi pracami technicznymi.

PKO Bank Polski i Inteligo

W podobnym czasie wystąpi również przerwa w PKO Banku Polskim oraz w jego internetowej marce Inteligo, jednak dotyczyć będzie wyłącznie aplikacji IKO. Od godz. 0.00 do godz. 4.00 w sobotę 20 maja nie będzie można za pomocą aplikacji wpłacać oraz wypłacać środków w bankomatach, płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych z wykorzystaniem systemu BLIK. Ponadto dzień wcześniej, czyli w piątek 19 maja, od godz. 23.00 do godz. 6.30 dnia kolejnego nie będzie możliwe korzystanie z zakładki karty w serwisie bankowości internetowej iPKO.

Volkswagen Bank

Z kolei Volkswagen Bank zaplanował prace nad systemami bankowymi na niedzielę 21 maja 2017 r. Ograniczenie dostępu do rachunków pojawi się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 12.00. 

MD

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~żart

Dzień "święty" (świra) święcić-nie pracować.
Maszyny (komputery) muszą odpocząć (nie mówiąc o ludziach).
Maszyna to nie człowiek "ROBOL".

! Odpowiedz
0 0 ~Zza_woodoo

Patchujemy wanna cry ? Rebuild serwerów ? No cóż, skoro EOM jest zawsze ważniejszy od patchowania ...

! Odpowiedz
0 0 ~Hddg

Przerwa techniczna, taaak...
Powiedzcie to tym klientom Pekao, którzy 15-go nie mogli zapłacić ZUSu

! Odpowiedz
0 1 ~Sunshine

BGZ nie dziala

! Odpowiedz
1 8 ~MVP

Heh czytam to i nie wierze ze mozna tak manipulowac i klamac a ludzie w to uwierza.
Jako insider powiem wam prawde bo ktos wkonu musi.
Banki maja powazne problemy z trojanem WannaCry i dopiero na ten weekend zaplanowano patchowanie i rebooty.
Niestety bankomaty to wciaz windows XP od lat nie wspirane.
Osoby odpowiedzialne za IT i przekaz medialny powinny beknac za to.
Niestety nie da sie bootcampami i stazystami obstawic serwisu. Nie ma inwestycji w sprzet i software i kasy dla ludzi to nie ma biznesu proste. Niestety zadna lekcja nie zostala wyciagnieta.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 1 ~niepelnosprawny_org

dobrze, ze nie ma na liscie mbanku t-mobile banku, tych znaczie lepszych...

! Odpowiedz
3 4 ~jasiupierdasiu

padaja powoli.brak kapitalu

! Odpowiedz
0 2 ~Autor5

Brak kapitału = brak zmian. Tutaj są zmiany tzn. że jest kapitał.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne