Kolejny strajk w Ryanairze. Znamy datę

Na początku tygodnia piloci Ryanaira zapowiedzieli, że szykują "największy strajk w historii firmy", jego data miała paść dzisiaj, 13 września . Związkowcy przekazali, że protest rozpocznie się 28 września. 

(fot. Darrin Zammit Lupi / Reuters)

Belgijski związek zawodowy poinformował, że członkowie załogi z pięciu krajów europejskich będą strajkować 28 września. - Niestety dyskusje są kontynuowane bez rezultatów - powiedział Yves Lambot ze związków zawodowych, opisując negocjacje z kierownictwem Ryanair - podaje agencja Reuters

Pracownicy Ryanaira, zarówno piloci, jak i personel naziemny i pokładowy żądają poprawy warunków pracy oraz zawierania z nimi umów na gruncie prawa obowiązującego w ich kraju zamieszkania, a nie, jak to jest do tej pory, w Irlandii. Strajk dotknie pasażerów linii z Belgii, Holandii, Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii. Lambot powiedział, że Ryanair zgodził się na zmianę umów do 2022 roku, jednak strona pracownicza chce zmian już w przyszłym roku. 

Strajk w Ryanairze to kolejny cios dla pasażerów. W okresie wakacyjnym anulowano już 400 lotów tych linii lotniczych, co wpłynęło na 55 tys. klientów. Zaledwie wczoraj strajkowali piloci i personel pokładowy w Niemczech, powodując tym samym anulowanie 150 lotów. Jak podaje "Reuters", dyrektor generalny Ryanair, Michael O'Leary, opisał to jako "porażkę". - Nie jesteśmy easyJetem, nie rzucimy się za każdym razem, gdy grozi nam strajk - powiedział O'Leary dziennikarzom w Londynie.

Ryanair w komunikacie przesłanym mediom zaprzecza, aby nadchodzący strajk będzie miał tak duży wpływ na pasażerów. Spółka podała również, że dementuje fałszywe ostrzeżenia belgijskiego związku, w którym zrzeszonych jest niewielu pracowników. - Wielokrotnie związki zawodowe wysnuwały fałszywe zapewnienia dotyczące "chaosu", które okazały się bezpodstawne - przekazał  Kenny Jacobs z Ryanaira.

Spółka spodziewa się, że nawet jeśli dojdzie do strajku 28 września, zdecydowana większość członków personelu pokładowego w całej Europie będzie pracować normalnie. Oczekuje również, że większość zatrudnionych w Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Holandii i Portugalii będzie również wykonywało swoje obowiązki tak, jak to miało miejsce podczas poprzednich strajków.

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 wolekk

CEO Ryanair jest człowiekiem Rockefellerów, uczestnikiem Club Bilderberg. Proletariat nie wygra z elitami w tym świecie. Jak tak dalej pójdzie, związkowcy zaczną "znikać"...

! Odpowiedz
2 5 londonern

Biedny Cryanair - moglby zarobic pare euro mniej. Ciekawe czy piloci moga juz miec wode za darmo czy caly czas sa kasowani za to.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.