Kolejny gigant ostrzega przed skutkami koronawirusa

Największy na świecie operator kontenerowców przyznał, że z powodu skutków epidemii koronawirusa perspektywy na rok 2020 pozostają „znacząco niepewne”. W poniedziałek przed negatywnymi efektami Covid-19 ostrzegł Apple.

(thetaXstock)

A.P. Moeller-Maersk AS – duński gigant w branży przewozów morskich – poinformował inwestorów, że z powodu epidemii Covid-19 perspektywa oraz prognozy wyników na 2020 rok pozostają „obiektem znaczącej niepewności”. I że tak naprawdę to nie wiadomo, czego można się spodziewać w tym roku.

- Fabryki w Chinach pozostają zamknięte dłużej niż zwykle za sprawą chińskiego nowego roku i w rezultacie Covid-19. Spodziewamy się słabego początku roku – napisał zarząd Maerska w informacji dla inwestorów.

Duńska spółka nie zdecydowała się jednak obniżyć lub zawiesić całorocznych prognoz finansowych. Nadal spodziewa się wzrostu przychodów o 1-3%. Podtrzymała także deklarację tegorocznej dywidendy oraz nakładów inwestycyjnych.

W poniedziałek swoją niedawną prognozę finansową odwołał amerykański Apple. Producent iPhone’ów zapowiedział, że nie zrealizuje zapowiedzianych przychodów ze sprzedaży z powodu faktycznego zamknięcia rynku chińskiego oraz opóźnień w dostawach z chińskich fabryk.

KK

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 20 antydonald

tak, tak będzie cudownie i przepięknie a świetlista przyszlość jest przed gospodarkami całego świat.... pal licho te oficjalne 2000 trupów i braku perspektyw na lek ... jutro najdalej za tydzień zaświeci dla giełd i bogatych słońce .... w czarnej dupie... i pomyśleć nie trzeba było 3 wojny swiatowej ani kolejnego lleemana ... taka mała pluskwa i tak się wszystko POsrało !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 10 xxpp

Zapomniałeś o najważniejszym - to wszystko wina totalnej opozycji.

! Odpowiedz
4 13 samsza

Wirusa widać w pilnowaniu praworządności, bo po wyłączeniu Chin jądra EU nie stać na stratę wsch.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil