Kolejny alians europejskich operatorów sieci komórkowych

2003-10-01 13:15
publikacja
2003-10-01 13:15
Dziewięciu europejskich operatorów jednoczy się, aby konkurować z Vodafone. Do oficjalnego porozumienia, które podpisane zostało we wtorek, przystąpiły między innymi: austriacki One, węgierski Pannon GSM, szwajcarski operator Sunrise, norweski Telenor i włoski Wind. Łączna liczba abonentów tych firm wynosi 40 milionów. Holenderski KPN oraz Bouygues również uczestniczyły w dyskusjach, ale ostatecznie nie zdecydowały się na przystąpienie do aliansu. Wcześniej podobny alians zawiązało czterech innych europejskich operatorów- Telefónica Móviles, Telecom Italia's TIM, T-Mobile, Deutsche Telekom oraz Orange, kontrolowany przez France Telecom .

Według sygnatariuszy porozumienia, oprócz wzmocnienia pozycji konkurencyjnej wobec Vodafone, jego celem jest współpraca między operatorami w celu kreowania wspólnych usług informacyjnych oraz oferowania korzystniejszych usług roamingu. Operatorzy zapowiadają równie współpracę na polu zakupów aparatów komórkowych od dostawców, chcąc w ten sposób wymusić korzystniejsze warunki sprzedaży.

Początkowo działania firm wchodzących w skład aliansu mają dotyczyć jedynie rynku europejskiego, jednak operatorzy już planują ekspansję na rynek azjatycki i amerykański.
Źródło:Financial Times
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki