Kolejny akt oskarżenia ws. warszawskich reprywatyzacji

Andrzej D., który miał pomagać w uniknięciu odpowiedzialności karnej handlarzowi roszczeń do warszawskich nieruchomości Mirosławowi B. oraz b. urzędnikowi warszawskiego magistratu Krzysztofowi R., odpowie za to przestępstwo przed sądem. Wrocławska prokuratura sporządziła kolejny akt oskarżenia ws. warszawskich reprywatyzacji.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Akt oskarżenia skierowany do Sąd Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa jest już siódmym aktem oskarżenia ws. warszawskich reprywatyzacji przygotowanym przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka tej jednostki prok. Katarzyna Bylicka.

Tym razem na ławie oskarżonych zasiądzie warszawski przedsiębiorca – Andrzej D. Mężczyzna, zdaniem śledczych, był powiązany towarzysko i biznesowo ze znanym warszawskim handlarzem roszczeniami Mirosławem B.

Andrzej D. został oskarżony o to, że od października 2018 r. do marca 2019 r. pomagał w uniknięciu odpowiedzialności karnej Mirosławowi B. oraz Krzysztofowi R. - byłemu kierownikowi Działu Nieruchomości Dekretowych Skarbu Państwa zatrudnionemu w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Prokurator Bylicka przypomniała, że Mirosław B. został wcześniej oskarżony m.in. o wręczenie Jakubowi R. – ówczesnemu zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy - łapówki w kwocie 2 mln zł w zamian za wydanie korzystnej decyzji administracyjnej dot. nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 63.

Z kolei Krzysztof R. jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowych w łącznej kwocie co najmniej 300 tys. zł w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków dot. warszawskich nieruchomości położonych m.in. przy ulicach Garwolińskiej, Borzymowskiej i Wolskiej. (PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

pdo/ robs/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil