Kolejni zatrzymani ws. wyłudzeń pieniędzy klientów banku

Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane przez dolnośląskich policjantów w sprawie wyłudzeń pieniędzy od klientów jednego z banków. Oszukanych zostało blisko 200 osób, na łączną kwotę 1,2 mln zł.

"To kolejne zatrzymania w tej sprawie. Tym razem policja ujęła dwóch mężczyzn – 33-latka i 35-latka. Do tej pory zatrzymano łącznie w ramach tego śledztwa cztery osoby" – poinformował w poniedziałek PAP Kamil Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Oszustwo, jak podaje policja, polegało na wysyłaniu do klientów banku fałszywych powiadomień, dzięki którym przestępcy uzyskiwali dostęp do ich kont. "Ofiarami oszustów padło blisko 200 osób. Straty powstałe w tej sprawie oszacowane zostały na kwotę ponad 1,2 mln zł na szkodę banku oraz jego klientów" - przekazał Rynkiewicz.

Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Policja przypomina, że aby uniknąć oszustwa, nie należy otwierać wiadomości mailowych od nieznanych nadawców, dopóki nie zostaną oni zweryfikowani. Nie należy też klikać w linki oraz załączniki do podejrzanych maili. Przed wpisaniem loginu i hasła do bankowości internetowej użytkownik powinien się upewnić, że to właściwa storna jego banku – przestrzega policja.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne