REKLAMA

Kolejne tanie linie lotnicze podnoszą opłaty

2018-10-16 12:26
publikacja
2018-10-16 12:26

Politykę bagażową zmienili nie tylko WizzAir i Ryanair. Do grona tanich przewoźników podnoszących opłaty dołączył niedawno easyJet, który wprowadził zmiany w swojej polityce bagażowej, ale nie tylko. Dopłacimy za bilet dla niemowląt oraz za nadanie niektórych bagaży na lotnisku - donosi serwis fly4free.pl.

/ fot. REUTERS/Denis Balibouse / FORUM

Ostatnio na łamach Bankier.pl pisaliśmy, że Wizz Air od pierwszego listopada zmieni politykę bagażową. "Osoby udające się w podróż samolotami węgierskiego przewoźnika od 1 listopada będą mogły zabrać ze sobą na pokład tylko jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach nie większych niż 40x30x20 cm, określanych powszechnie mianem małego bagażu podręcznego. W praktyce jest to co najwyżej niewielkich rozmiarów torba lub plecak" pisała Malwina Wrotniak w artykule "Tanie latanie drożeje na naszych oczach". 

Teraz do grona tanich linii lotniczych, które podnoszą opłaty, dołączył brytyjski easyJet. Wzrośnie opłata za bilet dla niemowląt ze 107 do 121 zł. Jednak to nie wszystko - jeżeli pasażer będzie chciał kupić duży bagaż rejestrowany, to zapłaci za usługę na lotnisku 200 zł, wcześniej około 180 zł - podaje fly4free.pl. 

Dodatkowo zmieni się koszt nadania bagażu do luku bagażowego na bramce przed wejściem do samolotu jeżeli przed wejściem na pokład okaże się, że nasz bagaż nie spełnia wymiarów (54x45x25 cm) to jego nadanie wyniesie 243 zł, wcześniej kosztowało 229 zł. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
prs
Od lat nadaje bagaze monitorowanym kurierem, taniej, lepiej wagowo, na lotnisku jak gosc, z malym podrecznym tylko, takze... na mnie nie zarobia.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki