Kolejne strajki pilotów pod koniec września

2019-09-09 10:50
publikacja
2019-09-09 10:50

Piloci British Airways rozpoczęli strajk 48-godzinny strajk w poniedziałek, psując tym samym plany tysięcy pasażerów linii. Jednak to nie ostatnie słowo pracowników BA - pod koniec września zaplanowano kolejny protest, który również potrwa dwa dni. 

/ fot. Neil Hall / FORUM

Jak donosi "The Guardian", piloci British Airways będą strajkować od 27 sierpnia przez 48 godzin. Protest podyktowany jest zbyt niskimi, zdaniem pracowników, płacami w BA. Firma w kontekście ostatniego strajku mówiła jednak, że wynagrodzenia pracowników są uczciwe i nie zapowiedziała zmian na tym gruncie. 

„Zarząd firmy, który otrzymuje ogromne pensje i ma hojne pakiety świadczeń, nie słucha, odmawia negocjacji i stawia zyski nad potrzeby pasażerów i personelu. Czas wrócić do stołu negocjacyjnego i złożyć poważną ofertę, która zakończy ten spór ”- powiedział sekretarz generalny Balpy, Brian Strutton.

Obecnie trwający protest odbije się na tysiącach pasażerów. British Airways obsługuje ponad 800 lotów dziennie, a większość z nich zostanie odwołana, co wpłynie na 145 tys. klientów jednego dnia strajku. 

WS

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki