Kolejne strajki pilotów pod koniec września

Piloci British Airways rozpoczęli strajk 48-godzinny strajk w poniedziałek, psując tym samym plany tysięcy pasażerów linii. Jednak to nie ostatnie słowo pracowników BA - pod koniec września zaplanowano kolejny protest, który również potrwa dwa dni. 

(fot. Neil Hall / FORUM)

Jak donosi "The Guardian", piloci British Airways będą strajkować od 27 sierpnia przez 48 godzin. Protest podyktowany jest zbyt niskimi, zdaniem pracowników, płacami w BA. Firma w kontekście ostatniego strajku mówiła jednak, że wynagrodzenia pracowników są uczciwe i nie zapowiedziała zmian na tym gruncie. 

„Zarząd firmy, który otrzymuje ogromne pensje i ma hojne pakiety świadczeń, nie słucha, odmawia negocjacji i stawia zyski nad potrzeby pasażerów i personelu. Czas wrócić do stołu negocjacyjnego i złożyć poważną ofertę, która zakończy ten spór ”- powiedział sekretarz generalny Balpy, Brian Strutton.

Obecnie trwający protest odbije się na tysiącach pasażerów. British Airways obsługuje ponad 800 lotów dziennie, a większość z nich zostanie odwołana, co wpłynie na 145 tys. klientów jednego dnia strajku. 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne