REKLAMA

Kolejne decyzje w sprawie obostrzeń możliwe w piątek

2021-03-05 06:00
publikacja
2021-03-05 06:00
fot. MaciejGillert / Shutterstock

W piątek o godz. 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który będzie omawiał aktualną sytuację dotyczącą pandemii koronawirusa. Rzecznik rządu Piotr Müller nie wykluczył, że zapadną na nim decyzje dotyczące obostrzeń.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że Rządowy Zespół Zarzadzania Kryzysowego, zbierze się w piątek o godz. 10. Zaznaczył, że w najbliższy weekend nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w obostrzeniach.

"Będziemy omawiać aktualną sytuację, i być może już w piątek będą podjęte decyzje w tym zakresie. Sytuacja jest dynamiczna. Nie mogę powiedzieć w tej chwili, w jakim kierunku będą szły decyzje, jeśli chodzi o obostrzenia" - podkreślił. "Rozważamy, aby ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, by przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory - dwutygodniowy" – dodał.

Jednocześnie - jak zapewnił - regionalizacja obostrzeń byłaby wprowadzana "z pewnym wyprzedzeniem", aby podmioty gospodarcze mogłyby się do nich przygotować.

Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostały od poniedziałku zamknięte, dzieci z klas I-III powróciły do zdalnej nauki.

W pozostałych 15 województwach, kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym – zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji. Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego – obłożone może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Ponadto od soboty w całym kraju obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust wyłącznie maseczką. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
eagleeye
Dwa dni temu co innego ten pan śpiewał przed mikrofonem.
wizytator
Polecam temu rządowi i jego tzw. członkom generator obostrzeń na stronie www.
Oto przy kład:
-Restauracje i bary są otwarte w porze lunchowej, pod warunkiem jedzenia nożem i widelcem.
-Obowiązuje zakaz organizacji turniejów e-sportowych oraz imprez partyjnych
-W budynkach użyteczności publicznej i laboratoriach
Polecam temu rządowi i jego tzw. członkom generator obostrzeń na stronie www.
Oto przy kład:
-Restauracje i bary są otwarte w porze lunchowej, pod warunkiem jedzenia nożem i widelcem.
-Obowiązuje zakaz organizacji turniejów e-sportowych oraz imprez partyjnych
-W budynkach użyteczności publicznej i laboratoriach może przebywać maks. jedna osoba na 8 m kw. pomieszczenia.
-Wszystkie osoby przybywające do Polski z Rosji i państw byłego ZSRR autokarem są zobowiązane do odbycia kwarantanny przez 13 dni.
-Nauka zdalna w klasach 6-8 szkół podstawowych, w liceach oraz na uczelniach dentystycznych, za wyjątkiem uczelni państwowych (chyba, że uczelnia produkuje przyłbice za pomocą drukarek 3D).
-Zamknięte są kopalnie kryptowalut, księgarnie oraz przedsiębiorstwa agroturystyczne. Otwarte zostaną pralnie oraz drogerie, ale wyłącznie w niedziele niehandlowe.
-Hotele dostępne są tylko dla aktywistów Greenpeace, mitomanów, nauczycieli akademickich oraz murarzy.
-W zgromadzeniach może uczestniczyć maks. 70 osób (nie dotyczy nielegalnych wyścigów ulicznych oraz tańców rytualnych).
stachsgh
No to czekamy co znowu wymyślą i czy dorzucą do pieca ludziom.
A na ten czas odrobina luzu
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki