Kolejnych 619 Brytyjczyków zmarło z powodu koronawirusa

Kolejne 619 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła do 4932 - poinformowało w niedzielę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

(fot. Hannah Mckay / Reuters)

Bilans nowych zgonów obejmuje 24 godziny między godz. 17 w piątek a godz. 17 w sobotę. Jest on wyraźnie niższy od podanego w sobotę, gdy poinformowano o rekordowej jak do tej pory dobowej liczbie zgonów - 708, i tego z piątku, gdy było ich 684.

Co istotne, zmniejsza się także dynamika wzrostu liczby zgonów. Łączna liczba ofiar śmiertelnych jest o 14,5 proc. wyższa niż była dzień wcześniej i jest to piąty dzień z rzędu, gdy procentowy przyrost jest niższy niż poprzedniego dnia. To także pierwszy przypadek od sześciu dni, gdy wzrost zgonów był poniżej 20 proc.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to najwięcej nowych zgonów odnotowano w Anglii - 598, następnie w Walii - 12, Irlandii Północnej - 7 i w Szkocji - dwa.

Dotychczasowy bilans zgonów to 4483 w Anglii, 220 w Szkocji, 166 w Walii i 63 w Irlandii Północnej.

Jednocześnie ministerstwo zdrowia podało, że od początku epidemii testom na obecność koronawirusa poddano 195 524 osoby, z czego zakażenie stwierdzono u 47 806. To oznacza wzrost o 5903 w stosunku do sytuacji z soboty, a zarazem w liczbach bezwzględnych to największy wzrost od początku epidemii. Procentowo wzrost nowych zakażeń jest podobny to tego, jaki miał miejsce w ostatnich kilku dniach (z wyjątkiem soboty, gdy był zauważalnie niższy). Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9 w sobotę do godz. 9 w niedzielę.

W piątek Wielka Brytania stała się kolejnym państwem, w którym liczba zgonów z powodu koronawirusa przekroczyła tę w Chinach, gdzie zaczęła się pandemia - obok Włoch, Hiszpanii, USA, Francji oraz Iranu.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 janek43

a chory Boris Johnson jakiś taki uśmiechnięty na tych swoich filmikach, co nie?

! Odpowiedz
3 6 bha

Niestety jest tam cały czas tylko kwarantanna pozoru ,częściowa jak prawie wszędzie w Europie !.

! Odpowiedz
12 10 janek43

gdzie tam, PO powie że że mieli choroby towarzyszące- krótkowzroczność, otyłość. Albo starzy byli, w końcu 35 lat to już stary człowiek...

! Odpowiedz
5 7 itsofunyy

Mało będzie więcej w imię ratowania gospodarki

! Odpowiedz
2 11 innowierca

Tak masz racje. Nikt juz nie umiera na inne choroby. A to zdjecie policjantki byc moze rozmawiajacej z narkomanka to niby co ma oznaczac ::)) Tysiace ludzi w Londynie dzis odpoczywa trenujac i opalajac sie w parkach na wolnym powietrzu.

! Odpowiedz
1 4 bha

Zgadza się w imię ratowania gospodarki jeszcze bardziej ją pogrążą taką chorą krótkowzroczną i bezmyślną decyzja bo wraz z coraz bardziej rozprzestrzeniająca się po kraju i trwającą coraz to dłużej Epidemią Gospodarka pogrąży się całkowicie na maxa w infekcji wirusowej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil