REKLAMA

Kolejna firma nie chce polskich łupków

2014-01-14 01:12
publikacja
2014-01-14 01:12

Kolejny gigant petrochemiczny porzuca polskie łupki. Po Exxonie, Talismanie i Marathonie, z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce wycofuje się włoski koncern Eni - pisze "Puls Biznesu".

Włochom wygasły lub właśnie wygasają trzy koncesje w Polsce - Elbląg, Młynary i Malbork. Koncern nie poprosi o ich przedłużenie. Decyzja w mediolańskiej centrali Eni już zapadła, mimo że włoscy menedżerowie pracujący w Polsce próbują przekonać do pozostania - mówi "Pulsowi Biznesu" informator z branży poszukiwawczej.

Eni oficjalnie nie komentuje sprawy. Jednak informację o wycofaniu się włoskiego giganta potwierdziły trzy osoby związane z branżą łupkową. Według rozmówców gazety, przyczyn decyzji Włochów jest kilka. Po pierwsze, złe wyniki odwiertów. Po drugie, niepewne otoczenie prawne, a więc przeciągające się prace nad nowelizacją prawa geologicznego i górniczego.

Do końca ubiegłego roku wykonano w Polsce 51 odwiertów, a na ten rok zaplanowano 30. Do pełnego oszacowania potencjału polskich łupków potrzeba kilkuset takich operacji.

Więcej - w "Pulsie Biznesu".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/kd/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Grzechu comeback
każdy mondry wie, że "tani" to pojęcie względne. To że coś jest tanie nie oznacza, że nie może być tańsze, ale MOSKWA czuwa. Przepchnęła rurę przez Bałtyk. Gdzie miała posmarować to posmarowała i przepchnęła. Teraz zadba by łupki były nieekologiczne, nieekonomiczne i w ogóle urojone :)
~stary1
Być może tylko Gazpromowi opłaci się przejęcie tej możliwości wydobycia gazu i ropy w Polsce. Wszystkim pozostałym opłaci się nie drażnić Niedźwiedzia i dostać lepszą cene gazu u siebie.
~drwal
Prace nad wydobyciem gazu łupkowego w Polsce dopiero wtedy ruszą z kopyta, kiedy kontrolę nad tym - przy wydatnej POmocy naszych towarzyszy - przejmą KGB-owscy ''biznesmeni'' od Putina .

http://www.bankier.pl/wiadomosc/NIK-po-lupkowej-kontroli-wykryto-szereg-nieprawidlowosci-3035605.html
~ZNAWCA TEMATU
MOJE DROGIE GLUPKI - TO RUDY WRAZ ZE SWOIM DWOREM WAS BRAL NA LUPKI !!! IRAN WCHODZI NA MARKET ZE SWOIM LNG , SYRIA , CYPR , IZRAEL WKROTCE TEZ BEDA SPRZEDAWAC TANI GAZ . NIKT NIE BEDZIE TOPIL MONEY NA LUPKI W POLSCE !!!JUST EASY WAY TAK PRACUJE KAPITALIZM MR!!!!!

Powiązane: Gaz łupkowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki